Jump to content

Firefox VPN


Recommended Posts

Witam Forumowiczów. Mam pytanko: Chodzi mi o dodatki typu VPN do Firefoxa. Nie ważne który dodatek tylko kwestia czy korzystanie z takiego VPN jest "pewne" czy ewentualne namierzenie jest utrudnione. Wiadomo jeśli ktoś bardzo che namierzyć dany komputer i tak to zrobi nawet przy aktywnym połączeniu VPN.

Dodatkowo czy ktoś z Was może polecić dobry VPN na Linuxa tzn. Fedora?;)

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, zibi743 napisał:

Dodatkowo czy ktoś z Was może polecić dobry VPN na Linuxa tzn. Fedora?;)

Pytasz się o oprogramowanie do samodzielnego zbudowania tunelu czy o usługi udostępniane przez firmy? 

Jeśli chodzi o to pierwsze to polecam Wireguard – wygrywa prostotą konfiguracji, szybkością działania i ponoć jest to najbezpieczniejszy VPN. No i to jest przyszłość VPNów. No i ponoć jest to W drugiej kolejności popularny OpenVPN. Trudniejsza droga, bo wymaga know-how, ale za to otrzymasz VPN skrojony idealnie pod twoje potrzeby.

Jeśli o to drugie to nie korzystam z żadnego, więc nic nie jestem w stanie polecić.

W kwestii dodatków do przeglądarki – moim zdaniem szkoda czasu, pełnowymiarowy VPN lepiej się sprawdzi. Poza tym, w kwestii dodatków do przeglądarki, zainwestuj w adblocki czy jakieś blokery skryptów. Albo jeszcze lepiej postaw sobie Pi-hole. To znacznie bardziej poprawi twoją prywatność.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sam sobie zrobisz VPN-a, korzystając z kupionego gdzieś serwera, to namierzenie Ciebie nie jest żadnym problemem. W końcu zawsze wychodzisz z tego samego adresu IP. Taki OpenVPN, albo Wireguard ma inne zadania, na przykład dostęp do baz danych, albo kont administracyjnych na zdalnych serwerach. Albo grania po sieci z kumplami w Open Arena. :)

Jeżeli chcesz prywatność, to trzeba wykupić dostęp do masowego VPN-a, gdzie ginie się w tłumie.

Link to comment
Share on other sites

jak do sporadycznego użytku i tylko do jakichś określonych stron, to możesz sprawdzić Operę, ma wbudowanego VPN-a dostarczanego przez serwery Opery,
uprzedzam że działa dość wolno, ale masówka gwarantowana :)

Link to comment
Share on other sites

tomcio, SeeM, Jonshu dzięki za odpowiedzi. Nie jestem aż tak zaawansowany. Może lepiej by było dla mnie wykupić dostęp do masowego VPN-a... Dokładnie chodzi mi o sporadyczne odwiedzanie "zakazanych" stron, nie mylcie z zasobami ostrej erotyki itd;) Te "zakazane" strony są w Polsce blokowane albo jest utrudniony dostęp (strasznie wolno się wczytują).

W Windows używałem VPN-a z antywirusa ale tam był ograniczony dzienny transfer danych. W Linuxie nigdy tego nie używałem. Szukałem w Google to pierwsze wyskakiwały dodatki do przeglądarek... Nawiązując do tego co napisał Jonshu to używam Firefoxa, myślę że większość użytkowników Linuxów też:)

Link to comment
Share on other sites

Jak potrzebujesz do przeglądania stron to całkiem nieźle działa proton vpn, ma dość sprawnie działającego klienta z banalną instalacją, jest jakaś darmowa wersja, dość szybko działa w tej darmowej wersji, ale jest jedno ALE, jeśli chodzi o prywatność to mieli jakiś czas temu wpadki ( pisałeś, że do stron określonych ale ostrzegam ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...