Skocz do zawartości

Bootowanie Zainstalowanej Fedory Z Pendrive


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

Jak mogę utworzyć pendrive startowy zainstalowanej Fedory. Chciałbym uruchamiać system właśnie z pendrive.

Kiedyś było takie fajne polecenie dla dyskietek startowych:

mkbootdisk --device /dev/fd0

Teraz mi to nie działa. fd0 zastąpiłem sdc. Najpierw użyłem polecenia dmesg | tail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak ale raczej nie usunąłem bootloadera z dysku bo nie mogłem uruchomić ani windy ani Fedory;)

Jak na złość spieszyłem się i nie wychodziło mi. Gruba odzyskałem za pomocą rescue linux:) z płytki instalacyjnej Fedory 20:

chroot /mnt/sysimage

a potem

grub2-install --recheck /dev/sda

Dzięki za linka. Już do niego zaglądam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat brak możliwości uruchomienia systemu operacyjnego wskazuje jednoznacznie na brak Bootloadera. :) Jeżeli masz GRUBa na urządzeniu innym niż pierwszy twardy dysk, trzeba przestawić BIOSa na uruchamianie komputera właśnie z niego. Z EFI niestety nie pomogę, bo staram się jak mogę nie używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SeeM napisał:

Spróbuj na początek grub2-install /dev/sdc . Potem możesz usunąć bootloader z dysku.


 dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=446 count=1

Dokładniej o usuwaniu GRUBa - https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=939279#p939279

Na miejsce GRUBa na dysku możesz zainstalować cokolwiek innego, albo nic.

Przed chwilką się do tego zabrałem. Włożyłem 32 GB pendrive do USB. Próba instalacji Gruba na penie skończyła się niepowodzeniem:

sudo grub2-install /dev/sdc
Instalowanie dla platformy i386-pc.
grub2-install: uwaga: obszar osadzania jest niezwykle mały. core.img nie zmieści się w nim..
grub2-install: błąd: osadzanie nie jest możliwe, ale jest wymagane dla instalacji na wielu dyskach.

Użyłem jeszcze opcji --no-floppy ale to też nie pomogło. Nośnik wymienny oczywiście pusty.

Nie wiem, co źle robię... Oczywiście pendrive nie był zamontowany tylko włożony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...