Skocz do zawartości

Kadu W Extras


ecik__

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem zdania, że im lepszej jakości RPMy trafiają na oficjalne repozytoria, tym lepiej dla nas - użytkowników. Więc poczekajmy chwilkę, gdyż -Raven na pewno zna się na specach i wszystko będzie ok z resztą komunikatorów ;)

OFTOP: Czy ktoś by mógł (lub chociaż spróbował) spaczkować stery do speedtoucha 330 dla neo? Bo sagemy już mają... Swego czasu ebnowak chyba z tego, co pamiętam, pracował nad taką paczką... A bardzo by to ułatwiło życie ich userom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pojawila sie nowa wersja repach (choc moze jeszcze nie wszystkich, bo serwery musza zdazyc sie zaktualizowac) - w zwiazku z czym zaktualizowalem pierwszego posta.

 

OFTOP: Czy ktos by mógl (lub chociaz spróbowal) spaczkowac stery do speedtoucha 330 dla neo? Bo sagemy juz maja... Swego czasu ebnowak chyba z tego, co pamietam, pracowal nad taka paczka... A bardzo by to ulatwilo zycie ich userom.

Moze ktos sie znajdzie; ja na pewno nie (przynajmniej na razie), gdyz nie mam zadnej stycznosci z neo w domu i nie mialbym jak przetestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Co do paczki to nie wiem czy to twoja kwestja i czy w ogóle sa inne dla 5 ale chodzi o zestaw emotikon. Oczywiscie to kwestja gustu ale bylo by milo gdyby sie tam znalazly przynajmniej te standartowe (poza zestawem penguins) bo te sa jakies takie nie ladne ;).

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Co do paczki to nie wiem czy to twoja kwestja i czy w ogóle są inne dla 5 ale chodzi o zestaw emotikon. Oczywiście to kwestja gustu ale było by miło gdyby się tam znalazły przynajmniej te standartowe (poza zestawem penguins) bo te są jakieś takie nie ładne ;).

 

Pozdr

 

I takowa jest. Instalujesz np. kadu-theme-gg6_compatible i po kłopocie.

 

Ja mam natomiast problem odmiennej natury. Nie licząć wizualnych (np. tego o którym wspomniałem powyżej) nie działa mi żaden z modułów. Nie tylko nie działa. Kadu w ogóle ich nie widzi. Po uruchomieniu zarządcy modułów widzę tylko trzy: docking, notify i sound.

 

Proszę jakąś radę

Z góry wielkie dzięki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem odmiennej natury. Nie licząć wizualnych (np. tego o którym wspomniałem powyżej) nie działa mi żaden z modułów. Nie tylko nie działa. Kadu w ogóle ich nie widzi. Po uruchomieniu zarządcy modułów widzę tylko trzy: docking, notify i sound.

Bardzo, bardzo dziwne. Już po domyślnej instalacji powinno się modułów pojawić znacznie więcej (choćby account_manager, x11_docking czy encryption).

Czy robiłeś update z poprzedniej wersji Kadu?

Zobacz czy jakichś cudów nie zgłasza

rpm -q kadu

i możesz przy okazji pokazać też:

rpm -ql kadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rzeczywiscie tylko to wystarczylo? Bo cos nie dziala.

Z tego co pamietam (bo ja juz z galezi 0.5.0 korzystam dlugo) przy pierwszym uruchomieniu tej wersji nalezalo w zarzadcy modulów uruchomic modul migration. On wlasnie sluzyl do przenoszenia konfiguracji. Tak czy siak, dobrze jest sobie zrobic kopie katalogu .gg

W sumie wydaje mi sie, ze powinien sie wlaczyc automatycznie, ale jesli nie - mozna spróbowac recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nieprędko. Wersja 0.5.0 jest dopiero wersją deweloperską, więc minie sporo czasu zanim ona pojawi się jako wersja stabilna, więc 0.6.0 to już w ogóle - mnóstwo czasu minie zanim ona powstanie ;) raczej sugeruję cierpliwość w tym względzie.

hmmm...kadu 0.5.0-svn jest obecnie w stadium feature freeze, poprawiane sa w zasadzie tylko wykryte błędy zanim zostanie opublikowana wersja stable, dlatego raczej aż tak wiele czasu nie minie:) Oczywiście nie można się spodziewać też wersji stable za tydzień czy też dwa, ale już coraz bliżej do oficjalnej stable :)

 

I rzeczywiście tylko to wystarczyło? Bo coś nie działa.

hmmm...coś mi się nie chce wierzyć że to wystarczyło, ponieważ kadu 0.5.0-svn korzysta z xml-owego pliku konfiguracji, natomiast kadu 0.4 korzystało ze zwykłego kadu.conf. Dlatego przy pierwszym odpaleniu kadu 0.5.0-svn uruchamiany jest moduł migration, który migruje wszystkie ustawienia z kadu.conf do kadu.conf.xml, a także przenosi pozostałe pliki z katalogu .gg do .kadu. Samo skopiowanie plików więc raczej nie powinno wystarczyć, całą konfigurację po zwykłym kopiowaniu plików [ teoretycznie ] wypadałoby przeprowadzić ręcznie od nowa.

 

Żadnego migration nie mam. Ale walić to, jakos przeżyje. Gorzej jest z brakiem ikony w tray'u, chociaż docking jest załadowany :|

sam docking nie wystarczy - ten odpowiada tylko za dostarczenie odpowiedniego zestawu akcji (funkcji) dla modułów, które je później wykorzystują. Załaduj x11_docking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...