Skocz do zawartości

Automatyczne aktualizacje w Fedora?


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Na drugim domowym komputerze z którego korzysta mój tata system Fedora  pod Gnome automatycznie się zaktualizował. Do tej pory myślałem, że to użytkownik musi to zrobić sam. Nie włączałem żadnych aktualizacji automatycznych. Tato mnie dziś poinformował, że gdy wyłączał komputer, system poinformował go by nie wyłączał komputera po czym zacząć coś "robić". Tato zostawił tak komputer i mnie poinformował o zdarzeniu. Bardzo mnie to zdziwiło. Jak to wyjaśnić?  Uruchomiłem komputer i faktycznie pojawiła się informacja o zainstalowanych aktualizacjach. Czy to możliwe, że system na domyślnych ustawieniach sam się zaktualizował? Jak do tego doszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemctl status dnf-makecache
systemctl status dnf-makecache.timer
systemctl list-timers -a

Po zamaskowaniu dnf-makecache system nie będzie się chciał aktualizować, bo nie będzie niczego o aktualizacjach wiedział. Warto również odinstalować pakiet PackageKit.

Inna sprawa to flatpaki, które nie wiem jak skłonić, żeby nie szukały sobie aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, mnie interesuje jedna rzecz - czy to możliwe że system w którym nic nie zmieniałem, gdzie wszystko jest na domyślnych ustawieniach mógł sam z siebie bez ingerencji użytkownika zacząć sam instalować aktualizacje? W sensie czy nie jest to jakieś podejrzane? Zaznaczę, że komputer z tym systemem jest prawie nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...