Skocz do zawartości

Brak Polaczenia Z Siecia Wireless


warlock85

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam lapka Fujitsu Siemens Amilo Pro V3505 i karte sieciowa Intel PRO/Wireless 3945ABG Network Connection, internet od netii, ale puszczony przez routerek 3com, wifi na xp smiga a na mojej fedorze 8 niestety nie;/ szukalem troszke w siecii, wszystko sprawdzalem ale bez efektow. szyforwanie mam wpa2 i moze w tym jest jakis problem. probowalem z terminala jak i wyklikac przez konfiguracje sieci czy jakos tak. ustawilem wszystko statycznie elegancko sie wlancza ale nie moge wejsc na zadna strone łatki tez sie nie sciagaja;/ bardzo prosze pomoc pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

W jaki sposób jest zainstalowana karta? moduł kernela czy może ndiswrapper? Co zrobiłeś? Co masz na myśle pisząc, że się wszystko włącza? Karta? Pingujesz router czy może router odnotowuje połączenie?.

 

ziom trudne pytania zadajesz, ja dopiero startuje z tym systemem:) podejrzewam ze kernel, bo nic nie doinstalowywalem. chodzilo mi o to ze polaczenie jest aktywne, tak pisze prznajmniej w "Konfiguracji sieci", pokazuje mi ip itp. nie moge zpingowac routerka. jedyne co zrobilem to pogrzebalem w w tym konfiguratorze i w konsolce zedytowalem /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg wlan0, ale nastepnie po zrobieniu iwlist wlan0 scan nic nie wykrywa. probowalem sie podeprzec troszke tym linkiem http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=11290 ale albo cos zle robie, albo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy kontrolka od sieci bezprzewodowej świeci się, jeżeli nie to kliknij przycisk który masz obok lub przesuń suwak. WPA2 powinno być wspierane, sprawdź czy masz zainstalowane wpa_supplicant, a także spróbuj czy będzie działać z WEP.

 

@InIrudeBwoy

Sterowniki do tej karty w F8 są zainstalowane wraz z systemem.

 

Kamills

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Jako root wpisz iwconfig i jeśli wlan0 pokaże się tam to możesz spokojnie odpalić knetworkmanager bądź to ustrojstwo z gnome ;) Network-applet.

Tam możesz znaleźć swój router i połączyć się.

Karta powinna chodzić bez problemów.

 

Wiem, że działają :) Właśnie przeszukałem net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Jako root wpisz iwconfig i jeśli wlan0 pokaże się tam to możesz spokojnie odpalić knetworkmanager bądź to ustrojstwo z gnome ;) Network-applet.

Tam możesz znaleźć swój router i połączyć się.

Karta powinna chodzić bez problemów.

 

Wiem, że działają :) Właśnie przeszukałem net.

 

jaka komenda odpalic ten network-applet??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx pobawie sie dzis albo jutro i dam odp co i jak. pozdrowki.

---- łączenie postów ----

wszystko dzial:) ciezko powiedziec co zrobilem bo prawie 3h siedzialem, ale jak na poczatki z Linuxem i tak jestem dumny:) dzieki piekne wszystkim za pomoc wielkie pozdrowki dla was wszystkich!

 

hej jeszcze mam kilka pytan:

1. dlaczego po wykonaniu komendy nm-applet wyskakuje cos takiego

 

[Kamil@localhost ~]$ nm-applet

 

** (nm-applet:3289): WARNING **: <WARN> applet_dbus_manager_start_service(): Could not acquire the NetworkManagerUserSettings service as it is already taken. Return: 3

 

 

(nm-applet:3289): GLib-CRITICAL **: g_hash_table_destroy: assertion `hash_table != NULL' failed

 

(nm-applet:3289): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

 

(nm-applet:3289): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

 

2. po restarcie czy wlaczeniu kompa prosi mnie o haslo do tego NetworkManagera. da rade zrobic tak zeby bez wpisywania tego hasla laczyl sie z siecia wifi??

 

3. wrzucilem do services wpa_supplicant tylko ze przy starcie systemu widze ze sie nie powiodlo uruchomienie, czy ta usluga jest potrzebna czy nm i tak daje mi pelne bezpieczenstwo WPA??

 

dzieki za odpowiedzi i sorki ze mecze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...