Skocz do zawartości

Last.fm


kurzawa

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zarejestrowałem się dzisiaj na Last.FM i chciałem pobrać program do radia. Jednak nie chce się ona zainstalować:

 

[root@localhost last.fm-1.3.1.0]# ./configure && make
Last.fm-1.1.3 Configure
Checking for qmake...

Sorry, qmake was not found, is Qt4 installed? You will want to install your 
distribution's packages of qt4 _and_ qt4-devel.
make: *** Nie podano obiektów i nie znaleziono makefile. Stop.

 

Na pewno mam zainstalowame Qt4 i Qt4-devel. Ktoś wie dlaczego nie chce się zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawdzić czy ścieżka do Qt jest w zmiennej PATH :lol:

A jeszcze lepiej skorzystaj z src.rpm, które zrobił ecik__ - solidna firma, więc powinno się zbudować i zainstalować bez problemu

 

Jak mam sprawdzić ścieżke do Qt w zmiennej? A co do tego rpm od ecik__ to on mi nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam sprawdzić ścieżke do Qt w zmiennej?
O rany... Przecież to podstawy. Poczytaj trochę np. tutaj → http://www.pz2.edu.pl/strony/debian/debian/03.html albo tu → http://newbie.linux.pl/?id=article&kat...a=2&show=15

Warto wiedzieć co to jest zmienna systemowa. Szczególnie zmienna PATH.

Poczytaj sobie ogólnie o powłoce bash.

 

Hint: echo $PATH

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wystarczy zrobić samemu to co robi configure tzn. tyle ze zamienić qmake na qmake-qt4

qmake-qt4 -config release -after "CONFIG-=debug"

a następnie standard

make

 

pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wystarczy zrobić samemu to co robi configure tzn. tyle ze zamienić qmake na qmake-qt4

qmake-qt4 -config release -after "CONFIG-=debug"

a następnie standard

make

 

pz

 

[root@localhost last.fm-1.3.1.0]# qmake-qt4 -config release -after "CONFIG-=debug"
[root@localhost last.fm-1.3.1.0]# make
cd src/libLastFmTools/ && /usr/lib/qt4/bin/qmake-qt4 libLastFmTools.pro -unix -config release -after  CONFIG-=debug -o Makefile
cd src/libLastFmTools/ && make -f Makefile 
make[1]: Wejście do katalogu `/home/kurzawa/last.fm-1.3.1.0/src/libLastFmTools'
/usr/lib/qt4/bin/uic confirmdialog.ui -o ../../build/ui_confirmdialog.h
g++ -c -pipe -O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i386 -mtune=generic -fasynchronous-unwind-tables -Wall -W -D_REENTRANT -fPIC -DLINUX -DQT_NO_DEBUG -DQT_XML_LIB -DQT_GUI_LIB -DQT_NETWORK_LIB -DQT_CORE_LIB -I/usr/lib/qt4/mkspecs/linux-g++ -I. -I/usr/include/QtCore -I/usr/include/QtCore -I/usr/include/QtNetwork -I/usr/include/QtNetwork -I/usr/include/QtGui -I/usr/include/QtGui -I/usr/include/QtXml -I/usr/include/QtXml -I/usr/include -I../../src -I. -I../../build -I../../build/LastFmTools/release -I../../build -o ../../build/LastFmTools/release/last.fm.o last.fm.cpp
make[1]: g++: Polecenie nie znalezione
make[1]: *** [../../build/LastFmTools/release/last.fm.o] Błąd 127
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/kurzawa/last.fm-1.3.1.0/src/libLastFmTools'
make: *** [sub-src-libLastFmTools-make_default-ordered] Błąd 2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak to jest nie wszyscy użytkownicy linuksa instalują go poto aby programować etc.

Mi zdarza się relatywnie dużo pisać więc nie mogłem przewidzieć że ktoś nie ma kompilatora.

 

U mnie w podany przezemnie sposób instalacja zakończyła się sukcesem.

 

Pz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...