Skocz do zawartości

Add Hdd To Server Ubuntu 14.04 Lts


polak

Rekomendowane odpowiedzi

Hi. I have ISP with one website + database (which is growing). This is VPS with Ubuntu 14.04 LTS with 10GB SSD. Currently there is 2,8GB free. I would like to buy one more disk drive (ovh.net provide an option "additional disk") but I am not sure what will be with next amount of data when whole space on first disk (this 10GB SSD) will be used. Do the data will automatically be saved on the second disk? What to do if they will not? How to make visible secondary disk in ubuntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi. I have ISP with one website + database (which is growing). This is VPS with Ubuntu 14.04 LTS with 10GB SSD. Currently there is 2,8GB free. I would like to buy one more disk drive (ovh.net provide an option "additional disk") but I am not sure what will be with next amount of data when whole space on first disk (this 10GB SSD) will be used. Do the data will automatically be saved on the second disk? What to do if they will not? How to make visible secondary disk in ubuntu?

The new disk is like usb pendrive (only a lot faster :) ). You can use it as /var partition with your database. If you want more space on the root partition, you have to upgrade to better and more costly VPS. It also will provide you snapshots.

 

Also, just email OVH about it. I did chat with them several times and responses were fast and helpful. That's why you pay them anyway. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Ogólnie być może ten link załatwi sprawę https://www.ovh.com/us/g1863.create_and_configure_an_additional_disk_on_an_instance. I w ogóle - jak mówi mój nick - jestem Polakiem z Polski. Temat po angielsku, ponieważ bardzo pilna sprawa i pisałem po wielu forach, głównie anglojęzycznych i żeby nie przepisywać to po prostu kopiowałem. ;)

 

@Fedoras

Rozmawiałem z ovh.net (u nich vps) i niestety nie udzielają w tej kwestii wsparcia. Powiedzieli tylko, że jest możliwość dodatkowego dysku. Jakiś przypał z tym jest.

 

@SeeM

Ogólnie wiem, że tak to działa, ale nie wiem jak (krok po kroku najlepiej, bo jestem newbie) podmontować nowy dysk, potem chyba trzeba utworzyć na nim partycję, potem w jakiś sposób wskazać by pliki baz danych znajdujących się w /var/lib/mysql znalazły się (i żeby nowe dane się zapisywały już na nowym dysku) na nowym dysku. Wiem, że vpsy w ovh używają kvm co wymusza użycie montowania partycji bez możliwości (podobno) jej rozszerzenia. Poza tym kontakt z nimi jest dość skomplikowany, bo odpowiadają po dość długim czasie jak dla mnie. W przypadku gdy coś potrzebuję prawie "na już" jest to spore utrudnienie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle - jak mówi mój nick - jestem Polakiem z Polski.

A już zaczynałem Cię lubić. :P

łem z ovh.net (u nich vps) i niestety nie udzielają w tej kwestii wsparcia. Powiedzieli tylko, że jest możliwość dodatkowego dysku. Jakiś przypał z tym jest.

 

@SeeM

Ogólnie wiem, że tak to działa, ale nie wiem jak (krok po kroku najlepiej, bo jestem newbie) podmontować nowy dysk, potem chyba trzeba utworzyć na nim partycję, potem w jakiś sposób wskazać by pliki baz danych znajdujących się w /var/lib/mysql znalazły się (i żeby nowe dane się zapisywały już na nowym dysku) na nowym dysku. Wiem, że vpsy w ovh używają kvm co wymusza użycie montowania partycji bez możliwości (podobno) jej rozszerzenia. Poza tym kontakt z nimi jest dość skomplikowany, bo odpowiadają po dość długim czasie jak dla mnie. W przypadku gdy coś potrzebuję prawie "na już" jest to spore utrudnienie. ;)

Nie dlatego istnieje Digital Ocean? :)

 

Wszystko robi się, jak to było od zawsze, w fstabie. Sprawa wygląda generalnie tak samo jak u konkurencji - https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-use-block-storage-on-digitalocean . Najprościej byłoby zrobić dumpa bazy danych, ogarnąć konfigurację i rozpakować go na nowej partycji.

 

W fstabie będzie to wyglądało mniej więcej tak:

/dev/śmieszneliterki /var xfs 1 1

 

Nie jestem pewien jak będzie wyglądało przeniesienie "żywego" katalogu /var na nową partycję z możliwie niewielką przerwą w działaniu bazy. Ja takie rzeczy robię tarem, ale zajmuje to mnóstwo czasu i nie zawsze udaje się za pierwszym razem, gdyż zawartość /var jest bez przerwy nadpisywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...