Skocz do zawartości

Zawiodłem Się Oooooooo:)


suchyxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie wydaje ze kolega po prostu potrzebuje systemu ktory po instalacji bedzie dzialal

 

LINUX to system wg mnie dla ludzi ktorzy lubia grzebac, sprawdzac co jak dziala, kiedydziala a kieyd nie - i tyle - jak ktos wymaga "wszystko od razu" - to instaluje WIN XP..

 

Taka jest moja opinia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Schy ma wg mnie 100% racji - niestety jeśli chodzi o kacelerację 3D i NVIDIE to ja po 2 miesiącach się poddałem - padaczka na maxa. Pod RH 9 i Auroxem nie yło z tym żadnych problemsów. U mnie tak samo po #telinit 3 lub #init 3 wywało czarny ekran. Co z tego, że po prau enterach jakoś tam udawało się wyłączyć x-y w tesktowym i odpalić pakiet instalacyjny NVIDII, jak po instalacji i modyfikacji stosownych ustrawień wywalało mi X-y w kosmos :angry: Poza tym spora częśc przydantnych pakietów, bez ktrórych nie można instalować różnego softu jest poupychana przy standartopwej instalacji w takie miejsca, które wybierają tylko zaawansoani użytkownicy albo programiści, co jest wg mnie kompletnym besensem. Potem przeciętny użytkownik musi się z tym babrać. Mógłbym tak jeszcze długo ale szkoda na to czasu. generalnie licze, że już w krótce wersja 4 zatyrze nieprzyjemne wrażenie po 3 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo po #telinit 3 lub #init 3 wywało czarny ekran.

To trzeba by³o kliknac ctrl+ alt+F1/F7

 

Co do instalacji softy, to masz apt i (_yum'a_ → yuma) ORT. Z nimi nie ma z niczym problemu (sa jeszcze graficzne nakladki). A do nvidii sa paczki na Fedore. Jakbys przeczytal swietnie przetlumaczone faq Gajownika, to bys nie mial problemow z nimi ;)

 

I sorki, ze bez polskich znaczkow, bo znowu mam jaja na ice'ie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

[...] jak ktos wymaga "wszystko od razu" - to instaluje WIN XP..

A od kiedy to Windows XP ma wszystko co potrzebne?

Brakuje chociazby Javy, ktora wymagana jest nie tylko do przegladania co poniektorych stron WWW. Sterowniki standardowe do grafiki tez sa niewystarczajace na dzien dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

podzielam zdanie hypnosa a nawet powiem wiecej, nie spotkalem w calym swoim zyciu idealnego i dopracowanego systemu i pewnie nie spotkam,

 

nie chodzi tylko o to ze ciagle beda jakies bledy do poprawienia, tylko o to ze kazdy z uzytkownikow systemow ma inne potrzeby, np. jedni uwazaja ze w linuksie powinno byc automatyczne montowanie napedow(jak w windozach) inni ten pomysl traktuja jako zupelna glupote,

sa tacy ktorzy instaluja FC do pracy i zupelnie nie zamierzaja instalowac odtwarzaczy i mp3 oraz srodowisk graficznych, sa tacy ktorzy chca alby Fedora dala im troche rozrywki i zainstaluja kilka odtwarzaczy i akceleracje do swojej karty grafiki, sa na koncu rowniez tacy ktorzy chca pracowac i dla przykladu odtwarzac filmy i wybiora cos posredniego,

 

tylu ilu jest uzytkownikow tyle jest potrzeb, a linux jako jeden z niewielu systemow dopasowuje sie przez dystrybucje do swoich uzytkownikow jak tylko moze,

 

w mac osach czy windozach tez nie ma wszystkiego, powiem nawet ze jest o wiele mniej, pytanie tylko czego potrzebujemy i co nam wystarczy,

 

widac ze Fedora nie jest dla tego ktory rozpoczal ta dyskusje odpowienia, z tego co odczytalem powiniem pomyslec nad systemem rozrywkowo-biurowym (ktory na starcie oferuje to co windoza) czyli Mandarynka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

heh...fajny ten temat, ale ludzie powiedzcie mi... ściągam sobie właśnie fedore core 3 i nie wiem czy to warto (_wogóle_ → w ogóle) ORT ściągać (na dysku siedzi już mandrake jakiś i nie wiem czy warto pasmo zajmować na badziew).

 

Aha, wspomnę że ściągam wersje pod x64, dlatego bede używał fc3...

 

Naprawde ta fedora jest taka zabugowana? Miałem dawno temu RedHata (w celach testowych) i mi sie nie podobał (miał więcej pakietów od Mandrake'a ale mniej był stabilny)..ale powiedzcie prawde..

 

Hledam systemu po prostu działającego od razu (no założmy że od razu), opartego na rpmach.... to w końcu co: Mandrake, Fedora, Aurox czy może jednak SuSe... (nad tym ostatnim myślę, ale że nie używałem za często tego typu distr to nie wiem)jak nie ma to wracam do BSD

 

Poza tym, co wy się tak tego suchego uczepiliście...:) aż mi go szkoda...to nawet nie można powiedzieć że jakiś system jest do bani (jak jest)??

Według mnie np. gentoo i debian są do bani (szczególnie gentoo (dla masochistów chyba..ale postawiłem po trzech dniach kompilacji pakietów..:) ) - fatalne namiastki bsdowych systemów (FreeBSD nic nie przebije:) no może NetBSD;) ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

No więc tak :)Fedora Core 3 wcale nie jest tak do bani jak tam co poniektórzy pisali. Moim zdaniem się ją opłaca zainstalować, bo lepiej śmiga od Mandrake. A żeby Ci chodziła stabilnie i wydajnie, to po instalacji walisz repozytoria do (_yum'a_ → yuma) ORT no i :

yum update

Wszystko się ściągnie, poinstaluje i powinno śmigać :] Zresztą, to już chyba kwestia gustu :]:)

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok:) dzięki za informacje, to poczekam na FC4:) ......człowiek na starość robi się wygodny;) i nie chce się grzebać ciągle w konfigach...

 

w międzyczasie musze posprzątać na dysku i jakąś partycję przygotować na linucha:)...a do czasu FC4 sobie FreeBSD5.4 zainstaluje...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ufff..

 

bo jak sobie pomyśle że znowu miałbym tyle sie nawklepywac :) narazie mam dosyć z instalowaniem (_linuxa_ → Linuksa) ORT bo zanim sie nauczyłem co i jak dobrze skonfigurować to 3 razy fc3 instalowałem - ale ja sie nie podam :P , tylko narazie robie sobie przerwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...