Jump to content

Jakie wersje Wine, PlayOnLinux pod aplikacje dla Windows 98


ADAM00
 Share

Recommended Posts

1 godzinę temu, ADAM00 napisał:

Witam.

Wersja  Fedory 32 "Workstation"

Jakie wersje Wine, PlayOnLinux wybrać, aby uruchomić  aplikacje pod windows95/98.

Pozdrawiam

Najnowsze. Zainstaluj wine oraz winetricks. :) Pamiętaj tylko, że żadna aplikacja pod Windows 9x nie jest 64-bitowa. Jeżeli potrzebujesz na przykład Internet Explorera 6, trzeba skonfigurować i uruchomić Wine na 32 bitach:

WINEARCH=win32 winecfg
(wynierz z listy Wersja Windows "Windows 98")
WINEARCH=win32 winetricks ie6

Niestety nie można używać tej samej konfiguracji dla w miarę normalnych (bo jednak nadal Windowsowych), nowych aplikacji oraz staroci.

Link to comment
Share on other sites

Ten problem pewnie wynika z braku 32bitowych bibliotek w systemie – pewnie trzeba je doinstalować. Co i jak to już ci nie powiem, nie korzystam z Fedory.

 

Dodam jeszcze, że do niektórych aplikacji, zwłaszcza DOSowych, może się przydać DOSBox – przez to uruchomisz np. legendarne Deluxe Ski Jump 2.

 

Pewnym rozwiązaniem może być też postawienie odpowiedniego Windowsa na Virtualboxie – trzeba tylko zdobyć obraz systemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem, 64-bitowa konfiguracja wine będzie się gryzła z 32-bitową. Usuń katalog /home/uzytkownik/.wine i utwó©z go ponownie używając:

WINEARCH=win32 winecfg

Ja dosyć rzadko używam 32-bitowych aplikacji pod Windows 98, więc nie dodaję sobie prefiksu WINEARCH=win32 na stałe w konfiguracji i muszę go używać za każdym razem, kiedy chcę uruchomić stary program w Wine. Z tymi "multiledialnymi" aplikacjami na płytach DVD to może być niestety problem, bo często wymagają specyficznych kodeków i bilbiotek systemowych w bardzo specyficznych wersjach. To wszystko można dokonfigurować, ale zajmie Ci trochę czasu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Mam pewien problem zrezygnowałem z internetu lokalnego i korzystam tymczasowo z darmowego Areo2 -ten internet rozłącza się co godzine. Problem polega na tym ze przy aktualizacji "sudo yum update" juz miałem 66% i ponownym wyłączeniu/włączeniu modemu  aktualizacja jest na 46% lub 50% .Pytanie, czy idzie recznie pobrac duze pakiety rpm i zaktualizowac np. dociagnac do tych 80%?

Temat również zamęściem w   dziale >  Pakiety i źródła - instalacja, budowa i kompilacja

 

Zrzut ekranu z 2020-08-27 23-58-43.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...