Skocz do zawartości

ydpdict - instalacja ze źródeł, jak?


beschu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zainstalował ydpdict na Fedorze?

Niestety nie znalazłem ani gotowego pakietu dla Feodory 30 ani pakietu z binarkami, więc chcę go skompilować ze źródeł. Pragnę dodać, że nigdy nie bawiłem się w kompilację i jestem nowy w Fedorze .

Źródła i instrukcję instalacji znalazłem tutaj:

https://github.com/wojtekka/ydpdict

 

Niestety po ściągnięciu źródeł z githuba nie potrafię sobie poradzić z kompilacją - wbrew instrukcji nie widzę w głównych katalogach "libydpdict" oraz "ydpdict" plików configure., tylko configure.ac.

 

libydpdict-master]$ sudo ./configure
sudo: ./configure: command not found


libydpdict-master]$ ls
AUTHORS  autoclean.sh  autogen.sh  ChangeLog  configure.ac  COPYING  FILE-FORMAT.md  include  Makefile.am  misc  NEWS  pkgconfig  README.md  src  TODO

ydpdict-master]$ ls
autoclean.sh  autogen.sh  config.rpath  configure.ac  contrib  COPYING  doc  m4  Makefile.am  mkinstalldirs  po  README.md  src  ydpdict.1.in  ydpdict.conf.in  ydpdict.pl.1.in

 

W jaki sposób mogę ten program skompilować? Czy coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doinstalowaniu "automake"  i "libtool" udało się uruchomić autogen.sh.

Następnie ./configure, make i make install i tak "libydpdict" udało się zainstalować.

 

Niestety przy samym "ydpdict" krzaczy się teraz przy "make":

make[2]: Entering directory '/home/costam/Desktop/ydpdict-master/ydpdict-master/src'
/bin/sh ../libtool  --tag=CC   --mode=link gcc -Wall -g -O2 -DHAVE_CONFIG_H -I/usr/local/include   -DSYSCONFDIR=\"/usr/local/etc\" -g -O2 -DHAVE_CONFIG_H   -o ydpdict ydpdict-ydpconfig.o ydpdict-ydpsound.o ydpdict-ydpdict.o ydpdict-xmalloc.o ydpdict-adpcm.o -lm  -lncursesw -L/usr/local/lib -lydpdict  -lao   -lncursesw
libtool:   error: unsupported hardcode properties See the libtool documentation for more information. Fatal configuration error.

Jakieś pomysły?

Doinstalowałem g++ i nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...