Skocz do zawartości

Co oznacza ten komunikat?


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy dobrze umieściłem ten wątek, ale jeśli nie, to zostanie przeniesiony we właściwe miejsce.

Przy każdym starcie systemu Linux, oprócz pclinuxos, wyświetla mi się na starcie ten komunikat. Nie wiem, co on oznacza i jak się go pozbyć. Dlaczego tylko w jednej dystrybucji Linuksa on się nie pojawia?

Czy macie jakieś sugestie?cap_MAH02636_00_00_24_01.thumb.jpg.a1c9d8247c9ad383490fa0a8eb3032b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie bez trudu można znaleźć trochę informacji/recept, na przykład:

https://askubuntu.com/questions/1067680/error-no-iqr-handler-for-vector
https://askubuntu.com/questions/1258283/no-irq-handler-error-while-installing-ubuntu-20-04
Te komunikaty znikną po odpowiedniej (jeśli jest lub będzie dostępna) aktualizacji biosu. Jeśli nie dzieje się nic złego, tzn. system startuje, to można wyłączyć (właściwie zamaskować) te komunikaty poprzez modyfikację gruba (patrz np. powyższe witryny) lub jak radzi TOMCIO - modyfikację komunikatów biosa, jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Już wiele lat mam z tym do czynienia. Na wielu forach zadawałem to pytanie. Grzebałem w necie za odpowiedzią i nie znalazłem żadnego skutecznego rozwiązania.

@max2491 oba te rozwiązania dotyczą Ubuntu, a ja mam Fedorę. 

Pierwsza porada kończy się stwierdzeniem

Cytuj

Nothing happenes, It still jumping that error. I tried putting my iso in a virtualbox and works well. So IDK what to do :c 

 Aug 22, 2018 at 4:11 

Druga

Cytuj

I was over this same issue for 3 days, formatting and reformatting with no progress.

I will suggest installing the ubuntu from a live usb using the OEM manufacturers option. It should boot successfully and you can do all needful setting afterwards

Czyli nic nie zostało załatwione.

Jak ewentualnie zrobić aktualizację BIOS-u? System startuje poprawnie, tylko ten komunikat...

Co trzeba wyłączyć w BIOS-sie?

Dlaczego tylko w pclinuxOS nie ma go przy starcie systemu, a w pozostałych dystrybucjach jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NoRobot napisał:

@max2491 oba te rozwiązania dotyczą Ubuntu, a ja mam Fedorę. 

A pod spodem co masz? Ten sam kernel. Te porady są dla kernela, dystrybucja tu nie ma znaczenia.

3 godziny temu, NoRobot napisał:

Czyli nic nie zostało załatwione.

W ich przypadku. W twoim może być inaczej. Tu dużo też zależy od sprzętu, jaki masz. Rozwiązanie, które zadziała na konfiguracji X może nie zadziałać na konfiguracji Y podczas gdy dla konfiguracji Z mogą być dostępne 3 działające rozwiązania.

3 godziny temu, NoRobot napisał:

Jak ewentualnie zrobić aktualizację BIOS-u? System startuje poprawnie, tylko ten komunikat...

Co trzeba wyłączyć w BIOS-sie?

Zależy od producenta. U mnie wygląda to tak, jak chyba na każdej płycie głównej Gigabyte, że pobieram binarkę z biosem na pendrive, wkładam do specjalnego portu, w biosie wybieram opcję Q-Flash i postępuję wg instrukcji na ekranie.

Co do wyłączenia IOMMU to u mnie ta opcja nazywa się po prostu IOMMU – ale oczywiście różni producenci mogą stosować różne nazewnictwo. Często też jest to powiązane z opcjami wirtualizacji, a tu nazwa opcji zależy nie tylko od widzimisię producenta płyty głównej, ale także posiadanego procesora – AMD i Intel stosują różne nazewnictwo.

3 godziny temu, NoRobot napisał:

Dlaczego tylko w pclinuxOS nie ma go przy starcie systemu, a w pozostałych dystrybucjach jest?

Może całkowicie wyłączyli (albo przynajmniej ten poziom, do którego ten komunikat wpada) logi z kernela. Może przykrywają je jakimś splash screenem. A może po prostu domyślnie do kernela jest podawany parametr (albo system wykrył problem i go zastosował), który rozwiązuje twój problem (albo został z takim parametrem skompilowany). Trzeba by porównać konfiguracje gruba i kernela z innymi dystrybucjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcioTrzeba by porównać konfiguracje gruba i kernela z innymi dystrybucjami.

Już raczej na razie nie będę porównywał. Mam Fedorę i nich tak zostanie. Wiem, że załatwić taką rzecz na odległość, to raczej niemożliwe.

Co do mojego systemu, to wszystko w załączniku.

system.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...