Skocz do zawartości

Kadu W Extras


ecik__

Rekomendowane odpowiedzi

I w koncu mamy kadu w repozytorium Extras. Mialo pojawic sie juz kilka dni temu, ale z powodów technicznych (cos siadlo w systemie budowania Fedory) jest dopiero teraz. W koncu wystarczy wpisac:

yum install kadu

i juz na naszym dysku zagosci ten komunikator w wersji z 16 lipca tego roku. Jestem opiekunem tej paczki i postanowilem zrobic ten topic, zeby poznac wasze opinie na jej temat. Przede wszystkim chcialbym was prosic o:

  1. zglaszanie wszelkich bledów, które wygladaja na bledy zwiazane z paczkowaniem
  2. swoje propozycje zmian (dowolne)
  3. zglaszanie których modulów wam brakuje (przy czym modulu spy na pewno nie bedzie, bo sie zwyczajnie z nowymi snapshotami nie kompiluje)
Oto kompletna lista wszystkich dostepnych rpm-ów z kadu:
  • kadu
  • kadu-devel
  • kadu-alsa_sound
  • kadu-amarok
  • kadu-arts_sound
  • kadu-dcopexport
  • kadu-esd_sound
  • kadu-exec_notify
  • kadu-ext_info
  • kadu-filedesc
  • kadu-filtering
  • kadu-firewall
  • kadu-iwait4u
  • kadu-led_notify
  • kadu-mail
  • kadu-miastoplusa_sms
  • kadu-powerkadu
  • kadu-profiles
  • kadu-spellchecker
  • kadu-tabs
  • kadu-theme-crystal16
  • kadu-theme-crystal22
  • kadu-theme-glass16
  • kadu-theme-glass22
  • kadu-theme-nuvola16
  • kadu-theme-nuvola22
  • kadu-weather
  • kadu-wmaker_docking
  • kadu-xmms
Zapraszam do wyrazania opinii!

Update 28.07.2006: Pojawila sie nowa wersja. Tak jak pisalem wczesniej sa nowe moduly: powerkadu, filtering i profiles

Update 31.07.2006: Obowiazkowy update dla uzytkowników systemu 64-bitowego, a poza tym dodane moduly kadu-mail i kadu-theme-emots (zestaw 288 emotikon do Kadu!).

Update 12.08.2006: Nowa wersja. Dodane modulu kadu-wmaker_docking i kadu-firewall. Zycze milego uzywania :)

Update 19.09.2006: Nowa wersja. Pakiety kadu-theme-gg6_compatible i kadu-theme-emots zostaly usuniete ze wzgledów licencyjnych. Jesli komus przy update'cie wywala blad to musi usunac te paczki, a tematy moze sobie sciagnac tutaj: http://www.kadu.net/wiki/index.php/Pobierz:dodatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Słyszałem że jest kadu w repo extras. Czy to prawda? Podobno jest wersja 0.5?

Bo ja mam tak:

[root@waldo ~]# rpm -qa kadu
kadu-0.4.3-1.fc5
[root@waldo ~]

potem tak:

[root@waldo ~]# yum update kadu
Loading "installonlyn" plugin
Setting up Update Process
Setting up repositories
livna                                                                [1/4]
updates                                                              [2/4]
core                                                                 [3/4]
extras                                                               [4/4]
Reading repository metadata in from local files
Excluding Packages in global exclude list
Finished
Could not find update match for kadu
No Packages marked for Update/Obsoletion
[root@waldo ~]#

Coś jest nie tak z moją konfiguracją yuma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za swietna robote.. dziala wysmienicie :D

 

..A jak donosi forum Kadu w wersji 0.6.0 bedzie obsluga innych protokolów (jak np. Jabber wink.gif)

Kiedy mozemy sie spodziewac tego nowego wydania? Pytam bo zalezy mi na obsludze jabbera w kadu :)

 

Pozdrawiam Rasp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaktualizowalo sie z wersji 4.3 do 0.5 bez problemu, jedyny problem to ten ze kadu z extras trzyma ustawienia w katalogu .kadu a kadu z repo kadu w katalogu .gg i podczas pierwszego startu chcialo mi od nowa konfigurowac kadu,

 

poradzilem sobie z tym wylaczajac kadu i przegrywajac pliki z .gg do .kadu po uruchomieniu ponownym kadu ladnie wszystko zaimportowalo :)

 

__ecik dobra robota! :D

 

Edit: w pierwszym poscie popraw na yum install kadu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mozemy sie spodziewac tego nowego wydania? Pytam bo zalezy mi na obsludze jabbera w kadu :)

Raczej niepredko. Wersja 0.5.0 jest dopiero wersja deweloperska, wiec minie sporo czasu zanim ona pojawi sie jako wersja stabilna, wiec 0.6.0 to juz w ogóle - mnóstwo czasu minie zanim ona powstanie ;) raczej sugeruje cierpliwosc w tym wzgledzie.

 

ecik, a kiedy bedzie ekg2? :)

To moze troszke potrwac, aktualnie raven zajmuje sie paczkowaniem libgadu, które do ekg2 jest niezbedne. To moze jednak troszke potrwac, gdyz raven nie ma jeszcze sponsora i musi przejsc troszke bardziej skomplikowany proces dodawania pierwszej paczki (kadu jest dla mnie druga ;)). Informacje na ten temat beda pojawialy sie na forum, np. w shoutboksie :)

 

Edit: w pierwszym poscie popraw na yum install kadu ;)

Poprawione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może troszkę potrwać, aktualnie raven zajmuje się paczkowaniem libgadu, które do ekg2 jest niezbędne. To może jednak troszkę potrwać, gdyż raven nie ma jeszcze sponsora i musi przejść troszkę bardziej skomplikowany proces dodawania pierwszej paczki (kadu jest dla mnie drugą ;)). Informacje na ten temat będa pojawiały się na forum, np. w shoutboksie :)

Poprawione ;)

 

moze gajownik by przyspieszyl ten proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze gajownik by przyspieszyl ten proces?

Nie przyspieszy, bo gajownik rownież nie jest sponsorem. Sponsorów jest gdzieś tak koło 30 (tak mi się wydaje) i tylko oni mogą nowemu użytkownikowi pozwolić na dostęp do CVS (bo głównie o to tutaj chodzi). Raven po prostu musi ich przekonać, że mogą mu dać dostęp; musi wysyłać wysokiej jakości rpm-y, recenzować inne itd. Tam chodzi o to, żeby być aktywnym. Ja miałem szczęście, bo mi sponsor znalazł się dość szybko, miejmy nadzieję, że podobnie będzie to wyglądać z ravenem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli gajownik jest po sponsoringu? moze by tak wszystko za jego zgoda przepuszczac przez Niego?

Ja też jestem po sponsoringu, każdy kto dodaje swoją paczkę musi być po sponsoringu.

Nie ma przecież pośpiechu, niech raven doda parę swoich rpm-ów do Extras; im więcej nas będzie tym lepiej. Paczkowanie programów nie jest specjalnie skomplikowane, ale wymaga trochę cierpliwości i zapału do pracy (zwłaszcza na etapie szukania sponsora ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...