Jump to content
marchewczak

Odszedłem Do Aurox 12.0 - żegnajcie!

Recommended Posts

Witam znowu!!!

Na Fedorę powrócę, ale dopiero.....jutro :)))))))))) Ściągnąłem właśnie Fedorę 6 - obie wersje: 32 i 64-bitową i jutro będę je instalował tj. jedną bądź drugą. Zacznę od 64, bo mam procek Athlona64. Auroxa miałem kilka tygodni i jutro go żegnam :) no chyba, że zmienią zdanie. Otóż parę dni temu ogłosili, że Aurox nie bedzie już wspierany. Przeczytajcie to: http://www.idg.pl/news/102059/100.html

Pozdrowienia!!!

cała sprawa dystrybucjii Aurox musi upasc ,raczej jest to wynikiem jak kto zauwarzył brakiem developerów

a raczej :

Aurox 12 był oparty na Fedorze 5 czyli distro wychodziło z opuznieniem ~6 miesięcy

i jest dysrybucja polska czyli na rynek lokalny.

Fedora ,Mandriva, Suse ,Ubuntu ,są przenaczone jako distro globalne i maja zwelennkików na całym swiecie i co najwarzniejsze maja sponsorów w wielkich firmach i to jest istotne własnie dla rozwoju (_linuxa_ → Linuksa) ORT

dobrze było by aby ci którzy tworzyli Auroksa dołaczyli sie do disto np Fedory (_napewno_ → na pewno) ORT by to było leprze dla tego distro a szczególnie dla (_linuxa_ → Linuksa) ORT .

jedno było w Auroxie dla początkujacego super konfiguracja NEO :D

własnie to czego brakuje w innych dystrybucjach z fricko

Hehe, złośliwie powiem, że Marchewczak został zmuszony do pożegnania się również z Auroksem ;) Następny skok wykona zapewne na Ubuntu.

Guest amdfanatyk

a jak wiadomo:

Ubuntu is an ancient African word meaning: I can't configure Slackware

Witam znowu!!!

Waldo zgadłeś :) Wczoraj zainstalowałem sobie Ubuntu 7.04. Miałem go jednak tylko 30 minut i sformatowałem dysk :) Ciekawa dystrybucja, ale po zainstalowaniu sterowników do NVIDII system już nie wstał :( Wszelkie próby ratowania opisane na forach zawiodły i pozostał format C: Obecnie klikam z Windows Vista - Home Premium. To dopiero jest wynalazek :) Na pewno powrócę do Fedory. Najlepiej czuję tą dystrybucję.

Pozdrowienia

Marchewczak

Witam znowu!!!

Dziś zainstalowałem sobie SimplyMepis 32 i jestem bardzo zadowolony z tego linuksa (choć pewnie niedługo powrócę do Fedory).

Zalety:

1. Już po zainstalowaniu mamy flasha 9, sterowniki NVIDIA i mnóstwo konfiguratorów i programów (open office, gimp,mediaplayer 10, kino, KMplayer, programy do nagrywarek k3b, pdf, programy do partycjonowania, antivirus KlamAV, skype).

Niestety są wady.

Wady:

1. System zawiera wiele niewolnych kodeków i programów naruszających prawa autorskie. Po zainstalowaniu mamy prawie wszystko co potrzeba, ale... jak do domu wejdzie BSA :) - rozumiecie. To takie Ubuntu, ale poszerzone o programy, których nie można zainstalować w Ubuntu ze względu na prawa autorskie.

2. Brak polonizacji - mam zainstalowaną wersję angielską. Można jednak zainstalowac polską klawiaturę (wystarczy).

Pozdrowienia

Marchewczak

Tu nie chodzi o prawa autorskie, tylko o kretynskie prawa patentowe w USA, zgodnie z którymi mozesz opatentowac nawet algorytm sortowania babelkowego, jesli nikt inny tego wczesniej nie zrobil. Te aplikacje sa darmowe i w Europie w pelni legalne.

... Obecnie klikam z Windows Vista - Home Premium. To dopiero jest wynalazek...

Marchewczak, skoro dla ciebie M$ Vista jest takim super wynalazkiem, to nie wiem, co jeszcze robisz na linuksie (jakimkolwiek) :P.

A co do Ubuntu, używam go od wersji 5.10(aktualnie 7.04), obecnie obok FC6 i jakoś nie marudzę - ma swoje wady i zalety, tak samo z resztą, jak i Fedora.

pozdrawiam

z ta Vista chodzilo mu chyba z tym wynalazkiem bardziej ironicznie :)

Odebralem to raczej jako zachwyt, a Viste mialem okazje testowac - nic specjalnego, z gigantycznymi wymaganiami - nie dziwie sie, ze im nie schodzi, nawet po 3$ :).

Z postu kolegi Marchewczaka z 2 maja wynika, ze nie potrafi nawet Ubuntu obsluzyc ;) (prostszej w konfiguracji dystrybucji od Ubuntu raczej nie ma), to nie wiem, jak radzi sobie z Fedora.

pozdrawiam