Jump to content

Loguje się do systemu, wpisuje hasło i ponownie pokazuje mi okno logowania


Recommended Posts

9 godzin temu, fraktal15 napisał:

Co jest przyczyna problemu

Najprawdopodobniej błędnie wpisane hasło. Ponadto jak, o ile się nie mylę co do liczb, 3 razy wpiszesz złe hasło, to nie masz możliwości zalogowania przez 10 minut. Wtedy trzeba poczekać albo zrestartować komputer.

Druga opcja to, że gdm nie wystartował, albo wystartował z błędami. Wtedy tak logujesz się na inne tty jako użytkownik albo root i restartujesz gdm.service. Dodatkowo koniecznie należy sprawdzić logi, żeby znaleźć przyczynę i w miarę możliwości zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości.

Trzecia opcja to, że ktoś złośliwie lub w ramach żartu ci zmienił hasło, gdy byłeś nieobecny. Wtedy najprościej zalogować się na inne tty  jako root i zmienić hasło. Jeśli root jest zablokowany to nic straconego, możesz wykonać któryś z kroków opisanych tutaj: https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/reset-root-password/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Błędne hasło odpada ponieważ jest łatwe i wpisuje je po 1000 razy dziennie.

Trzecia opcja też odpada ponieważ z tego laptopa korzystam tylko ja w domu.

Druga opcja - możliwe, ale problem jest taki, że po kliknięciu CTRL + ALT + F2 otwiera się konsola w której muszę się zalogować na konto roota. Wpisywane hasła tam nie działają - nie mówiąc już o tym, że nie przypominam sobie, żebym zakładał takie konto. Jedyne co mogę zrobić to odpalić LIve CD i tak kombinować, ale zupełnie nie wiem co robić bo jestem laikiem.

Może ktoś mnie poprowadzić krok po kroku?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, fraktal15 napisał:

Błędne hasło odpada ponieważ jest łatwe i wpisuje je po 1000 razy dziennie.

Ja też mam proste hasło, ale wczoraj zdarzyło mi się 3 razy błędnie je wpisać i w efekcie tymczasowo zablokować komputer.

2 godziny temu, fraktal15 napisał:

nie mówiąc już o tym, że nie przypominam sobie, żebym zakładał takie konto

Root, czyli superadmin, jest zawsze w każdym linuksie. Jedyna kwestia czy ma usrawione hasło. Nie wiem jak w Fedorze, ale jeśli jakiś jest ustawiane to o ile nie było zmieniane to jest takie samo jak hasło głównego usera utworzone podczas instalacji.

2 godziny temu, fraktal15 napisał:

Może ktoś mnie poprowadzić krok po kroku?

W podanym wyżej linku masz instrukcje krok po kroku. Opcja z LiveCD wydaje się trudniejsza.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, SeeM napisał:

Klinij zębatką i wybierz inny pulpit, lub Xorg . Może to też któreś rozszerzenie do Gnoma się jakoś bardzo krytycznie wiesza po aktualizacji systemu. Dlatego używam całego jednego. :)

Próbowałem - nie działa. Po zmianie na nowo loop login

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, tomcio napisał:

Ja też mam proste hasło, ale wczoraj zdarzyło mi się 3 razy błędnie je wpisać i w efekcie tymczasowo zablokować komputer. - serio mam takie hasło, że się nie da pomylić :)

Root, czyli superadmin, jest zawsze w każdym linuksie. Jedyna kwestia czy ma usrawione hasło. Nie wiem jak w Fedorze, ale jeśli jakiś jest ustawiane to o ile nie było zmieniane to jest takie samo jak hasło głównego usera utworzone podczas instalacji. - próbowałem, ale nie działa. Mogłem ustawić kiedyś hasło, ale nie pamiętam

W podanym wyżej linku masz instrukcje krok po kroku. Opcja z LiveCD wydaje się trudniejsza. - spróbuję zadziałać wg.linku - dam znać jak będę miał chwilę do tego usiąść.

 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 31.03.2022 o 08:17, fraktal15 napisał:

Druga opcja - możliwe, ale problem jest taki, że po kliknięciu CTRL + ALT + F2 otwiera się konsola w której muszę się zalogować na konto roota.

Logujesz się jako normalny użytkownik, jeżeli w konsoli również nie możesz się zalogować to problem jest poważniejszy, i uruchomienie z nośnika instalacyjnego będzie wymagane pomocny może być ten poradnik i nie sugeruj się jego tytułem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...