Skocz do zawartości

Ponowna instalacja starej drukarki HP


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, sunrise napisał:

Tak naprawdę to w tym przypadku to nie ma znaczenie w obu przypadkach rezultat jest ten sam, w pierwszym to system proponuje zainstalowanie hplip-gui a w drugim to ty instalujesz ten pakiet.

A co do błędów, to wynikają one z tego że sprawdzasz cytując:

I nie których rzeczy potrzebnych do kompilacji nie ma (ale skoro instalujesz skompilowany pakiet, to nie są one potrzebne)

Jedyne co jest jest zastanawiające to brak zainstalowanego pakietu cups, ale skoro działa to widocznie tak musi być.

Mam dodatkowe pytanie. Czy mogłem coś namotać w 2020 roku w systemie uruchamiając skrypt który załączę i który ściągnąłem ze strony HP? W 2020 roku po prostu nie włączyłem drukarki podczas instalacji hplip (też za pomocą hp-check -t)  i pojawiły się wtedy równocześnie błędy, które wziąłem możliwie pochopnie za następstwo nie włączenia drukarki. Ściągnąłem ten skrypt i uruchomiłem go chyba dwukrotnie klikając - zawiesił mi się przy tym o ile dobrze pamiętam komputer, ale czy dzięki temu czy pomimo tego co zrobiłem udało mi się uruchomić skaner. Czy ten brak pakietu cups może wynikać z uruchomienia i nagłej przerwanej pracy tego skryptu?

hplip-3_19.12.run

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Toni napisał:

Mam dodatkowe pytanie. Czy mogłem coś namotać w 2020 roku w systemie uruchamiając skrypt który załączę

Nie mam pojęcia.

36 minut temu, Toni napisał:

Czy ten brak pakietu cups może wynikać z uruchomienia i nagłej przerwanej pracy tego skryptu?

Nie wydaje mi się, skoro działa bez niego to pewnie tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sunrise napisał:

Nie mam pojęcia.

Nie wydaje mi się, skoro działa bez niego to pewnie tak ma być.

Ok, chciałbym Ci zadać jeszcze jedno pytanie. Chodzi o to gdzie system zapamiętuje zainstalowaną drukarkę. W sensie czy jak usunę ją w ustawieniach gnome (prawy klik na pulpicie) oraz usunę hplip to czy system gdzieś jeszcze zachowuje stare konfiguracje? Pytam się bo rozważam zakup nowej drukarki, też HP (ostatnia kupiona była popsuta) i zastanawiam się czy będę miał z instalacją znów problem oraz chciałbym wiedzieć jakich komend mam też użyć by uniknąć problemów. Rozumiem, że komenda

sudo dnf install hplip hplip-gui

to samodzielna komenda po której nie będę musiał już nic innego robić? Wpisywać żadnych nowych komend? Po prostu jest to samodzielna komenda instalująca hplip? Przepraszam, że o to pytam bo powinienem i domyślam się już z kontekstu naszej rozmowy, że to ta właściwa komenda, ale mimo wszystko chciałbym się upewnić dostając odp dużymi literami. Czemu w tej komendzie dwa razy trzeba wpisać hplip (hplip hplip-gui) ? Czy przydałoby się usunąć wszystkie pozostałości po starszych instalacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Toni napisał:

Chodzi o to gdzie system zapamiętuje zainstalowaną drukarkę. W sensie czy jak usunę ją w ustawieniach gnome (prawy klik na pulpicie) oraz usunę hplip to czy system gdzieś jeszcze zachowuje stare konfiguracje?

Nie wiem, nie używam Gnome, ale myślę, że jak usuniesz drukarkę, to nic więcej raczej nie musisz robić i raczej nie musisz usuwać hplip jeżeli będziesz używał inne drukarki hp.

U mnie konfiguracja drukarki jest trzymana w /etc/cups/

19 minut temu, Toni napisał:

Rozumiem, że komenda

sudo dnf install hplip hplip-gui

to samodzielna komenda po której nie będę musiał już nic innego robić?

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nie będę musiał już nic innego robić" to jest tylko sterownik drukarki, być może system sam ją wykryje, a być może będzie musiał to zrobić ręcznie.

23 minuty temu, Toni napisał:

Czemu w tej komendzie dwa razy trzeba wpisać hplip (hplip hplip-gui)

Bo tak się nazywają te pakiety (to są dwa oddzielne pakiety rpm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sunrise napisał:

Nie wiem, nie używam Gnome, ale myślę, że jak usuniesz drukarkę, to nic więcej raczej nie musisz robić i raczej nie musisz usuwać hplip jeżeli będziesz używał inne drukarki hp.

U mnie konfiguracja drukarki jest trzymana w /etc/cups/

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nie będę musiał już nic innego robić" to jest tylko sterownik drukarki, być może system sam ją wykryje, a być może będzie musiał to zrobić ręcznie.

Bo tak się nazywają te pakiety (to są dwa oddzielne pakiety rpm).

Bardzo dziękuję za pomoc. Wiele dzięki Tobie zrozumiałem. Gdyby nie to forum i Wasza pomoc to bym nawet drukarki nie zainstalował. Jesteście super.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...