Skocz do zawartości

komu działa kdenlive 23.08?


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dużą prośbę. Próbuję namierzyć jakiś problem z Kdenlive 23.08 na Fedorze 39, który ciągle zawiesza się przy starcie. 23.04 działa dobrze.

Potrzebuję, żeby ktoś spróbował uruchomić https://flathub.org/apps/org.kde.kdenlive na Fedorze 38. Może być na Xsach, na Waylandzie, na Gnomie, lub KDE. Ja nie mam wersji 38 pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slabypingwin napisał:

A jakie błędy wywala w konsoli ten program w chwili gdy się zawiesza? 

$ kdenlive
QSocketNotifier: Can only be used with threads started with QThread
profilePath from appDir/../share:  "/usr/share/mlt-7/profiles"
meltPath from KdenliveSetting::meltPath:  ""
meltPath from profilePath/../../../bin:  "/usr/bin/melt-7"
Empty metadata for  "glsl.manager"
Empty metadata for  "telecide"
unsupported effect in group "frei0r.alpha0ps" : "/usr/share/kdenlive/effect-templates/secondary_color_correction.xml"

(kdenlive:15895): Gtk-WARNING **: 16:51:22.460: Theme parsing error: <data>:1:0: Expected a valid selector
kf.service.services: The desktop entry file "/usr/share/applications/qemu.desktop" has Type= "Application" but no Exec line
kf.service.sycoca: Invalid Service :  "/usr/share/applications/qemu.desktop"
kf.service.services: The desktop entry file "/usr/share/applications/org.freedesktop.Xwayland.desktop" has Type= "Application" but no Exec line
kf.service.sycoca: Invalid Service :  "/usr/share/applications/org.freedesktop.Xwayland.desktop"
kf.service.services: KServiceTypeTrader: serviceType "ThumbCreator" not found
QQmlEngine::setContextForObject(): Object already has a QQmlContext
QWidget::setMinimumSize: (effect_list/QDockWidget) Negative sizes (0,-1) are not possible
QWidget::setMinimumSize: (transition_list/QDockWidget) Negative sizes (0,-1) are not possible
Segmentation fault (core dumped)

Fedora generuje raporty w takich sytuacjach, ale bez całego zestawu debuginfo i odpowiednio przygotowanego shella te raporty niewiele pomagają. Na razie przebijam się przez instrukcję https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Debugging/How_to_create_useful_crash_reports# .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś Ci to pomoże.

Na F38 mam:
Zainstalowane pakiety
kdenlive.x86_64                                                              23.08.1-1.fc38                                                               @updates
mlt.x86_64                                                                   7.20.0-1.fc38                                                                @updates
qt.x86_64                                                                    1:4.8.7-73.fc38                                                              @updates

Screenshot_20231016_102754.thumb.png.c2d71d36153821a5c5b33460cb672190.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, andrew napisał:

Nie wiem czy coś Ci to pomoże.

Na F38 mam:
Zainstalowane pakiety
kdenlive.x86_64                                                              23.08.1-1.fc38                                                               @updates
mlt.x86_64                                                                   7.20.0-1.fc38                                                                @updates
qt.x86_64                                                                    1:4.8.7-73.fc38                                                              @updates

Pomoże. Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...