Jump to content

Automatyczne aktualizacje w Fedora?


Toni
 Share

Recommended Posts

Na drugim domowym komputerze z którego korzysta mój tata system Fedora  pod Gnome automatycznie się zaktualizował. Do tej pory myślałem, że to użytkownik musi to zrobić sam. Nie włączałem żadnych aktualizacji automatycznych. Tato mnie dziś poinformował, że gdy wyłączał komputer, system poinformował go by nie wyłączał komputera po czym zacząć coś "robić". Tato zostawił tak komputer i mnie poinformował o zdarzeniu. Bardzo mnie to zdziwiło. Jak to wyjaśnić?  Uruchomiłem komputer i faktycznie pojawiła się informacja o zainstalowanych aktualizacjach. Czy to możliwe, że system na domyślnych ustawieniach sam się zaktualizował? Jak do tego doszło?

Link to comment
Share on other sites

systemctl status dnf-makecache
systemctl status dnf-makecache.timer
systemctl list-timers -a

Po zamaskowaniu dnf-makecache system nie będzie się chciał aktualizować, bo nie będzie niczego o aktualizacjach wiedział. Warto również odinstalować pakiet PackageKit.

Inna sprawa to flatpaki, które nie wiem jak skłonić, żeby nie szukały sobie aktualizacji.

Link to comment
Share on other sites

To znaczy, mnie interesuje jedna rzecz - czy to możliwe że system w którym nic nie zmieniałem, gdzie wszystko jest na domyślnych ustawieniach mógł sam z siebie bez ingerencji użytkownika zacząć sam instalować aktualizacje? W sensie czy nie jest to jakieś podejrzane? Zaznaczę, że komputer z tym systemem jest prawie nieużywany.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...