Skocz do zawartości

Last.fm


kurzawa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

:lol: Teraz pewnie i budowa z .src.rpm by się powiodła :)

Z kompilatorem w systemie zawsze raźniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do .src.rpm to pokazuje mi się takie coś:

(...)

Co zrobić?

 

Bo pakietów SRPM się nie instaluje, tylko się je przebudowuje. Radzę najpierw:

yum install rpmdevtools

które powgrywa kilka ważnych paczek do budowania pakietów. Następnie:

rpmdev-setuptree

które przygotuje odpowiednią strukturę katalogów.

A potem:

rpmbuild --rebuild lastfm*src.rpm

które zbuduje pakiet. Plików wynikowych należy potem szukać w ~/rpmbuild/RPMS/i386.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiedziałbyś światu co konkretnie zrobiłeś, że zaczęło działać?

 

Właściwie nic nie zrobiłem. Dałem tylko:

 

qmake-qt4 -config release -after "CONFIG-=debug"
make

 

i to wszystko.

 

Tylko mam jeszcze jeden problem. Jak uruchomie aplikacje to ona się uruchamia ale jak ją zamkne i chce jeszcze raz uruchomić to nic się nie dzieje. Musze ponownie uruchomić komputer aby ją uruchomić. Wie ktoś może dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez restartów - to nie Windows. Takie podejście utrudnia sprawę. Odpal program z terminala i zobacz błędy. albo zobacz, jakie program uruchamia procesy w systemie.

 

"Ponownie uruchomieni komputera" jest prawie zawsze niepotrzebne w Linuksie. Pamietaj o tym a zyskasz dużo czasu podczas problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez restartów - to nie Windows. Takie podejście utrudnia sprawę. Odpal program z terminala i zobacz błędy. albo zobacz, jakie program uruchamia procesy w systemie.

 

"Ponownie uruchomieni komputera" jest prawie zawsze niepotrzebne w Linuksie. Pamietaj o tym a zyskasz dużo czasu podczas problemów.

 

Nawet jak wyloguje i zaloguje się ponownie to aplikacja nie chce się uruchomić. Uruchamia się jedynie jak uruchomie ponownie komputer.

 

 

heh chyba wiem o co mu chodzi :)

bo gdy dasz na "X" czyli na Zamknij to program idzie do tray'a i dlatego nie możesz go włączyć bo ma blokadę żeby nie włączyć kilka razy

 

Ja robie prawym przyciskiem myszy na trayu i robie zamknij. I potem jak próbuje jeszcze raz włączyć to się nie włącza. Wie ktoś może dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...