Skocz do zawartości

Problem z internetem, a pobieranie pakietów rpm.


ADAM00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pewien problem zrezygnowałem z internetu lokalnego i korzystam tymczasowo z darmowego Areo2 -ten internet rozłącza się co godzine. Problem polega na tym ze przy aktualizacji "sudo yum update" juz miałem 66% i ponownym wyłączeniu/włączeniu modemu  aktualizacja jest na 46% lub 50% .Pytanie, czy idzie recznie pobrac duze pakiety rpm i zaktualizowac np. dociagnac do tych 80%?

 

 

 

Zrzut ekranu z 2020-08-27 23-58-43.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dnf update --downloadonly

To ściągnie wszystkie pakiety i jak potem zrobisz standardowo

dnf update

to będzie już wszystko w cache. Download możesz powtarzać tak długo, aż nie będzie pakietów do pobrania

[EDIT]

Jak wolisz po staremu to może być yum :) choć jest teraz tylko linkiem do dnf

[waldo@localhost ~]$ ls -l /usr/bin/yum
lrwxrwxrwx 1 root root 5 06-02 21:50 /usr/bin/yum -> dnf-3

 

P.S. Nie duplikuj postów. To bez sensu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "nie pomaga"? Nie ściągają się do cache pakiety? Pokazuje się jakiś błąd?

A może jesteś połączony z jakimś wolnym serwerem albo Aero2 nie ma u Ciebie pełnej prędkości? Wprawdzie 512kb/s to nie jest demon prędkości ale teoretycznie powinna być możliwość ściągnięcia ponad 200MB w ciągu godziny. Nie sprawdzałem jak duży jest pakiet z jądrem, ale chyba nie aż tyle..

Poza tym jak widzę ściągasz pełne pakiety rpm. Nie masz przypadkiem ustawione w konfiguracji (/etc/dnf/dnf.conf)

deltarpm=0

Jeśli tak, to ustaw =1 i wtedy będą ściągały się tylko pakiety różnicowe, które są zazwyczaj kilka razy mniejsze niż pełny pakiet rpm.

 

[EDIT]

Sprawdziłem i niestety w przypadku kernela po włączeniu drpm oszczędność przesyłu danych to jakieś 1-2% czyli praktycznie żadna :( Z drugiej strony cały kernel ma parędziesiąt MB więc nie powinno być problemów. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, WalDo napisał:

Co masz na myśli pisząc "nie pomaga"? Nie ściągają się do cache pakiety? Pokazuje się jakiś błąd?

Błedu nie pokazuje, a tylko po ponownym połączeniu z internetem sciaganie zaczyna sie od miejsca np.51% gdy juz było 66%.

Dopisałem do pliku dnf.conf  deltarpm=1 i testuje i dam znać co i jak.  

dnf.conf
--------------
[main]
gpgcheck=1
installonly_limt=3
clean_requirements_on_remove=True
best=False
skip_if_unavailable=True
deltarpm=1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, WalDo napisał:

Zwróć uwagę na to co napisał @andrew Standardowo dnf pobiera pakiety równolegle. Może jak się skupi na jednym wątku, to da radę przed upływem godziny. 

Właśnie usnąłem wpis "deltarpm=1" ,a dałem to co napisał "@andrew" czyli "max_parallel_downloads=1" i po ponownym połączeniu internetu  z opcją  "dnf update --downloadonly" zaciaga dalej - i mam 83% , Kto wie moze się uda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że problem nie leży po stronie Fedory tylko po stronie "darmowości" pakietu. Gdyby ten pakiet spełniał wszystkie oczekiwania klientów, to nikt nie chciałby płacić. W regulaminie usługi BDI jest zapis "Operator udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu w ramach istniejących możliwości technicznych", a to oznacza pełną uznaniowość. W Twoim przypadku będzie to niemożność pobrania większych plików, a innym będzie rwało streaming ze względu na małą prędkość.

AERO2 to firma biznesowa nastawiona na zysk, a nie na działalność charytatywną. BDI to wabik, żeby za chwilę wykupić pakiet płatny, tak jak wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem "deltarpm=1"  i pobrało sie  100% fedora była zaktualizowana.  W kolejnym kroku zacząłem sie bawić w instancje sterownika  nvidia Quadro 3000M technologia Optimus. Później wszedłem na jakis poradnik o Current GeForce/Quadro/Tesla oraz tworzenie  i edycja plików w katalogu /etc/sysconfig/ grub i grub2. I teraz mam problem z  uruchomianiem/załadowaniem Fedory "Kernel Panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)"

I teraz czytam - tematy :

Kernel panic while installing Fedora 28

"Kernel Panic - Not Syncing Po Zainstalowaniu Sterowników Do K. Graficznej

 

 

DSC08994.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...