Skocz do zawartości

Połączenie Z Internetem/neo


JaffaCake

Rekomendowane odpowiedzi

Na sieci jak już mówiłem nie znam się za bardzo, ale wszędzie gdzie miałem z nią do czynienia w /etc/resolv.conf były wpisy do routera, a nie do zewnętrznych DNSów. Być może dlatego nie pinguje. Jak źle mówię to mnie poprawcie. ;)

morsik - DNS-y nie są ważne, mogą być zewnętrzne, sam mam ustawione na te z OpenDNS-a i nie ma problemów (komp->router->modem). Z resztą DNS-y są tylko do translacji IP->nazwa i odwrotnie. Natomiast pingowanie IP odbywa się z zupełnym pominięciem DNS - po prostu nie jest do tego potrzebne.

 

WalDo: też myślę że to nie przez IPv6, ale szczerze nie mam pomysłu już co by mogło być nie tak... Co do zajętości przez inne urządzenie też wątpię, jako że winda na 10.0.0.3 śmiga normalnie. Więc to raczej odpada.

 

 

ps. czemu masz tak niską maskę w ogóle? Chyba nie potrzeba Ci puli aż 254x254x254 komputerów ?Nie lepiej ustawić na coś jak 255.255.255.240 (14 możliwych hostów w sieci)?

 

ps2. Spróbuj popingować inne IP z tego zakresu, czyli 10.0.0.1, 10.0.0.4, 10.0.0.5, 10.0.0.6 ... i zobacz czy któryś host odpowie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli masz tylko te 2 kompy, to spróbuj może jednak wyłączyć dhcp przynajmniej na chwilę i spróbować bez dhcp. Jeśli dalej będzie to samo to najwyżej włączysz z powrotem. I pokaż zdjęcie z "ethernet mode setting" (masz to w LAN configuration)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]w /etc/resolv.conf były wpisy do routera, a nie do zewnętrznych DNSów.
Ja tam też specem nie jestem, ale mam wyjście przez mały routerek podłączony do modemu kablowego i w resolv.conf mam DNS-y mojego providera, chociaż ruter nadaje Fedorze IP z klasy C adresów prywatnych (192.168.x.x)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...