Skocz do zawartości

Jakie wersje Wine, PlayOnLinux pod aplikacje dla Windows 98


ADAM00

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ADAM00 napisał:

Witam.

Wersja  Fedory 32 "Workstation"

Jakie wersje Wine, PlayOnLinux wybrać, aby uruchomić  aplikacje pod windows95/98.

Pozdrawiam

Najnowsze. Zainstaluj wine oraz winetricks. :) Pamiętaj tylko, że żadna aplikacja pod Windows 9x nie jest 64-bitowa. Jeżeli potrzebujesz na przykład Internet Explorera 6, trzeba skonfigurować i uruchomić Wine na 32 bitach:

WINEARCH=win32 winecfg
(wynierz z listy Wersja Windows "Windows 98")
WINEARCH=win32 winetricks ie6

Niestety nie można używać tej samej konfiguracji dla w miarę normalnych (bo jednak nadal Windowsowych), nowych aplikacji oraz staroci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem pewnie wynika z braku 32bitowych bibliotek w systemie – pewnie trzeba je doinstalować. Co i jak to już ci nie powiem, nie korzystam z Fedory.

 

Dodam jeszcze, że do niektórych aplikacji, zwłaszcza DOSowych, może się przydać DOSBox – przez to uruchomisz np. legendarne Deluxe Ski Jump 2.

 

Pewnym rozwiązaniem może być też postawienie odpowiedniego Windowsa na Virtualboxie – trzeba tylko zdobyć obraz systemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, 64-bitowa konfiguracja wine będzie się gryzła z 32-bitową. Usuń katalog /home/uzytkownik/.wine i utwó©z go ponownie używając:

WINEARCH=win32 winecfg

Ja dosyć rzadko używam 32-bitowych aplikacji pod Windows 98, więc nie dodaję sobie prefiksu WINEARCH=win32 na stałe w konfiguracji i muszę go używać za każdym razem, kiedy chcę uruchomić stary program w Wine. Z tymi "multiledialnymi" aplikacjami na płytach DVD to może być niestety problem, bo często wymagają specyficznych kodeków i bilbiotek systemowych w bardzo specyficznych wersjach. To wszystko można dokonfigurować, ale zajmie Ci trochę czasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pewien problem zrezygnowałem z internetu lokalnego i korzystam tymczasowo z darmowego Areo2 -ten internet rozłącza się co godzine. Problem polega na tym ze przy aktualizacji "sudo yum update" juz miałem 66% i ponownym wyłączeniu/włączeniu modemu  aktualizacja jest na 46% lub 50% .Pytanie, czy idzie recznie pobrac duze pakiety rpm i zaktualizowac np. dociagnac do tych 80%?

Temat również zamęściem w   dziale >  Pakiety i źródła - instalacja, budowa i kompilacja

 

Zrzut ekranu z 2020-08-27 23-58-43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...