Skocz do zawartości

Flash-player


callou

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zainstalowałem sobie fedorę core 6 64-bitową.

Po wykonaniu polecenia

yum install flash-plugin

instaluje się pakiet:

Installed: flash-plugin.i386 0:9.0.31.0-1
Complete!

i tak:

1. nie działa flash (po restarcie przeglądarki)

2. instaluje się pakiet i386, a ja mam przecież fedorę core 64 bitową!

Przeciez nie po to sobie instalowałem 64 bitową wersję, żeby teraz męczyć 32 bitowe programy!

Moje pytanie jest:

co mam zrobić, żeby mieć wtyczkę flash, która przede wszystkim będzie działać na mojej wersji fedory a po drugie, żeby ta wtyczka była 64-bitowa...

może ze źródeł?

Kiedy biorę menedżer pakietów i szukam w nim flasha, to mi znajduje jedynie i386, czyżby nie istniał analogiczny pakiet dla fc6 64-bit?

I jeszcze jedno pytanko:

jak zainstalowałem sobie yumem pewien pakiet, który potrzebował kilku innych zależnych pakietów i sam automatycznie je dociągnał, ale ja potem usunęłem ten pakiet przez menedżer pakietów, to czy ten menedżer usunął mi również te zależne pakiety, czy tylko ten wybrany?

Sorki, że dużo pytam, ale jestem troszkę niecierpliwy, bo sporo muszę jeszcze doinstalować, a już nie mogę się doczekać, kiedy tylko będzie wszystko chodziło pięknie...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam zrobić, żeby mieć wtyczkę flash, która przede wszystkim będzie działać na mojej wersji fedory a po drugie, żeby ta wtyczka była 64-bitowa...

może ze źródeł?

Ciekawe skąd weźmiesz źródła zamkniętej aplikacji ?? Co prawda słyszałem o otwartej wersji ale to chyba jeszcze nie działa.

 

Kiedy biorę menedżer pakietów i szukam w nim flasha, to mi znajduje jedynie i386, czyżby nie istniał analogiczny pakiet dla fc6 64-bit?

Jest tylko wersja 32 bitowa! Jak chcesz używać flasha na 64 bitach to musisz sobie firefoxa wraz z zależnościami 32bitowego zainstalować.

 

jak zainstalowałem sobie yumem pewien pakiet, który potrzebował kilku innych zależnych pakietów i sam automatycznie je dociągnał, ale ja potem usunęłem ten pakiet przez menedżer pakietów, to czy ten menedżer usunął mi również te zależne pakiety, czy tylko ten wybrany?

Tylko ten wybrany.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, jednakże czemuż nie działa ten flash-player? Nie rozumiem.

Podejrzewam, iż nie działa dlatego, że całość jest 64-bitowa, zaś flash-player jedynie 32-bitowy i dochodzi do pewnych kiepskich interakcji...

Jest tylko wersja 32 bitowa! Jak chcesz używać flasha na 64 bitach to musisz sobie firefoxa wraz z zależnościami 32bitowego zainstalować.

Zainstalowałem system z płytek jak należy... Czy mam teraz, narazie używam mozilli, czy mam ją odinstalować, po to, żeby ją z powrotem zainstalować, jednak z 32-bitowymi zależnościami? Przecież to wręcz bez sensu, żebym teraz w świeżym systemie musiał usuwać coś nowszego, żeby wstawić coś starszego, bo nowsze nie współpracuje...

A więc nie opłaca się używać 64-bitowej wersji? Czyżby to przysparzało tylko dodatkowych problemów?

Czy da się to jakoś łatwo rozwiązać bez zbędnych kombinacji... :?: :ph34r:

 

I jeszcze mam inne pytanko, czy może mi ktoś pomóc rozszyfrować (bo nie pamiętam), jak należy rozumieć nazwy pakietów:

czym się różni:

kadu-0.5.0-1.fc6.x86_64

od

kadu-0.5.0-0.18.rc2.fc6.x86_64

?

Szczególnie, co oznacza owe rc2 oraz 18? No i który jest testowy, a który stabilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zainstalowałem sobie yumem pewien pakiet, który potrzebował kilku innych zależnych pakietów i sam automatycznie je dociągnał, ale ja potem usunęłem ten pakiet przez menedżer pakietów, to czy ten menedżer usunął mi również te zależne pakiety, czy tylko ten wybrany?

Tylko ten wybrany.

A więc jak zrobić, żeby odinstalować również te zależności, które yum sam "dociągnął"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam inne pytanko, czy może mi ktoś pomóc rozszyfrować (bo nie pamiętam), jak należy rozumieć nazwy pakietów:

czym się różni:

kadu-0.5.0-1.fc6.x86_64

od

kadu-0.5.0-0.18.rc2.fc6.x86_64

?

Szczególnie, co oznacza owe rc2 oraz 18? No i który jest testowy, a który stabilny?

 

kadu-0.5.0-1.fc6.x86_64

nazwa_appsa-wersja.tego.appsa-wersja_paczki.dystra.architektura

 

kadu-0.5.0-0.18.rc2.fc6.x86_64

nazwa_appsa-wersja.tego.appsa-wersja.tej.paczki.dystra.arch

 

więc wychodzi na to że ta druga jest testowa paczka jednak wersja programu pozostaje ta sama. Tak mi się wydaje, możlwie że się myle. RCX = Release Candidate X = Kandydad do wydania X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja kadu-0.5.0-1.fc6.x86_64 jest nowsza od kadu-0.5.0-0.18.rc2.fc6.x86_64 ponieważ Release paczki jest wyższe (1 a nie 0.18.rc2). Bardzo łatwo sprawdzić która wersja jest nowsza. Po koleli sprawdzasz wszystkie znaki w nazwie paczki na kolejnych miejscach (nie tylko liczby ale litery też). Jak widać zaczynają się tak samo czyli kadu-0.5.0-. Dalej widać różnicę. W nowszej wersji jest 1 a w starszej 0 na tym miejscu. Dalsze sprawdzanie już nie jest potrzebne bo już wiemy która wersja jest nowsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

System 64 bitowy

 

 

su -

tar -zxf libflashplayer-10.0.32.18.linux-x86_64.so.tar.gz

mv libflashplayer.so /usr/lib64/mozilla/plugins

 

robie to tak ze sciagniety plik wale do katalogu /usr/lib64/mozilla/plugins lecz nie moge go przekopiowac bo wyskakuje mi blad

 

jak to zainstalowac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System 64 bitowy

 

 

su -

tar -zxf libflashplayer-10.0.32.18.linux-x86_64.so.tar.gz

mv libflashplayer.so /usr/lib64/mozilla/plugins

 

robie to tak ze sciagniety plik wale do katalogu /usr/lib64/mozilla/plugins lecz nie moge go przekopiowac bo wyskakuje mi blad

 

jak to zainstalowac ?

 

Jaki błąd? Ponadto próbujesz instalować starą, dziurawą wersję - zainstaluj 10.0.45.2.

 

Jeśli ktoś chce sobie zrobić porządną paczkę (to, co daje Adobe w swoim repo nie jest porządne), to polecam .spec mojej produkcji do samodzielnego zbudowania paczki. Niestety, Adobe nie daje praw do redystrybucji, więc nie mogę udostępnić binarek.

Plik .spec można znaleźć tutaj.

 

Pozdrawiam,

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec doszedlem do wniosku ze zrobie to w innym katalogu. i

 

[root@laptop piotr]# tar -zxf libflashplayer-10.0.45.2.linux-x86_64.so.tar.gz mv libflashplayer.so /home/piotr/Pobrane
tar: libflashplayer-10.0.45.2.linux-x86_64.so.tar.gz: Nie można open: Nie ma takiego pliku ani katalogu
tar: Błąd nie do naprawienia: koniec
tar: Child returned status 2
tar: mv: Nie znalazłem w archiwum
tar: libflashplayer.so: Nie znalazłem w archiwum
tar: /home/piotr/Pobrane: Nie znalazłem w archiwum
tar: Zakończenie w stanie błędu z powodu uprzednich błędów

 

gdy kopiuje do folderu /usr/lib64/mozilla/plugins wyskakuje blad Błąd podczas przenoszenia pliku: Brak dostępu

naprawde jak by ktos mogl napisac krok po kroku jak to zainstalowac byl bym wdzieczny

zainstalowalem wersje 32 bit i mi nieczyta filmow wiec ja odinstalowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...