Skocz do zawartości

Zawiodłem Się Oooooooo:)


suchyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak zawiodłem się na fedorze 3.Niby szybki system i stabilny ale co z tego jak jest to to samo co aurox a raczej odwrotnie?/Myślałem e ujrzę coś fajnego a tu normalnie jak aurox to samo.Uruchami się długo,instaluje xmms a skrótu nie robi w menu,nie ma mplayera,up2date po ściągnięciu jakiejkolwiek aktualizacji pisze że błądd!!:P yum zawiesza się,nie montuje automatycznie partycji winodwsa bo nie ma w kernelu pluginu do ntfs a nawet po instalacji go to nic się nie dzieje:((( Jak wpisuję jako admin telinit 3 albo init3 nic się nie dzieje bo piszę że nie ma polecenia takiego a dowiedziałwem się na forum że trzeba wpisać /sbin/init 3 ale jak to wpisuję pojawia się czarny ekran,jak nacisnę escape to pajawia się uruchamianie procesów i ok ale nagle uruchmaianie anacron i nic zawiesza się.Hmm to jak mam zainstalowac drivery do nvidii??Śmieszne to jest a raczej żałosne żeby wszystko co uruchamiam nie działało a mało tego w kde są dźwięki ale i szum taki że nic prawie nie słychać.Nie ma alsaconf wpisuję i nic a w mandrake jest...Co jeszcze no ogólnie jak biorę dodaj program i na płycie są jakieś rpmy to zamiast dawać je w alfabecie to jest jakiś nienormalny posział na np. środowiska graficzne itp tak jak w auroxie bo to prawie klon redhata.Najlepsze jest to że brak wine na płytce dvd którą kupiłem w sklepie z gazetą i (_wogóle_ → w ogóle) ORT braki....nie ma wielu programów i strasznie ten system komplikuje życie i wszystko jest niestabilne nawet pod gnome:((No nawet miksera nie ma dla alsy tylko jest standradowy i nawet nie wiem czy alsa mi działa chociaż stery są ale nigdzie nie pisze bo nie ma alsa conf:((Dziwny system i powolnie się coś uruchamia ale działa dosyć szybko ale to niewielka różnica pomiędzy mandrake 10.1.Zawiodłem się i już

P.S i kto daje do dystrybucji firefoxa 1.0 PR??Przecież to jeszcze niestabilna wersja opierająca się na silniku 1.7.3 mogli dać 0.9 albo 1.0 final na 1.7.5 tylko musieliby poczekać parę dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

może niech ktoś coś powie na pocieszenie no... smile.gif

 

(_niema_ → nie ma) ORT szans, przedmówca ma (według mnie) racje.

 

ale spróbuj, postaw jutro fedore, niespróbujesz(nie spróbujesz)-nieprzekonasz(nie przekonasz) się.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja pisze pozytywnie o FC3.

 

Na moim laptopie dziala bezproblemowo, nie mam wszytkich bajerow co w M$ XP, jak karta TV + pilot. Ale nic nie szkodzi.

 

Wi-fi dziala.

Nvidia dziala.

NTFS dziala po aktualizacji jadra poprzez aktalizacje pakietu itp.

 

FC3 ma swoje minusy (np. czemu czsami mam w up2date pakiety do aktualizacji a ich jescze nie ma na mirorach, ostatnio jakies bledy wywala mi po updacie przy uruchamainiu co mysle ze jest wina SElinux). ale ogolnie jestem zadowolony. :D

 

Jak sie chce miec pakiety do odtwarzania filmow itp to polecam http://freshrpms.net

 

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchyxxx

Piszesz wierutne bzdury.

Prawie w każdym Twoim zdaniu jest zawarte kłamstwo.

Tak na dobrą sprawę to chciałeś sie chyba pochwalić swoją wiedzą na temat linuksa i dystrybucji a wychodzi Twoje ignoranctwo.:lammer:

Żadna dystrybucja linuksa jak na razie nie była i raczej nigdy nie będzie doskonała.

Nikt nie rodzi się mistrzem i wie wszystko z góry, ale swoje frustracje wylewaj może gdzie indziej.

To forum ma za zadanie pomóc uzytkownikom, ale tym, którzy tego chcą.

Każdy problem, który opisałeś ma banalnie proste rozwiązanie. No, ale musiałbyś przejrzeć chociażby to forum, a to chyba dla Ciebie zbyt duży wysiłek. :lammer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda staram sie nie kłócić i nie obrazać nikogo na tym forum (i wszystkich innych forach) ale wuja ma w 100% racje, troche chęci, pozatym np.

instaluje xmms a skrótu nie robi w menu

Mogles wybrac przy instalacji, dobra przemyślana instalacja to podstawa w (_linuxie_ → Linuksie) ORT

Pozatym jakbys zainstalował np. Beep Media Player z rpmów to wszystko jest ok w menu

wiec troche wymyslasz problemy, a te co istnieja rzeczywiscie,da się łatwo rozwiązać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wuja ma w 100% rację.

Każde distro jest inne i stwierdzenie że w Mandrakeu coś jest a FC nie ma i że to źle jest poprostu niedożeczne.

Każde distro ma swoje słabe i mocne strony!

Szum w głośnikach wyłączasz w kMix (niepamiętam w tej chwili który to był przycisk).

A rozwiązań pozostałych problemów można poszukać choćby na tym forum.

Jak ci nic nie dziła to najprawdopodobniej przyczyna nie tkwi w systemie którego używasz tylko w tobie i braku elementarnej wiedzy na temat systemów z pod znaku pingwina... ale to ci pewnie nie przyszło do główy...

 

i kto daje do dystrybucji firefoxa 1.0 PR
Kiedy wyszła FC3 jeszcze nie było wersji final! A ukatualnienie mozna zrobić zaraz po zainstalowaniu...

 

Generalnie z takim nastawieniem nie polecam ci żdnego (_linuxa_ → Linuksa) ORT ... lepiej sobie odpuść bo zamiast czegoś się nauczyć to bezpodstawnie krytykujesz (nie mając zielonego pojęcia o czym mówisz)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa??Ciekawe jakoś mandrake 10.1 jest fajny tylko czasem ixy nawalają.Hmm nie mówię prawde??To cvzemu nie mogę wejść w telinit 3??Hmm?? Czemu si nie da co??Czemu dźwięki mi trzeszczy w kde??Hmm może to nie prawda tak??Czemu system uruchamia się długo a mandrake o połowę kruxcej??Może gadam bzdury co??Dlaczego jak każę w instalce zainstalować xmms to nie instaluje go??Czemu up2date mi nie dzaiła??No powiedźcie??W mandrake wiele rzeczy działa bezproblemowo jak nie wierzycie to wam nie udoqwodnie!!!Tak nie ma z fedorą żadnych problemów tylko że wszystko trzeba tam pobierać bo mało co na płytach jest i dźwięk naprawdę wariuje na kde poszukajcie forum a znajdziecie różne problemy nie wiem czemu u was chodzi ten system ok a u mnie nawet jak zainstaluję od nowa to nic du...a No i co nadal twierdzicie że gadam bzdury??Że takich błędów nie ma??To jak mam zainstalować stery nvidii jak nie w telinicie 3??Jak mam słuchać muzy jak są trzaski??No proszę powiedzieć??W mandraku powtarzam żadnych problemów nie ma oprócz ixów.(_acha_ → aha) ORT i linux powinien być wersją stabilną a nie dają ff 1.0 PR mogli dac 0.9 albo poczekać na 1.0 final!!!Dają jakieś alphy nie sprawdzone do końca śmieszne.Aha i czemu ja jestem winny skoro jedna osoba się zgodziła ze mną(3 post)??Jak robią (_linuxa_ → Linuksa) ORT to powinni robić dobrze a nie dają badziewie co samemu po instalce trzeba naprawiać. Jedynie mandrake jest extra bo tam żadnego z wymienionych problemów nie było.Jądro fedory 3 nie ma nawet czytnika ntfs a nawet po instalce pakietów ze strony żeby ntfs był nic się nie dzieje.Ja nie wiem czy oni nie mogli dać żeby (_odrazu_ → od razu) ORT system montował partcję windowsa??Tak po co się męczyć tylko samemu trzeba kombinować i robić.Dali wadliwe programy i koniec a wine nawet nie dodali a zawsze praktycznie dają i jeszcze jedno to ma być Polska wersja??Taa przy instalacji część była po Polsku a część po Angielsku!!Jak widziałem Polski a zaraz potem nagle po angielsku to miałem wrażenie że niedorobili tego systemu i spieszyli się tylko aby forsę zyskać a wcisneli sam kit jak w windowsie taa i po co mam przeglądać forum żeby rozwiązać problem??Powinno nie być tylu bagów jakoś z windowsem jest mniej pytań jak zrobić to i tamto żeby działało.Stwierdzam tylko fakty a ludzie nie lubią jak się mówi to czego słysze nie chcą.Polecam mandrake 10.1 na 4 cd tam przynajmniej jest wszystko spolszczone i autoupdate jest lepszy i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak mi słów... no po prostu brak mi słów...może jeszcze kiedyś z Tobą popolemizuje suchyxxx, ale to naprawde jak bede miał duuużo czasu i ochoty. Bo będzie trzeba zacząć od samych podstaw i pytań typu: dla kogo Linux?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUCHYXXX:

 

Powiem to, pier**lisz synu aż głowa boli!!!

 

Po pierwsze, jak ci nie odpowiada dystrybucja to sobie wybierz inną i z niej korzystaj a nie czepiasz się innych! Ja np. korzystam z Debiana (testing).

 

Po drugie, Wuja ma dużo racji ale myli się co do jednego, z twojego postu nie wynika że jesteś ignorantem tylko to ze o linuksie wiesz tyle co przecietny uzytkownik Windowsa.

 

Człowieku! Dystrybucja dystrybucji nie równa! Przy przesiadce trzeba poświęcić conajmniej 3 godz na czytanie manuali, HOWTO itp danej dystrybucj. Osobiście jakby mi mój (_linuks_ → Linux) ORT montował domyślnie partycje Windy to bym tą opcję miał włączoną 3sek i tyle! Każdy ma swoje potrzeby.

 

Jeśli myślisz że na Mandarynie se zainstalujesz nVidie a potem na fedorze, SUSE, Debianie, Slacku zrobisz to tak samo to odpuść sobie linuksa bo ty naprawdę chyba czytasz tylko komiksy. Myślisz że mówią o linuksie że jest dla zaawansowanych użytkowników bo tak nie jest?!

Gdy korzystałem z Fedory uruchamiała mi się szybciej niż obecnie Debian, wystarczy powyłączać zbędne demony, rhgb itp. i masz szybciutki start.

WSZYSTKO MOAŻNA USTAWIĆ! TRZEBA TYLKO CHCIEĆ!

 

Ty wyraźnie nie chcesz, zostań przy Mandraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa??Ciekawe jakoś mandrake 10.1 jest fajny tylko czasem ixy nawalają.Hmm nie mówię prawde??To cvzemu nie mogę wejść w telinit 3??Hmm?? Czemu si nie da co??Czemu dźwięki mi trzeszczy w kde??Hmm może to nie prawda tak??Czemu system uruchamia się długo a mandrake o połowę kruxcej??Może gadam bzdury co??

...

:lol::lol: Niezwylke zabawny post. Udało się koledze poprawić mi humor :D

@Sychyxxx, Fedora dla większości użytkowników tego forum to 'jedno z' lub kolejne distro. Duża część nas miała pewnie również MDK a jednak zostaliśmy przy FC. Przy MDK też nie zostaniesz długo, jak zacznie coś się psuć to wpadniesz w panikę, a że w Linuksie nic zrobić nie umiesz (i pewnie nie chcesz umieć) zostaniesz przy win. Dla Ciebie to najlepszy wybór :lammer:

 

Powiem to, pier**lisz synu aż głowa boli!!!

Trochę kultury może by zachować! @Sychyxxx pisze głupoty ale przynajmniej zachowuje się jako-tako.

 

Pozdrawiam

 

PS. Do wszystkich: Nie karmić trolla!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol??Nic nie umiem tak??Tylko że przy instalacji nvidia postępowałem jak kazali.Było żeby wpisał init 3 ale wpisywałem i nic....i jak miałem to zrobić jak wszedzie piszą że trzaba init 3 i u mnie pisze że nie ma takiego polecenia??Po drugie nie czytam komiksów bo akurat w tej tematyce nie jestem obeznany (_wogóle_ → w ogóle) ORT.Miałem mandrake 10.1 ale uparłem się że fedora będzie cool i po co formatowałem dysk a raczej partycję gdzie był mandrake??teraz żałuję tego apropo gdybym nic nie umiał jak piszecie to bym nie umiał zainstalować żadnego (_linuxa_ → Linuksa) ORT a jakoś na partycjach znam się nieźle.Nie miałbym też zainstalowanych programów w (_linuxie_ → Linuksie) ORT z netu a jakoś nie problem zainstalować ff zwłaszcza że jest też do ściągnięcia wersja gdzie po rozpakowaniu wystarczy 2 razy kliknąć na install i włącza się setup lol.Kurcze ale jesteście dziwni ja napisałem tylko że dziwny jest linux fedora core 3 bo ma parę błędów.Co do mandrake ma on coś takiego jak automount i przy starcie jest na pulpicie już ikonka do dysku z windowsem sama i nie trzeba edytować fstab i nie trzeba sprawdzać czy w kernelu jest obsługa ntfsa bo jest i tam jakoś wszystko ma się na tacy...no wiele rzeczy.I ja piszę bzdury??Może podacie jakieś fragmenty moich "bzdur"??Bo piszę jakie są błędy a wy piszecie że gadam bzdury a jak mogę gadać głupoty jeśli takie błędy naprawdę są i co??Ja wolę mieć ułatwionych wiele rzeczy dlatego mandrake jest dystro dla mnie.Powracając do komiksów to skąd przyszedł ci do głowy pomysł że czytam takie rzeczy??W komiksach o ile mi wiadomo nie ma nic na temat (_linuxa_ → Linuksa) ORT itp.Co to ma się do rzeczy że czytam niby komiksy i przez to źle znam się na (_linuxie_ → Linuksie) ORT??Może to ty czytasz komiksy "specjalne" gdzie są kaway o systemach operacyjnych.Mnie takie rzeczy nie bawią jakoś.Wyraźnie widać poziom rozmwcy który używa nieodpowiednich słów (przekleństw) że nawet ktoś musiał ci zwrócić uwagę.Zresztą siec lokalna w której jestem chodzi na fedorze 2 i często są zwisy i awarie netu właśnie przez wadliwy system jakim jest linux fedora ogólnie!!Jak chcecie to niech mnie admin zbanuje za nic wtedy zobaczymy jakie naprawdę jest te forum że każdy ma własne zdanie a banują cię za to lol.pier**lcie się noobki bo nie wiecie co to tibia a linux nie potrafi nawet directx otworzyć chyba że za pomocą winexa ale to wszsytko jest sztuczne i długo się wgrywa.W tym systemie wszystko się pokolei sypie a w windowsie jest ok i mam go już prawie rok i chodzi spox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol??Nic nie umiem tak??Tylko że przy instalacji nvidia postępowałem jak kazali.Było żeby wpisał init 3 ale wpisywałem i nic....i jak miałem to zrobić jak wszedzie piszą że trzaba init 3 i u mnie pisze że nie ma takiego polecenia??Po drugie nie czytam komiksów bo akurat w tej tematyce nie jestem obeznany (_wogóle_ → w ogóle) ORT.Miałem mandrake 10.1 ale uparłem się że fedora będzie cool i po co formatowałem dysk a raczej partycję gdzie był mandrake??teraz żałuję tego apropo gdybym nic nie umiał jak piszecie to bym nie umiał zainstalować żadnego (_linuxa_ → Linuksa) ORT a jakoś na partycjach znam się nieźle.Nie miałbym też zainstalowanych programów w (_linuxie_ → Linuksie) ORT z netu.... itd. ble, ble, ble

No proszę, drugi raz mnie rozbawileś w ciągu jednego wieczora. Brawo! :lol::lol::lol:

 

pier**lcie się noobki bo nie wiecie co to tibia a linux nie potrafi nawet directx otworzyć chyba że za pomocą winexa ale to wszsytko jest sztuczne i długo się wgrywa.W tym systemie wszystko się pokolei sypie a w windowsie jest ok i mam go już prawie rok i chodzi spox

 

Hehe, to jest jakaś prowokacja, tak? :D

Mam wrażenie że ten topic to żart któregoś ze stałych bywalców forum. Przyznać się, który to? ;):lol:

 

Pozdrawiam

 

PS. Wiem, że sam napisałem żeby nie karmić trolla ale NMSP. Jest taki zabawny :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zainstalowalem z ciekawości FC2 i doznalem milego zaskoczenia, bo okazala sie nie byc takim zlym systemem, jak go opiniowali moi znajomi. Po kilku tygodniach użytkowania zniechęcilem sie, bo wszystko zaczelo mi sie sypac.

Kiedy juz prawie zapomnialem o FC, dostalem newsa na e-mail, że mozna juz pobrac FC3 i z ciekawosci pobralem. Wg mnie jedyne, co mozna zarzucic FC3 to drobne utrudnienia z mp3 i "ACPI POWER OFF cośtam" Cala reszta jest perfekcyjna i uważam, że to dystrybucja należąca do czołowki "desktopowych" systemów operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...