Skocz do zawartości

Kadu 0.6 Dla F7


Darknek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdzie moge sciagnac paczke dla F7 kadu 0.6

Będzie wkrótce w repozytorium także dla F7. Ale sam nie wiem dokładnie kiedy. Na razie muszę czekać aż w repo pojawi się nowe libgadu (to może potrwać kilka dni), a potem zbudować kadu, które także będzie musiało trochę poczekać nim pojawi się w repo (więc kolejne kilka dni). Krótko mówiąc, cierpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę dziwne, bo z tego co pamiętam cykl życiowy fedory to n-2, gdzie n to numer aktualnie rozwijanej wersji. Czyli rozwijany rawhide to 9, 9 - 2=7, więc paczki powinny być też dostępne dla f7. Ale to już pytanie do ecika czemu nie ma dla f7 :-)

 

edit. No proszę, spóźniłem się minimalnie - zagadka rozwiązana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off Topic

wiec po co od nowa wszystko ustawiac szkoda czasu ;)
No fakt, ale ja mam /home osobno więc tylko instaluje od nowa a ustawienia stare ;) Chyba, że trzeba pokasować przy okazji nowej wersji, ale to z rzadka i nie wszystkie programy tak mają.

A przesiadki robię jak się kolejna wersja ustabilizuje po premierze :) głównie ze względu na ten cykl zycia ;) Ale ogólnie to masz rację. Jeśli używasz tylko do codziennej pracy, to szkoda czasu. Szczególnie jak system dopieszczony ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wkrótce w repozytorium także dla F7. Ale sam nie wiem dokładnie kiedy. Na razie muszę czekać aż w repo pojawi się nowe libgadu (to może potrwać kilka dni), a potem zbudować kadu, które także będzie musiało trochę poczekać nim pojawi się w repo (więc kolejne kilka dni). Krótko mówiąc, cierpliwości...

 

ecik__: teraz tak zauważylem, że libgadu 1.8 (którego wymaga kadu 0.6) jest już od dobrych kilku dni w repo fedory: http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=39731

$ rpm -q libgadu
libgadu-1.8.0-1.fc9.i386

Z buildloga widzę że używasz przy budowaniu paczek --with-existing-libgadu, co wymusza używanie wcześniejszego libgdu w wersji 1.7:

+ ./configure --build=x86_64-redhat-linux-gnu --host=x86_64-redhat-linux-gnu --target=x86_64-redhat-linux-gnu --program-prefix= --prefix=/usr --exec-prefix=/usr --bindir=/usr/bin --sbindir=/usr/sbin --sysconfdir=/etc --datadir=/usr/share --includedir=/usr/include --libdir=/usr/lib64 --libexecdir=/usr/libexec --localstatedir=/var --sharedstatedir=/usr/com --mandir=/usr/share/man --infodir=/usr/share/info --enable-debug --with-existing-libgadu

configure: error: Your libgadu doesn't support for dcc7, please use our SVN snapshot by removing --with-existing-libgadu option !

 

I stąd są problemy ze zbudowaniem paczki. Usunięcie tej opcji (jak z resztą radzi samo ./configure) powinno pozwolić już normalnie przejść przez proces budowania paczki.

Prawdopodobnież jak wnioskuję linia 768 speca z sekcji %build powinna zostać usunięta:

%{?with_existing_libgadu: --with-existing-libgadu}

Po tym konfiguracja powinna pójść bez problemu. Co prawda u mnie nie przeszła z powodu braku innych nagłówków których mi się nie chce doinstalowywać, ale

+ ./configure --build=i686-redhat-linux-gnu --host=i686-redhat-linux-gnu --target=i386-redhat-linux-gnu --program-prefix= --prefix=/usr --exec-prefix=/usr --bindir=/usr/bin --sbindir=/usr/sbin --sysconfdir=/etc --datadir=/usr/share --includedir=/usr/include --libdir=/usr/lib --libexecdir=/usr/libexec --localstatedir=/var --sharedstatedir=/usr/com --mandir=/usr/share/man --infodir=/usr/share/info --enable-debug

konfig jest bez starego libgadu. Nie znam się dokładnie, ale być może jakiś requires libgadu >= 1.8 by również rozwiązało problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dociekliwość :)

Ale:

ecik__: teraz tak zauważylem, że libgadu 1.8 (którego wymaga kadu 0.6) jest już od dobrych kilku dni w repo fedory

Nie jest w stabilnej w F8, przez co jak buduję nową paczkę, koji instaluje stare libgadu 1.7.2.

Z buildloga widzę że używasz przy budowaniu paczek --with-existing-libgadu, co wymusza używanie wcześniejszego libgdu w wersji 1.7:

Nie wymusza. Po prostu w repo F8 nie ma jeszcze libgadu 1.8. Zauważ w buildlogu dla F9, że tam też jest --with-existing-libgadu i się buduje.

Wniosek? Trzeba poczekać aż nowe libgadu trafi do stable.

Aha, no i nie chcę budować z wewnętrznym libgadu, skoro mogę użyć zewnętrznego - tylko muszę trochę poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no w sumie na to nie zwróciłem uwagi. Co racja to racja :-) Czyli dalej muszą ludzie poczekać aż zbudowane będzie libgadu 1.8

 

edit: Od przedwczoraj libgadu 1.8 jest już w F7 i F8 :] :

 

http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=40808

http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=40809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: Od przedwczoraj libgadu 1.8 jest już w F7 i F8 :]

Tags        dist-f8-updates-testing

Czyli w F8 i F7 nie jest w stable, a testing.

http://fedoraproject.org/wiki/ReleaseEngin...ldRootOverrides:

As it currently stands, the buildroots used for Fedora updates building are not self updating. They only contains things from the release, and stable released updates. This means that one update candidate cannot be built against another update candidate without rel-eng interaction.

Trzeba poczekać aż nowe libgadu trafi do stable.

Właściwie mogę interweniować u rel-eng, ale nie widzę takiej potrzeby. Kilka dni różnicy nie powinno nikogo zabić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, następnym razem nauczę się sprawdzać i takie szczegóły zanim coś napiszę ;) Nauki nowych rzeczy nigdy dość :-)

W sumie to myli mnie ciągle to że używam rawhide'a - tu wszystko jest commitowane co dzień bezpośrednio do głównego repo, żadnych testing itp :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to myli mnie ciągle to że używam rawhide'a - tu wszystko jest commitowane co dzień bezpośrednio do głównego repo, żadnych testing itp :-)

Ale zawsze istnieje ryzyko, że paczker popełni jakąś gafę w paczce i nim się zorientuje to już całe rawhide będzie skażone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy używający rawhide'a powinien mieć tego świadomość że w każdej chwili może mu się system nie podnieść po jakimś uaktualnieniu ;)

Z resztą zanim wejdzie paczka z builda do rawhide'a to też przynajmniej kilka-kilkanaście godzin mija, więc trochę czasu na wycofanie zmian przed kolejnymi "pushami" jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...