Skocz do zawartości

Jak skopiować systemowe foldery windowsa 10 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dużo jest w necie nieprawdziwych informacji, ludzie piszą "zrób to pod linuxem", ale nie działa, próbowałem pod Ubuntu i innymi live dystrybucjami.

Chcę skopiować sobie katalogi Windows, Users, Program Files z windowsa na inny dysk lub inną partycję.

Znalazłem takie coś:
https://unix.stackexchange.com/questions/618235/how-to-copy-windows-10-system-files-in-linux

Czy Fedora ma to ntfsclone i ntfs-3g-system-compression już w sobie ? Czy trzeba to jakoś dołożyć ?
Ja nie chcę instalować Fedory tylko odpalić jako live CD i z tego poziomu zobaczyć i skopiować te ww. foldery windowsowe ?
Jak to zrobić ?
Moja znajomość linuxa jest typu beginner-intermediate.
Nie chcę też zniszczyć sobie windsowsa.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Z jakiego powodu chcesz je skopiować? A jeszcze dokładniej - jaki będzie w przyszłości powód odtwarzania tych plików? Bo jeżeli chcesz odtworzyć z nich działający system Windows, to zawartość plików nie wystarczy. Potrzebne są ich atrybuty, w tym uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Z powodu utworzenia kopii zapasowej, są tam różne pliki konfiguracyjne, które muszę mieć. Nie będę jednak używał tego do odtworzenia systemu, w tym celu bym sklonował cały dysk.

Czy linux potrafi poradzić sobie z takim zadaniem jak skopiowanie katalogu z partycji NTFS 1:1 ?
Mogę to spróbować Clonezillą, ale wtedy sklonuje całą partycję i mogę potem wywalić wszystko co nie jest mi potrzebne, ale to jest droga naookoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, sorry za to pytanie, nie mam Windowsa żeby Ci to sprawdzić,
czy rzeczywiście jest tak że skopiowanie jakiegokolwiek pliku z partycji NTFS spowoduje że windows się nie uruchomi?

teoretycznie w każdej dystrybucji LIVE powinno się to dać zrobić, nawet jeśli pakiet nie jest dostarczony na ISO, to można go zainstalować w trybie LIVE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej_Andrzej napisał:

Czy linux potrafi poradzić sobie z takim zadaniem jak skopiowanie katalogu z partycji NTFS 1:1 ?

Na pewno potrafi to Fedora 40 Workstation.

2 godziny temu, Jonshu napisał:

cześć, sorry za to pytanie, nie mam Windowsa żeby Ci to sprawdzić,
czy rzeczywiście jest tak że skopiowanie jakiegokolwiek pliku z partycji NTFS spowoduje że windows się nie uruchomi?

Sprawdziłem i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...