Skocz do zawartości

Czy Fedora daje się zainstalować na każdym dysku?


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa problematyczna: mam w lapku  Dysk SSD Goodram SSDPR-CX400-01T-G2 1TB 2,5" SATA III i próbowałem kilkakrotnie zainstalować na nim Fedorę 38. Za każdym razem była taka sama sytuacja — instalator zawisał na samym początku procesu. Po kilku minutach budził się sypiąc z zawrotną szybkością jakimiś niezrozumiałymi raportami dotyczącymi dysku i ... wszystko się urywało. Nie można było nic zrobić.

Czy ktoś może mi wyjaśnić tę zagadkę? Inne dystrybucje dają się zainstalować na tym "strasznym" dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zakończenie tego procesu. Myślę, że to jest najlepszy fragment do pokazania. Mogę dać cały film, ale on waży 84,9 MB.

cap_MAH02636_00_03_55_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problem przerósł wiedzę Forum. Przyznam, że spodziewałem się tego, bo nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

Dziękuję za dobre chęci.

P.S. Arch hula na tym laptopie, o którym była mowa. Zainstalował się  bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich informacji oczekiwałeś? Nie rozmawiałem z dracutem na ten temat ;-). Mam cały film, ale nie wiem, gdzie go umieścić, żeby był ogólnie dostępny. Byłem zaskoczony czymś takim, bo już ponad 20 lat siedzę w Linuksie i nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia.

Na początku podałem model dysku, a potem końcową sekwencję tego filmu, który miałem nakręcić. Na filmie sypią się tylko drakutowe  błędy, których końcówka jest w stopklatce.

To była próba instalacji systemu, a nie błąd w już zainstalowanym.

To jest jedyna dystrybucja, która sypie takimi błędami. Poprzednie instalacje Fedory na tym lapku przebiegały bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NoRobot napisał:

Mam cały film, ale nie wiem, gdzie go umieścić, żeby był ogólnie dostępny.

YouTube?

16 minut temu, NoRobot napisał:

To była próba instalacji systemu, a nie błąd w już zainstalowanym.

 

Czyli to może nie wina dysku. W jaki sposób instalowałeś Fedorę? Płyta czy pendrive? Czy została prawidłowo nagrana (test nośnika kończy się sukcesem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Została prawidłowo nagrana na pendrive (test nośnika kończy się sukcesem). Z tego samego nośnika instalowałem tę Fedorę jeszcze na dwóch lapkach i wszystko przebiegło bez problemów.

Tutaj jest ten film https://www.youtube.com/watch?v=5o_mbs6MslA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film niestety wiele nie pomógł, ja jednak by nie obstawiał, że to dysk. Może pomogłaby analiza zawartości pliku /run/initramfs/rdsosreport.txt, pomocne może być również, usunięcie przy bootowaniu kernela argumentu quiet, być może wtedy coś by się nam rozjaśniło.

Możesz również spróbować  instalacji F37 i jeżeli by się udało to aktualizacji do F38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale mam już na tym lapku CaschyOS skonfigurowany. Na dwóch innych mam Fedorę 38. Może na razie odpuszczę. To takie grzebanie się w przypuszczeniach.

Jedynie co zrobię, to próbę z Fedorą 37, ale bez instalacji. Czy można ją jeszcze skądś ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 37 prawidłowo startuje w wersji Live. Dracut jest spokojny. Nie pluje tak wściekle błędami. Z tego wynika, że nie jest to wina dysku, tylko Fedory 38.

Jeszcze tak na zakończenie: ściągnąłem sobie obraz Fedory 38  do instalacji sieciowej i odpaliło na tym lapku. 

Nie wytrzymałem i zainstalowałem Fedorę na tym problematycznym lapku. Działa super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...