Skocz do zawartości

GTX 1050 Ti + Nvidia


michalsky394

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, SeeM napisał:

Otwórz terminal, wklej ponownie wszystko z powyższego poradnika i przeklej całość na forum. co wpisywałeś, jakie były po drodze komunikaty. Będzie łatwiej znaleźć błąd, który zapewne zaczaił się gdzieś po drodze.

Komputer wróci z naprawy to mogę nagrać film. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powtarzam tu swój stary (?) post z działu poświęconego sprzętowi:

Korzystałem z podręcznika/wskazówek z portalu www.if-not-true-ten-false.com. W podręczniku autor zastrzega, że podana przez niego recepta nie została przetestowana na sprzęcie z technologią Optimus, a taki laptop mam u siebie (kernel 4.18.14, grafika GTX 960M). Ta instalacja bazuje na oryginalnym instalatorze Nvidii. Zaryzykowałem i skorzystałem z instalatora w wersji 410.66. Początek instalacji przebiegł gładko, aż do punktu 2.7, czyli do przejścia do poziomu nr 3 i pracy z wyłączonym X-serwerem. Instalator Nvidii nie wystartuje gdy jest aktywny X-serwer. Reboot i ponowne użycie polecenia systemctl umożliwiło przejście do poziomu 3 i instalator Nvidii dał się uruchomić. Instalacja zakończyła się prawie pomyślnie, to znaczy nie było żadnych obraźliwych komunikatów. Co znaczy prawie? Otóż nie daje się uruchomić "NVIDIA X Server Settings", choć stosowny plik pojawił się w /usr/bin i jest też odpowiednia ikonka w Preferencjach. Być może nieco starszy instalator byłby tu lepszy. Sterowniki Nvidii są. Uruchomiłem przykładowy program deviceQuery ze zbioru programów CUDA i bez problemu wykrywa on sterowniki i kartę Nvidii. To mnie na razie zadowala. Ciekaw jestem, czy nieco starszy instalator nie byłby lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...