Skocz do zawartości

System Na Starszy Sprzęt


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz, to mogę zrzucić do ISO i wrzucić gdzieś (chyba ostatnio to plikus.pl daje za friko bez ograniczeń miejsce) obrazy płyt z miesięcznika "Chip":

- Red Hat 5.1 Manhattan (m.in. KDE 1.0 :D)

- Red Hat 6.0 Hedwig

- Red Hat 7.0 Guinness

Mam jeszcze chyba gdzieś 8.0 i 9

Wybierz i powiedz, którą chcesz. Wolałbym nie ładować wszystkich, bo chociaż w Asterze mam downstream ok.3 Mb/s to upstream jest chyba 512kb/s

Wersje 5.1 i 6.0 maja binarki na 1CD (chyba obejdziesz się bez CD-ków ze źródłami), wersja 7.0 na 2 CD.

 

Oczywiście przy plikus.pl się nie upieram, ale na MegaUpload czy innym Rapidshare nie chce mi się konta zakładać. Poza tym tam chyba trzeba dzielić obraz <_< bo całego 700 czy 600MB nie wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Poszukuje jakiejś starszej wersji Red Hat`a 7.2 - 8.0. Lub jakiś inny system na Laptopa:

Procesor: Pentium II 366 MHz

Ram: 64 Mega

HDD: 4 GB

 

bierz najnowszego Slackware; na takim sprzęcie i na tej dystrybucji XFCE będzie hulał i będziesz miał dostęp do najnowszych paczek; miałem słabszego laptopa i nawet Koffice śmigał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo Napisano Wczoraj, 20:01

Jeśli chcesz, to mogę zrzucić do ISO i wrzucić gdzieś (chyba ostatnio to plikus.pl daje za friko bez ograniczeń miejsce) obrazy płyt z miesięcznika "Chip":

- Red Hat 5.1 Manhattan (m.in. KDE 1.0 )

- Red Hat 6.0 Hedwig

- Red Hat 7.0 Guinness

Mam jeszcze chyba gdzieś 8.0 i 9

Wybierz i powiedz, którą chcesz. Wolałbym nie ładować wszystkich, bo chociaż w Asterze mam downstream ok.3 Mb/s to upstream jest chyba 512kb/s

Wersje 5.1 i 6.0 maja binarki na 1CD (chyba obejdziesz się bez CD-ków ze źródłami), wersja 7.0 na 2 CD.

 

Oczywiście przy plikus.pl się nie upieram, ale na MegaUpload czy innym Rapidshare nie chce mi się konta zakładać. Poza tym tam chyba trzeba dzielić obraz bo całego 700 czy 600MB nie wezmą.

 

Dzięki za pomoc, ale okazało sie że znajomy ma Red Hata 7.2.

 

SeeM Napisano Dzisiaj, 11:07

Cytat(darek015 @ 2 May 2008, 16:02 )

Cześć.

 

Poszukuje jakiejś starszej wersji Red Hat`a 7.2 - 8.0. Lub jakiś inny system na Laptopa:

Procesor: Pentium II 366 MHz

Ram: 64 Mega

HDD: 4 GB

 

bierz najnowszego Slackware; na takim sprzęcie i na tej dystrybucji XFCE będzie hulał i będziesz miał dostęp do najnowszych paczek; miałem słabszego laptopa i nawet Koffice śmigał

 

Pomyśle nad tym slakiem. Thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _PaT
Pomyśle nad tym slakiem. Thx.

Pomyśl również nad gentoo. Jeśli chodzi o stare sprzęty, to naprawdę jest godne uwagi (oczywiście jeśli wiedza i przede wszystkim czas Ci pozwolą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja polecam Slacka na starsze sprzęty, działa naprawdę dobrze przy odpowiednio dobranej konfiguracji dystrybucji do posiadanego sprzętu (przede wszystkim środowiska graficznego, do tego procesora i takiej ilości pamięci polecam Fluxboksa lub wspomniane Xfce)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...