Skocz do zawartości

Wget i wolny transfer...


przemaslkr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Użytkuję jakiś czas linux'a ale na prostszą skalę.
Dziś postanowiłem skorzystać z dystrybucji Fedora 29
Napotkałem na dziwny dla mnie problem a może dla kogoś z Was znany.
Otóż próbuję pobrać plik o pojemności około 1,7GB przez polecenie w terminalu wget www.link_do_pliku.ee/werwerwer.avi
O ile w InternetDownloagManager pod Win7 prędkość dobija do 1,7MB/sek to przez wget leci jedynie 140KB/s max.

Podpowiedzcie o co może chodzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, jak znasz wgeta, to skala jest już całkiem spoko. :)Gdybyś mógł podać linka, albo chociaż serwer, z którego to ściągasz, to sprawdziłbym u siebie.

Możliwe, że ten serwer ogranicza łącze na wysyłanie plików i Download Menedżer potrafi go oszukać udając 10 oddzielnych klientów. Jeżeli podejrzewasz coś takiego, spróbuj na Fedorze programu uget, który też takie rzeczy potrafi.

Czy używasz wifi, czy jesteś podpięty kablem?

Co zwraca pod Windowsem ping www.link_do_pliku.ee a co pod Linuksem ping -c 4 www.link_do_pliku.ee ?

Czy masz wrażenie, że pod Linuksem masz wolniejsze łącze, czy dotyczy to tylko strony www.link_do_pliku.ee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o łącze to działam po Wifi zarówno pod Win7 jak i pod linux.
Program UGet nic nie zmienił pokazuje 60KiB/s.....

Strony i serwisy raczej nie działają wolniej więc chodzi raczej tylko o pobieranie plików....
Na innej dystrybujcji i innym sprzęcie miałem kiedyś to samo dlatego wróciłem do Win ale skoro na tej jest to samo nie jest to winy tylko jednego linuxa ale jakiaś ogólna zagadka :/
Dodam że bardzo podoba mi się pobieradnie plików w terminalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...