Skocz do zawartości

Instalacja Linux i Windows na osobnych dyskach


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam krótkie pytanie. Czy instalacja Linux i Windows na osobnych dyskach wymaga jakiegoś specjalnego stawania na głowie, czy wszystko odbywa się normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko taki problem, że Fedorę mam już postawioną na mniejszym dysku i za nic nie chciałbym ruszać, bo chodzi jak marzenie. Wind10 stanąłby na dużym. Wind mogę postawić w każdej chwili. Tylko czy tak się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, xarx napisał:

Jest tylko taki problem, że Fedorę mam już postawioną na mniejszym dysku i za nic nie chciałbym ruszać, bo chodzi jak marzenie. Wind10 stanąłby na dużym. Wind mogę postawić w każdej chwili. Tylko czy tak się da?

Da się, tylko instalator Windows nadpisze bez pytania bootloader. Jest to bardzo upierdliwe. Będzie trzeba uruchomić Fedorę z płyty instalacyjnej, dostać się do systemu i ponownie zainstalować gruba na pierwszym dysku.

 

grub1.png

grub2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, xarx napisał:

Wind10 stanąłby na dużym. Wind mogę postawić w każdej chwili. Tylko czy tak się da?

Teoretycznie jeżeli Windowsa postawiłbyś na drugim dysku i każdy system by miał swoją partycję EFI na swoim dysku, to mógłbyś w boot menu komputera wybierać tylko dysk do bootowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...