Skocz do zawartości

Kiedy skończy się wsparcie dla Fedory 33


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę Was zapytać o to co w tytule.

Czy od razu trzeba przechodzić na Fedorę 34, czy można poczekać?

Kiedy przed laty korzystałem z tego systemu, to nowa jego wersja charakteryzowała się dużą ilością błędów, które były sukcesywnie eliminowane. Jak ta sprawa wygląda obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, NoRobot napisał:

To bardzo odległy termin. 

A jak ze stabilnością nowych wersji Fedory?

Tak samo. :) Jeżeli coś działa na 33, to będzie działać na 34, zwłaszcza, że wersja Pythona i PHPa się nie zmieniła. Są ludzie, którzy aktuaizują Fedorę miesiąc po wydaniu. Ja jestem z tych, którzy aktualizują miesiąc przed wydaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem instalacji Fedory 34 na moim laptopie. Po aktualizacji oraz instalacji boadcom-wl system się uruchamiał, ale wi-fi nie działało. Dlatego pytam o jej stabilność i kiedy można ją bezpiecznie zaktualizować.

***************************************************************************

Zainspirowałeś mnie. Zaktualizowałem Fedorę na obu lapkach. Jest super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/19/2021 at 8:16 AM, SeeM said:

Tak samo. :) Jeżeli coś działa na 33, to będzie działać na 34, zwłaszcza, że wersja Pythona i PHPa się nie zmieniła. Są ludzie, którzy aktuaizują Fedorę miesiąc po wydaniu. Ja jestem z tych, którzy aktualizują miesiąc przed wydaniem.

chyba, że nie zadziała :) , bo nie wszyscy zdążyli z pakietami np.VirtualBox na F33 wyszedł po kilku miesiącach
siedzę na RH/Fedora od 97 roku (p.n.e.) i zawsze instalowałem wersję n-1, co się świetnie przekłada na stabilność pracy jeśli ktoś nie szuka przygód i ma nienajnowszy sprzęt

obecnie siedzę na F33  i mam mnóstwo upierdliwych problemów z wieloma podstawowymi pakietami: Firefox, Thunderbird, Krusader, do tego stopnia, że Krasadera wywaliłem a Thunderbirda używam ale nie z repo Fedory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też maiłem różne przygody z nowymi wersjami Fedory, ale teraz jestem mile zaskoczony - wszystko działa poprawnie. Mam F34 i jest super B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arpe napisał:

chyba, że nie zadziała :) , bo nie wszyscy zdążyli z pakietami np.VirtualBox na F33 wyszedł po kilku miesiącach
siedzę na RH/Fedora od 97 roku (p.n.e.) i zawsze instalowałem wersję n-1, co się świetnie przekłada na stabilność pracy jeśli ktoś nie szuka przygód i ma nienajnowszy sprzęt

obecnie siedzę na F33  i mam mnóstwo upierdliwych problemów z wieloma podstawowymi pakietami: Firefox, Thunderbird, Krusader, do tego stopnia, że Krasadera wywaliłem a Thunderbirda używam ale nie z repo Fedory

Z ciekwawości: flatpak, snap, czy binarka ze stronki? Dawno Thunderbirda nie używałem.

Kiedy aktualizowałem w pracy Fedorę do 33 trochę przed oficjalnym wydaniem, zainstalowałem pakiety z virtualbox.org . Obecnie też są już pakiety dla Fedory 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binarka ze strony 78.10.0, ta z repo Fedory 78.8.1 ma problemy sama ze sobą:
Unsupported hash algorithm used by TLS peer
Chyba świadoma decyzja bo temat znany (kolega na Win10 też miał) a updaty nic nie dają, uparli się nie obsługiwać straszych protokołów
VB użwam sporadycznie i już zapomniałem że nie działa, ostatnio włączyłem i ruszył czyli regularny dnf update coś jednak daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...