Jump to content

raspbian i repo microsoftu


SeeM
 Share

Recommended Posts

Macie jakieś przemyślenia? Microsoft dostał "spod lady" dostęp do raspbianów, żeby łatwiej można było zainstalować VS Code. I nie byłoby w tym nie niezwykłego, gdyby repo oraz stosowne klucze GPG zostały dodane bez zapowiedzi oraz zwykłym sedem przez sekcję post-inst pakietu raspberrypi-sys-mods, przez co można było dosyć łatwo przegapić nowe pliki. Ludzie się lekko zirytowali, napisali co myślą na forum Raspi, więc pare wątków zostało zablokowanych przez moderatorów. Główna dyskusja jest w wątku https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=302591&hilit=microsoft+repository#p1813117  .

Tymczasowym rozwiązaniem jest dodanie

127.0.0.1 packages.microsoft.com

do /etc/hosts . Na docelowe rozwiązanie przyjdzie pewnie poczekać, bo to jest w kwestii fundacji.

I możemy poczekać całkiem sporo, skoro nawet obiecujący wątek na githubie został zamknięty - https://github.com/RPi-Distro/raspberrypi-sys-mods/issues/46#issuecomment-774148468  .

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, SeeM napisał:

skoro nawet obiecujący wątek na githubie został zamknięty

"Podoba mi się" powód jego zamknięcia "This thread's getting too chatty" a jest 10 komentarzy, naprawdę zabawne :)

Chyba będzie trzeba w 2021 zrobić listę największych wtop w świecie OS, po CentoOSie "i przyspieszonym EOL", teraz Raspbian "i tajemnicze repo MS"

Link to comment
Share on other sites

Ja tam ich doskonale rozumiem, bo Microsoft jest jednym z trzech największych sponsorów fundacji, a tylko Google daje więcej. Chcą mieć repo - mają repo. Ale słabo to wyszło. To tak jakby Fastly dostało własne repo na Debianie, bo sponsorują im CDN-a.

Dyskusja na githubie nawet nie tyle dotyczyła samego faktu nowego repozytorium, tylko sposobu, w jakim zostało dodane. W pakiecie raspberrypi-sys-mods zaczyna się robić mały bałagan i jest taki trochę od wszystkiego. I tylko tego dotyczy wątek.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda na to, że coś się ruszyło: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=302591&hilit=microsoft+repository&sid=344ba421e676f0ea6d9e3c0e0132b5f3&start=150#p1815834 . 1) repo Microsoftu nie ma już priorytetu pozwalającego "nadpisać" dowolny pakiet. 2) Repo nie jest usunięte z wersji "lite", ale myślą nad jakimś rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...