Skocz do zawartości

Wątpliwości po instalacji czyżbym zrobił to źle?


clueskee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Po blisko dwóch latach pracy na Manjaro KDE (wcześniej jeszcze dwa lata używałem Kubuntu na zmianę z Win7) przesiadłem się niecały tydzień temu na Fedorę 26. Głównie z ciekawości.

Zaczynam się zastanawiać czy nie popełniłem błędu przy instalacji. Chciałem zachować katalog /home z Manjaro żeby nie bawić się z przenoszeniem danych. Mniej więcej wiedziałem jak to zrobić, trochę doczytałem w internecie. Standard. Coś mi jednak nie wyszło - i to też standard ;). Po pierwszym uruchomieniu miałem pusty katalog /home i partycję ze starym /home z Manjaro. Udało mi się zmienić punkty montowania tak że home działał jak należy ale zaczęły dziać się dziwne rzeczy:

Przy kilku pierwszych uruchomieniach pojawiał mi się ekran "witamy" - wybór języka, klawiatury, podłączenie konta Google itp. Teraz ten problem nie występuje, więc może można to pominąć.

Czasami "mryga" mi ekran - np. jak piszę w edytorze Atom.

Parę razy dysk twardy zaczynał pracować jak szalony mimo że nie robiłem nic co mogłoby mieć na to wpływ.

Miałem już 5 powiadomień SELinuksa - gdbus, totem-video-thu czy qemu-system-x86.

Zdarzyło się że parę razy system zamarzł, raz nawet musiałem go zresetować na twardo.

Komputer nie jest może kosmiczny ale to też nie ostatni szrot. Konkretnie HP 840G3 i5 8GB RAM'u.

Naczytałem się o fedorze w samych superlatywach i dużo oczekiwałem. Może moje problemy nie są jakieś wielkie ale trochę psują ogólne dobre wrażenie jakie wywarła na mnie Fedora ;)

Czy powinno tak być że rzeczy które opisałem się mogą zdarzać i wybrzydzam czy może istnieje możliwość że coś skopałem i reinstalacja zupełnie zmieni moje odczucia? 

Mogę wkleić logi, podpowiedzcie tylko które.

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, clueskee napisał:

Komputer nie jest może kosmiczny ale to też nie ostatni szrot. Konkretnie HP 840G3 i5 8GB RAM'u.

lspci panie i pogadamy. :) Ja tam nie wiem co do tych laptopów teraz ładują. 

Jeżeli system się wiesza, to może być wszystko, więc journalctl -r będzie najbardziej pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lspci:

lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v5/E3-1500 v5/6th Gen Core Processor Host Bridge/DRAM Registers (rev 08)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation HD Graphics 520 (rev 07)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP USB 3.0 xHCI Controller (rev 21)
00:14.2 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Thermal subsystem (rev 21)
00:15.0 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Serial IO I2C Controller #0 (rev 21)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP CSME HECI #1 (rev 21)
00:16.3 Serial controller: Intel Corporation Device 9d3d (rev 21)
00:17.0 SATA controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP SATA Controller [AHCI mode] (rev 21)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Device 9d11 (rev f1)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Device 9d13 (rev f1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP LPC Controller (rev 21)
00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP PMC (rev 21)
00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-LP HD Audio (rev 21)
00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-LP SMBus (rev 21)
00:1f.6 Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection I219-LM (rev 21)
01:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS522A PCI Express Card Reader (rev 01)
02:00.0 Network controller: Intel Corporation Wireless 8260 (rev 3a)

journalctl -r ma ponad 14MB więc musiałem go wrzucić na mega.nz:

https://mega.nz/#!9gsjACQZ!BM0PSr5oQw7jaSpKLVTygPRkqlnAx2Ju6NRitjMcVjA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2017 o 21:20, SeeM napisał:

Nie przypuszczałem, że wkleisz cały. :) No dobra, to trochę zajmie. Masz czas do jutra?

 

Coś wiadomo? :) Teraz to już bardziej z ciekawości, bo zrobiłem wczoraj świeżą instalację i wszystko działa zdaje się że lepiej :)

Mam za to kolejny problem:

Uczę się programowania w Pythonie. Jako że uczę się na wersji 3 to tak chciałem mieć ustawione VSC - dodam że program też jest dla mnie nowy, więc ewentualne podpowiedzi co do konfiguracji muszą być dość dokładne ;)

Pylint jakoś udało się zainstalować i uruchomić, wiem też jak uruchomić kod w pythonie 3.6 a nie domyślnym dla Fedory 2.7.

Za to za nic nie mogę uruchomić pydocstyle i pep8 :(

Tak wygląda moja konfiguracja samego VSC:

{
    "workbench.colorTheme": "Visual Studio Dark",
    "python.pythonPath": "python3",
    "python.linting.pep8Enabled": true,
    "python.linting.pydocstyleEnabled": true,
    "python.linting.pep8Path": "/usr/lib/python3.6/site-packages/pep8.py",
    "python.linting.pydocstylePath": "/usr/lib/python3.6/site-packages/pycodestyle.py"
    }

 a tak wygląda output po uruchomieniu napisanego przeze mnie pliku test.py:

 

Linting with pep8 failed.
You could either install the 'pep8' linter or turn it off in setings.json via "python.linting.pep8Enabled = false".
Error: Command failed: /usr/bin/python3 -m pep8 --format=%(row)d,%(col)d,%(code).1s,%(code)s:%(text)s /home/pborkowski/py_projects/test.py
/usr/bin/python3: No module named pep8


Linting with pydocstyle failed.
You could either install the 'pydocstyle' linter or turn it off in setings.json via "python.linting.pydocstyleEnabled = false".
Error: Command failed: /usr/bin/python3 -m pydocstyle /home/pborkowski/py_projects/test.py
/usr/bin/python3: No module named pydocstyle

##########Linting Output - pylint##########
************* Module test
7,0,convention,C0304:Final newline missing
1,0,convention,C0111:Missing module docstring
1,0,convention,C0103:Invalid constant name "number"
3,0,convention,C0103:Invalid argument name "n"
3,0,convention,C0111:Missing function docstring

------------------------------------------------------------------
Your code has been rated at 0.00/10 (previous run: 0.00/10, +0.00)


No config file found, using default configuration

Dla testu wpisałem w konsoli: 

/usr/bin/python3 -m pep8  /home/pborkowski/py_projects/test.py - działa,

/usr/bin/python3 -m pydocstyle /home/pborkowski/py_projects/test.py - działa

(wcześniej zainstalowałem oba: pip3 install pydocstyle/pep8 --user)

 

Pogubiłem się w umiejscowieniu Pythona3.6 w systemie plików Fedory i jak z niego korzystać tak żeby wszystko działało i żeby nic nie popsuć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaistalowałeś pakiety za pomocą pip3, a nie z repo fedory, to musisz podać prawidłową ścieżkę w konfiguracji VSC, obecna ścieżka wskazuje na pliki z repo fedory, a Ty pewnie masz je gdzieś w okolicy

$HOME/.local/lib/pythonx.y/site-packages/

Musisz albo skorygować konfigurację VSC albo odinstalować pakiety zainstalowane za pomocą pip3 i zainstalować pakiety python3-pep8 i python3-pycodestyle z repo fedory

PS. Pamiętaj, że jeżeli masz nowy problem nie związany z tematem wątku, to musisz (tak naprawdę to niczego nie musisz, ale zasady forum i kultura tego wymaga) utworzyć nowy wątek w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sunrise napisał:

Skoro zaistalowałeś pakiety za pomocą pip3, a nie z repo fedory, to musisz podać prawidłową ścieżkę w konfiguracji VSC, obecna ścieżka wskazuje na pliki z repo fedory, a Ty pewnie masz je gdzieś w okolicy


$HOME/.local/lib/pythonx.y/site-packages/

Musisz albo skorygować konfigurację VSC albo odinstalować pakiety zainstalowane za pomocą pip3 i zainstalować pakiety python3-pep8 i python3-pycodestyle z repo fedory

PS. Pamiętaj, że jeżeli masz nowy problem nie związany z tematem wątku, to musisz (tak naprawdę to niczego nie musisz, ale zasady forum i kultura tego wymaga) utworzyć nowy wątek w odpowiednim dziale.

Przypomniałem sobie o poleceniu witch, po zmianie ścieżek wszystko zaczęło działać :) 

Próbowałem założyć nowy wątek - cały czas wyskakiwał mi błąd serwera po kliknięciu na dodanie posta, moderator może śmiało pociąć temat, żeby nie mieszać wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...