Skocz do zawartości

Instalacja sterowników nvidii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zainstalować sterownik do nvidii? Pytam, bo wydaje mi się, że dźwięk też będę miał lepszy. Przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy lepszy jest "biedasterownik" i wayland czy nvidia i standartowy...?

(NVIDIA Corporation GK208B [GeForce GT 710] (rev a1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cuda z dźwiękiem bym bardzo nie liczył. Biedasterownik jest rzeczywiście biedny z porównaniu z binarkami Nvidii, ale umożliwia korzystanie z Waylanda, na którym Gnome działa płynniej i szybciej, niż na klasycznym serwerze X. Coś za coś. Ja doinstalowałem binarne sterowniki, żeby zaoszczędzić trochę baterii dzięki akceleracji przy oglądaniu filmów.

Jaką wersję Fedory masz zainstalowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xarx napisał:

Dzięki. Rozwiązałem problem instalując Windows.

No niestety na Windowsie nie działa Wayland. (-:

Przy okazji - ja się nie znam za bardzo na niuansach sterownika Nvidii i nie dam rady ogarnąć tego tematu w poradniku na https://fedora.pl/poradniki/poradnik-dla-fedory-32/  . Jeżeli ktoś ma ochotę nadrobić ten temat, to bardzo poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Dzięki. Rozwiązałem problem instalując Windows.

Niestety , wg mnie zbyt często na forach linuksowych można przeczytać coś takiego .

Ja np aby wykorzystać wszystkie funkcje tunera telewizyjnego Astrometa również muszę

korzystać z winshita. Linuksowe polecenie W-SCAN nie znajduje kanałów tv z przedziału VHF czyli

kanały 6-12 . Tak jest na wszystkich dystrybucjach jakie znam .

Gdyby developerzy poprawili ten błąd zamiast mnożyć dystrybucje i pulpity, to by było lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując ten zacny off-topic :lol: . Z ciekawości przelogowałem się na waylanda i pulpit chodzi o połowę szybciej. Jeżeli uda mi się utrzymać jaką taką stabilność, to do X-sów będzie bardzo trudno wrócić. Pewnie, że Gnome czasem się zupełnie wywróci. Może uda mi się jakoś go okiełznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wróciłem do Wind próbowałem zainstalować jakiś sterownik ze sklepu z oprogramowaniem. Wskutek tego komputer już się nie uruchomił.

Tak z ciekawości, jak zainstalować właściwy sterownik w terminalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dnf update -y
sudo dnf install xorg-x11-drv-nvidia-470xx akmod-nvidia-470xx
sudo dnf install xorg-x11-drv-nvidia-470xx-cuda #optional for cuda up to 11.4 support

Czy to to? :unsure: To za # można pominąć? I co to są za "cuda"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xarx napisał:
dnf update -y
sudo dnf install xorg-x11-drv-nvidia-470xx akmod-nvidia-470xx
sudo dnf install xorg-x11-drv-nvidia-470xx-cuda #optional for cuda up to 11.4 support

Czy to to? :unsure: To za # można pominąć? I co to są za "cuda"?

Rdzenie na karcie graficznej do skomplikowanych obliczeń, na przykład symulacji zwijania białek. Ja to mam zainstalowane. W niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xarxcuda przydają się do niektórych programów np do projektowania 3d. Pewnie też w niektórych grach.

# - ten znak rozpoczyna komentarz, jak najbardziej można pomijać

@SeeM co do poradnika nvidia to główną radną jest korzystanie z rpm fusion (zaznaczenie o problemach z wayland, usypianiu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...