Jump to content

Problem Z KDE


zibi743
 Share

Recommended Posts

Witam Was.

Przez pewien czas (dla odmiany) używałem innych środowisk graficznych. W celu pozbycia się wrażenia tzw. bałaganu odinstalowałem KDE oraz Gnoma. Dobrze pracowało mi się na Mate bo jest lekki. Z czasem zacząłem używać również Gnome. W końcu "zatęskniłem" do KDE, które lubiłem chyba najbardziej. Zainstalowałem te środowisko ale menedżer uruchamiania pokazuje mi tylko Plazma (Wayland). Nie mogę uruchomić Plazmy X11. Próbowałem instalować KDE od nowa ale to nic nie daje, dalej widać tylko Waylanda. Nie wiem, co jest przyczyną tego stanu rzeczy.....

Link to comment
Share on other sites

Tak. Instalowałem ten pakiet:

plasma-workspace-x11-5.25.4-1.fc35.x86_64

Gdy zalogowałem się do Plazmy (Wayland) to wyglądało to tak jakbym uruchamiał system przez init 3. Następnie środowisko wystartowało chyba bez problemów.

Nie wiem, może spróbować jeszcze raz odinstalować, usunąć wszystko co dotyczy KDE i zainstalować na nowo?

Jaki plik służy do zarządzania wpisami uruchomieniowymi środowisk bo w menedżerze startowym wpisy Gnome powtarzają mi się 2 razy....

 

Link to comment
Share on other sites

W chwili obecnej używam GDM, uruchamiam Gnome. Do KDE Plazmy (Wayland) nie chcę się logować, ponieważ losowo występują problemy, niektóre aktywatory nie chcą działac. Dopiero po którymś razie uruchamiają przypisane im programy.

Mam zainstalowane 3 menedżery uruchamiania środowisk graficznych: GDM, KDM i Lightdm. Tylko temu ostatniemu nadałem status aktywny ponieważ na pozostałych miałem problemy z wystartowaniem środowiska Mate.

Zaraz po pierwszym poście, na który odpowiedział mi sunrise przeczytałem na anglojęzycznej stronie, że Plasma Wayland jest najnowszym środowiskiem i jeżeli sprawia jakieś problemy to można przełączyć się na starą wersję Xorg itp. Niestety nie miałem możliwości powrotu do tej wersji.

Spróbuję jeszcze ustawić status KDM na aktywny i zobacżę czy to coś pomoże lub wrócić do starszej wersji Plazmy (nie pamiętam jaka to była wersja...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...