Skocz do zawartości

Pokaż Swój Desktop


2jz_gte

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam jedno pytanko... nie zabijajcie :D.

Dla Metacity jest fajny skin Compiz Express.

Wiem jak go zainstalować, ale jak użyć?

Gdzie się zmienia konfigurację tego menagera okien, i jak go pozostawić na stałe?

Strasznie lubię takie dekoracje okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
A którą wersje GNOME'a masz w swojej Fedorce? Pytam, bo jak kiedys jechałem na Mandrake'u 10 to w tamtym starszym GNOME'em nie mogłem uzyskać takiego efektu (tzn. menu "Aplikacje Miejsca Opercje" było nieprzeźroczyste).

W GNOME 2.10 po prostu klikasz prawym przyciskiem myszy na panlu, w konfiguracji wybierasz tło przeźroczyste i śmiga :)

 

Jak klikam na menu Aplikacje Miejsca System to nie pojawia mi się opcją właściowści i nie moge wybrać przezroczystego tła :( (mam jedynie modyfikuj Menu - które nic nie zmienia)

Podobnie chciałbym ustawić przezroczystość dla obszarów roboczych - i też niestety nie wiem jak

 

Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klikam na menu Aplikacje Miejsca System to nie pojawia mi się opcją właściowści i nie moge wybrać przezroczystego tła :( (mam jedynie modyfikuj Menu - które nic nie zmienia)
Chodzi o przeźroczystość panelu? Po prostu klikasz w puste miejsce na panelu, prawym przyciskiem myszki i wybierasz właściwości, następnie zakładka Tło, Jednolity kolor i tam możesz ustawić przeźroczystość.

Jeżeli chodzi o przeźroczystość obszarów roboczych to do tego konieczne jest odpalenie compiza, czyli efektów pulpitu (desktop-effects), później na klikasz na dowolnym pasku ppm i wybierasz Appearance, Opacity. Sam z tego nie korzystam, dlatego mogłem coś pokręcić, w berylu pewnie ta opcja jest bardziej rozbudowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przeźroczystość panelu? Po prostu klikasz w puste miejsce na panelu, prawym przyciskiem myszki i wybierasz właściwości, następnie zakładka Tło, Jednolity kolor i tam możesz ustawić przeźroczystość.

Jeżeli chodzi o przeźroczystość obszarów roboczych to do tego konieczne jest odpalenie compiza, czyli efektów pulpitu (desktop-effects), później na klikasz na dowolnym pasku ppm i wybierasz Appearance, Opacity. Sam z tego nie korzystam, dlatego mogłem coś pokręcić, w berylu pewnie ta opcja jest bardziej rozbudowana.

 

próbowałem to znaleźć ustawienie dla interesujacych mnie elementów w Berylu którego używam - jednak bez skutku

 

moój pulpit i to co mnie obecnie męczy jest tu: zrzutekranura9.th.jpg

 

a mój gnome to 2.16.3.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Witam,

 

Jak większość fajnych tapetek można znaleść na DeviantArt tylko czeba mieć odrobine Cierpliwości ale znaleść tą najfajniejszą dla siebie :D

N ale przecież linuksowcom cierpliwości nie brak

 

pz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...