Skocz do zawartości

Kde / Gnome


Other

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja zdecydowanie lepiej lubie KDE smile.gif

Gdy chce skopiowac plik z płýty cd na dysk to daje tylko 'kopiuj do--folder domowy' i juz jest biggrin.gif

Gdy wejde do jakiegos katalogu i chce otworzyc w nim konsole mam to od razu w menu

kontekstowym'otworz terminal tutaj' i juz jest laugh.gif

Nie trzeba wedrowac miedzy katalogami poleceniem 'cd' tongue.gif

Ja jestem zdecydowanie za KDE smile.gif

Nie rozumiem tylko 1 rzeczy;dlaczego w kde na wskazniku'monitor systemu'

te kolorowe kreski oznaczajace wykorzystanie procka i pamieci podskakuja

przy najmniejszym ruchu myszka, otwieraniu jakiegos programu itp to

te kreski ;niebieska czrwona i z ół ta zaraz na chwile na 100% i potem opadaja

Czy tak musi byc lamo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to KDE wydaje się mieć masę niepotrzebnych narzędzi (jakieś kickery itp), a że wszytko jest zawarte w małej ilości paczkach (np. kdeutils) to 2 programy się przydają z paczki a 5 nie i taka z tym robota =] A GNOME ma to co trzeba: mało i funkcjonalnie (ale nie przecze że gdzieniegdzie więcej opcji nie było by grzechem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo dobrze, że wkleiłeś to repo ale co oznacza stable i stable-all jaka jest różnica?

A tak  w ogóle to nie ma znaczenie że to jest trochę jakoś aptowe?

Nie mam pojęcia, bo ja jestem Gnome tongue.gif

Zajrzyj na http://kde-redhat.sourceforge.net/ tam jest trochę więcej wink.gif

 

[Edit] No i dobrze Wam (nam?) tak tongue.gif Dorobiliście się oznaczenia "gorący temat" tongue.gif

A jak już edytuję to jeszcze do DAREK WL.: A ja to wszystko robię z krusadera tongue.gif Wiem, wiem to też pod KDE, ale to to właśnie tak na potwierdzenie moich wcześniejszych wpisów, że należy brać ze wszystkich desktopów to co najlepsze.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojną bym tego nie nazwał. Ja lubie Gnome bo jest w miarę praktyczny i nie przesadza zbytnio z "bajerami".

Dla mnia KDE jest trochę zbyt "dziecinne" (bez obrazy - moje osobiste zdanie) i brak mu trochę jakiegoś ujednoliconego stylu.

Pewnie jeszcze bardzie podobałby mi się XFCE lub coś w tym stylu ale jakoś brak czasu aby za to się wźiąść.

Nota bena w Windows też bardziej odpowiada mi styl klasyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojną bym tego nie nazwał. Ja lubie Gnome bo jest w miarę praktyczny i nie przesadza zbytnio z "bajerami".

Dla mnia KDE jest trochę zbyt "dziecinne" (bez obrazy - moje osobiste zdanie) i brak mu trochę jakiegoś ujednoliconego stylu.

Pewnie jeszcze bardzie  podobałby mi się XFCE lub coś w tym stylu ale jakoś brak czasu aby za to się wźiąść.

kazdy kto uzywal aktualnie rozwijanej wersji XFCE wie ze Gnoma juz mozna oznaczyc jako depreceted tongue.gif

 

XFCE4.4 ma w 98% to co Gnome a 2/3 razy szybsze + kilka lepszych rozwiązan. Zobaczycie, gnome umiera ph34r.gif

 

 

 

PS. Pozatym ja np. preferuje aplikacje w QT co mi nie przeszkadza raz uzywac FVWM, raz XFCE a kiedy indziej KDE. Menadzerem okien od biedy moze byc nawet TWM tongue.gif Licza sie tylko aplikacje, [flame]a tu GTK nie ma szans z QT[/flame]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bena w Windows też bardziej odpowiada mi styl klasyczny

Nooo smile.gif Heh, ładnie nie zawsze znaczy przejrzyście smile.gif Też w firmie pod windą mam klasycznie smile.gif Tak jak mówiłem - bajery są fajne, jesli chcemy się napwać wyglądem naszego linucha. Jak chcemy pracować to wydaje mi się, że im prościej tym lepiej. Szczerze mówiąc poza przeglądaniem sieci i oglądaniem filmów większość czynności wykonuję w konsoli tekstowej smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale nie przecze że gdzieniegdzie więcej opcji nie było by grzechem).

Koronny przykład: Epiphany :-)

 

Gnome rządzi i tak. KDE jest klocowate i na moim kompie chodzi strasznie powoli(chociaż, gdybym mial lepszego kompa, to... kto wie? tongue.gif)

 

To może zostańmy hardcore'owcami i przerzućmy sie na TWM . On i tak jest dostepny w Fedorze:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XFCE4.4 ma w 98% to co Gnome a 2/3 razy szybsze + kilka lepszych rozwiązan. Zobaczycie, gnome umiera

 

To jest już XFCE w wersiji 4.4 ? Nie wiedziałem tongue.gif Zastanawiające jest natomiast to, że jest jakieś dodatkowe repo redhat-kde, czy nei mogło by się znaleść po prostu w repo fedory, albo extras albo coś podobnego ? tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...