Skocz do zawartości

Python Wariuje


developer

Rekomendowane odpowiedzi

Fedora Server 25.

 

Zainstalowałem system, chcę aktualizować poleceniem

yum update

a tu mi wywala

Conflicting files
traceback (most recent call last)
fipi-sshd-curva.ppm (0/12 parallel stp broken)

Zgodnie z Googlem, za błąd odpowiada Python 3.x (jest jakiś dziwny bug nad którym devovie Pythona ponoć pracują). W związku z tym

yum remove python*

sk***iel usunął też yum. Teraz

yum <cokolwiek>

daje

Nie ma takiej komendy

Pobrałem sobie RPM yum-a, daje

rpm -Ivh yum*.rpm

rpm wywala mi

Dependencies cowed
Broken

Ten pokurcz nie instaluje pakietu z zależnościami. Ciekawe zate,m po co jest opcja --nodeps w rpm?

 

Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yum oraz dnf są napisane w pythonie. W twojej wersji Fedory Yum działa w Pythonie 2.7, dnf w 3.5 (i dnf jest domyślny e F25). DNF został zapewne usunięty jako zależności, ale musiałeś się bardzo postarać, bo dnf jest zakwalifikowany jako tzw. chroniony pakiet. No nic, nie masz połowy istotnych pakietów w systemie. :) W każdym razie masz RPM, a to najważniejsze. Trochę się pobawisz z zależnościami, ale dasz radę.

 

Pakiety Pythona są tutaj: ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/ , więc zaczniemy od początku:

rpm -ivh ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/python3-3.5.3-3.fc25.x86_64.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/python3-dnf-1.1.10-6.fc25.noarch.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/d/dnf-1.1.10-6.fc25.noarch.rpm

Zapewne będziesz miał kilka niespełnionych zależności, ale możesz zainstalować je wszystkie (spokojnie może być ich kilkadziesiąt). Kiedy odzyskasz działającego dnfa, będzie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

ping -c 3 google.pl
3 sent, 3 received

internet jest czyli

rpm -ivh ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/python3-3.5.3-3.fc25.x86_64.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/python3-dnf-1.1.10-6.fc25.noarch.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/d/dnf-1.1.10-6.fc25.noarch.rpm

daje

:: Pobieranie dnf-core
 Wygląda na brak zdalnego hosta

I gówno zrobię.

 

EDIT: OK ustaliłem przyczynę. wymieniłem panel sieciowy i działa.

Pobrało DNF, zależności i wszystko działa. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...