Skocz do zawartości

Pliki Gnome - pasek postępu.


Szept

Rekomendowane odpowiedzi

Fedora posiada menedżer plików, Pliki - Nautilus.  Jest to dosyć skromnie wyposażona aplikacja, jednak w większości wystarczająca i nie stwarzająca problemów, a do tego w miarę schludna. 

To co jest jednak fatalne, to pasek postępu np. kopiowania plików. To jest jakiś żart, nie dosyć, że nie bardzo można go wyjąć, to informacje które podaje są minimalne. 

Czy jest jakaś wtyczka, która podmienia sposób wyświetlania paska postępu, albo program, nakładka, rozszerzenie? Np. podaje prawdopodobny czas trwania operacji, transfer chwilowy i średni itd. Czy pozostaje tylko korzystanie z innych programów, lub zmiana na inny menedżer?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kopiowania dużej ilości plików klikadeł nie używam. Zwykle robię rsync, albo jakieś wymyślne cp z gadatliwymi opcjami. Rsync ma tę zaletę, że można kopiowanie ponowić i upewnić się bardzo niskim kosztem, że wszystkie pliki są skopiowane. Są jeszcze zapaleńcy, którzy używają niskopoziomowych funkcji ZFS i Btrfs, lub migawek LVM. Ale to już dla mnie za bardzo linuksowe. (-:

Do kopiowania ściągniętych z Youtuba filmów na udziały smb to Nautilius w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kopiować pliki na dyski NTFS, pendrive i inne nośniki, czasami po kilka sztuk. Wygodnie mi klikać, i tak chciałbym aby to działało. Np. odpalam sobie DMDE, odzyska mi kilkanaście tysięcy plików, i muszę zaznaczyć pewne ich rodzaje i zrzucić na inny dysk. Nie mam zamiaru tego robić w konsoli, bo to jest dla mnie zwyczajnie niewygodne. 

Chciałbym też, aby to działało w systemowym menedżerze plików, bo skoro w innych działa, to dlaczego tutaj ma być tak bardzo zwożone?  A może są nakładki podobne jak np. w Windows Teracopy czy coś?  Na razie do tego celu korzystam z Krusadera, ale wolałbym z systemowego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżwli chcesz tylko kopiować pliki graficznie, to stareńki Gnome Commander powinien wystarczyć. Nawet nie wiem, czy nowa Fedora ma jego paczki, ale ewentualna kompilacja nie będzie trudna.

--------------------------------------------

Ma paczki: "dnf install gnome-commander" .

 

gc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystać z innego softu, to wiadomo. Ale w czym Gnome-Commander czy inny program miałby być lepszy od Krusadera?  To dalej siermiężne programy, które wyglądają niczym File master czy Norton Commander, tylko takiego softu to ja używałem tak gdzieś ponad 30 lat temu, raczej liczyłem na coś, co rozszerza lub zmienia wygląd Nautilusa. 

 Czasami aż się wierzyć nie chce, że tak trywialne rzeczy są zrealizowane tak prymitywnie przez twórców.  Dziwię się, że nikt nie napisał żadnej wtyczki do tego celu. Wręcz nieprawdopodobne się wydaje, że jakikolwiek soft do kopiowania plików, nie podaje choćby przybliżonego czasu trwania operacji i nie pozwala na ustawienie aby wyświetlał się pasek gdzieś indziej. Nautilus ma tak tragicznie wykonany pasek postępu, że zauważyłem, iż wiele osób potrafi wypiąć dysk przenośny czy pendrive i nie odnotować , że nie zdążyło się skopiować, albo kopiować po kilka razy, bo im się wydawało, że nic się nie dzieje. :unsure:

Czasami użytkując systemy w dzisiejszych czasach, mam wrażenie, że ludzie chyba głupieją, bo coś, co było oczywiste w 80-90 latach na np. Amidze, w nowych systemach jest nieosiągalne. Swoją drogą szkoda, że brakuje Directory Opusa na Linuksa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jest podawany, kiedy się kliknie to kółeczko, ale jak zwykle przy kopiowaniu, czy pobieraniu, jest szacowany prymitywnie o w przybliżeniu. Zwłaszcza podczas kopiowania dużej ilości małych plików.

Kiedyś się uczyłem pisać wtyczki do Nautilusa. Teraz ludzie raczej go forkują, zamiast poprawiać ( taki na przykład Nemo ), ale te forki zawsze czeka smutny koniec braku zainteresowania i czasu twórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...