Skocz do zawartości

Failed To Start Load Kernel Modules


wlprzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastosowałem się do tych dwóch odp w tym linku lecz nic to nie pomogło :(

[root@Fedora-PC wlprzemek]# systemctl status systemd-modules-load
● systemd-modules-load.service - Load Kernel Modules
   Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/systemd-modules-load.service; static; vendo
   Active: active (exited) since nie 2017-02-12 09:19:52 CET; 2min 30s ago
     Docs: man:systemd-modules-load.service(8)
           man:modules-load.d(5)
  Process: 543 ExecStart=/usr/lib/systemd/systemd-modules-load (code=exited, status=0/
 Main PID: 543 (code=exited, status=0/SUCCESS)
    Tasks: 0 (limit: 4915)
   CGroup: /system.slice/systemd-modules-load.service

lut 12 09:19:52 Fedora-PC systemd[1]: Started Load Kernel Modules.
lines 1-11/11 (END)
[root@Fedora-PC wlprzemek]# rpm -q kernel
kernel-4.9.5-200.fc25.x86_64
kernel-4.9.6-200.fc25.x86_64
kernel-4.9.8-201.fc25.x86_64
[root@Fedora-PC wlprzemek]# rpm -qa|grep -i kmod-wl
kmod-wl-6.30.223.271-7.fc25.x86_64
kmod-wl-4.9.8-201.fc25.x86_64-6.30.223.271-7.fc25.x86_64
akmod-wl-6.30.223.271-7.fc25.x86_64
kmod-wl-4.9.5-200.fc25.x86_64-6.30.223.271-7.fc25.x86_64
kmod-wl-4.9.6-200.fc25.x86_64-6.30.223.271-7.fc25.x86_64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak, że są tu kernel-modules do wszystkich trzech wersji kernela. System zapewne domyślnie jest uruchamiany z jądrem 4.9.8-201. Prawdopodobnie nie ma VirtualBox dla tej wersji. Czy problem występuje nadal w przypadku uruchamiania ze starszymi wersjami jądra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę uwag i informacji o moich potknięciach i doświadczeniach podczas instalacji VirtualBoxa. Otóż korzystałem z tutoriala z portalu Fedory. Wszystko przebiegło gładko aż do punktu nr 5. Okazało się, że numer wersji VB to nie 5.1, a jednak 5.1.14. Kolejny, już istotny problem (pisałem o tym w poprzednim poście) sprowadzał się do tego, że dość mechanicznie zawierzyłem tutorialowi i dokonałem totalnej aktualizacji instalując m. in. dwie nowe wersje jądra. Dla tych wersji, jak się okazało, brakowało kompatybilnych modułów i VB. Wróciłem do starszej wersji jądra z kompatybilnymi modułami i kompatybilną wersją VB. Tym razem wszystko przebiegło już gładko poprzez punkt 6 i 7 tutoriala. By nie zaśmiecać komputera i nie zastanawiać się, co klikać w menu Gruba wyrzuciłem te najnowsze jądra i na nowo skonfigurowałem Gruba. Część moich problemów (brak VB dla najnowszego jądra) związana była najprawdopodobniej z faktem, że VB instalowałem na Fedorze 24 w wersji 32-bitowej. Wersja 64-bitowa ma chyba pełniejsze wsparcie. Dla ustalenia uwagi przypominam adres tutoriala VB&Fedora: https://www.if-not-true-then-false.com/2010/install-virtualbox-with-yum-on-fedora-centos-red-hat-rhel/

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało ci się zainstalować VB choćby częściowo, tzn. dodać element rozwijanego menu? Spróbuj uruchamiać VB nie z rozwijanego menu, a z wiersza poleceń w terminalu. Gdy sam walczyłem z instalacją VB wg tutoriala (punkt 5 tutoriala), podczas uruchamiania z wiersza poleceń w terminalu, VB podawał zupełnie czytelne instrukcje, czego jeszcze brakuje, by wszystko było OK. Postępowałem elastycznie doinstalowując lub usuwając to i owo zgodnie z tymi sugestiami. A poza tym, czy rzeczywiście sięgnąłeś do tutoriala, o którym pisałem? Musi się udać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

To normalne. Sprawdź w terminalu systemctl status systemd-modules-load.service . Jeżeli nie masz żadnych modułów kernela w katalogach /lib/modules-load.d,  /usr/lib/modules-load.d , /usr/local/lib/modules-load.d, /etc/modules-load.d, ani /run/modules-load.d, to systemd ich nie ładuje, bo ich nie ma. :) Nie wiem, czemu autorzy systemd postanowili w tym miejscu rzucać komunikaty o błędach.

W powyższych katalogach mogą być moduły, które sam sobie doinstalujesz, np. sterowniki do co bardziej egzotycznych drukarek, kart graficznych, czy innych dziwadeł. 

Przepraszam za późną odpowiedź, ale wątek zupełnie mi umknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...