Skocz do zawartości

Pomysł na Info Kiosk


majster88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję z fedory zrobić kiosk multimedialny tzw. infokiosk.

Czy macie jakieś pomysły jak się za to zabrać?

 

Pomyślałem sobie o takim prostym rozwiązaniu, które polegałoby na automatycznym uruchomieniu firefoxa z wtyczką mkiosk i to mogłoby się sprawdzić na początek ale nie wiem jak zablokować aby nie pojawiał się pasek ze skrótami (z lewej strony) po przeciągnięciu palcem :(

Czy jest możliwość uruchomienia fedory tylko z firefoxem, żeby nikt nie mógł niczego innego uruchomić?

 

z góry Dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości:

1) Możesz zainstalować sobie pulpit XFCE, powyłączać wszystkie panele, usunąć skrót do uruchamiania okna z uruchamianiem programów (lub zmienić go na jakiś wyjątkowo nieintuicyjny, np. ctrl+alt+shift+F6) oraz dodać Firefoksa do autostartu. 99 na 100 osób nie będzie miało bladego pojęcia jak uruchomić jakikolwiek inny program.

2) Możesz zainstalować pulpit MATE, pogrzebać w dconf-editor i zablokować totalnie wszystko. Mi, jeszcze na Gnomie 2, udało się kiedyś zablokować system na tyle, że można go było wyłączyć tylko przez ssh. Nie miał nawet konsoli tekstowych. Można zablokować przeglądanie plików, drukowanie, blokowanie ekranu, wylogowanie, zapisywanie plików na dysku, uruchamianie terminala, itd... W Gnomie 3 jest to w dconf editor: org/gnome/desktop/lockdown. Jest z tym trochę zabawy i nie są to wszystkie przydatne ustawienia, ale wówczas mamy sytuację 999 na 1000 osób nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...