Skocz do zawartości

Fedora 9 I Kde


profit

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie widzę opcji zmiany na KDE.
Mam podobny problem. Tzn. po uruchomieniu GDM na domyślnym ekranie logowania (paskudnym skąd inąd) brak jest opcji "Sesje". Na razie obszedłem to instalując switchdesk i przełączając się na moim użytkowniku z konsoli na XFCE. Potem normalnie zalogowałem się juz z GDM w tryb graficzny. Polecenia w Twoim wypadku to
# przejscie na konsole tekstowa Ctrl+Alt+F1
su -
yum install switchdesk
exit
switchdesk KDE
# przełączenie się na tryb graficzny Alt+F7

U mnie w każdym razie zadziałało. Pamiętaj żeby po instalacji wyjść z roota na zwykłego usera i z niego dopiero wywołać switchdesk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja sesje. Gdy wpiszesz/wybierzesz nazwę Twojego użytkownika, na dole ekranu pokaże się lista wyboru Sesje (domyślnie jej nie ma jeśli jest tylko jedna sesja do wyboru). Wtedy normalnie wybierasz KDE, potem wpisujesz hasło i Loguj ;)

 

Tego pola nie ma przed wyborem użytkownika

 

[EDIT]

@Adi1981 (wyżej): Dałbyś czasem komuś innemu odpowiedzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nowy "feature" (sic !) gnoma.
Bardzo zabawny :) Jak zabawa w chowanego ;) Aż będę musiał sprawdzić jak wrócę do domu, bo przysiągłbym, że po kliknięciu na nazwę usera płynnym ruchem chowa mi się box z napisem "Inne...", pokazuje miejsce na wpisanie hasła a reszta, łącznie z paskiem na dole, gdzie spodziewałem się znaleźć "Sesje", pozostaje bez zmiany

[EDIT]

Przy okazji, skąd ta informacja? Bo wydawało mi się, że dość dokładnie przeczytałem "Release Notes" do F9 i nic takiego nie widziałem a "Desktop User Guide" oparty chyba na F7. Chyba, że coś na stronach Gnome, ale prejkt Fedory mógłby się chociaż zająknąć o czymś takim.

 

[EDIT2]

No więc nie wiem jak jest u innych, ale ja mam dokładnie tak jak to widać na tutorialu The Perfect Desktop - Fedora 9 czyli tak → http://images.howtoforge.com/images/perfec...ktop_f9/fs8.jpg a po kliknięciu na usera tak → http://images.howtoforge.com/images/perfec...ktop_f9/fs9.jpg i nie widzę tu miejsca na zmianę desktopu, do którego chcę się logować.

 

[EDIT3]Adi1981 zwrócił mi uwagę, że linki do obrazków pokazują błąd 403 Forbidden, ale po powtórnym klepnięciu na pasku adresu z wklejonym linkiem pokazuja się poprawnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo u mnie na tym panelu, gdzie jest data, miałem możliwość wyboru sesji. Możliwe, że to się pokazuje tylko wtedy, gdy podczas instalacji wybrało się prócz Gnome także KDE. Ty Waldo zainstalowałeś tylko Gnome, więc nie miałeś czego wybierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm skąd ta informacja? Głownie z doświadczenia, ale też z irca/list mailingowych bądź też bugzilli ? jestem pewien że gdzieś tam też o tym widziałem.

 

Do screenów mam:

403 - forbidden :)

 

Ja w gdmie miałem sesję kde bez problemu. Powinieneś mieć coś takiego po wybraniu usera -> http://www.my-guides.net/en/images/stories...ora9/KDE4-1.png

 

A jeszcze pytanie: dzieje się to zaraz po starcie systemu, czy wylogowywałeś się z sesji najpierw i wtedy nie widzisz sesji kde/xfce do wyboru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Waldo zainstalowałeś tylko Gnome, więc nie miałeś czego wybierać...
Mam XFCE, które bez Gnome nie działa, więc i wybór musi być i prawda niestety jest taka, że po prostu przeoczyłem to :blink: Faktycznie jest opcja wyboru po kliknięciu na usera, przed wpisaniem hasła. Niepotrzebnie zamieszanie zrobiłem <_<

Hmmm skąd ta informacja? Głownie z doświadczenia, ale też z irca/list mailingowych bądź też bugzilli ?
Bugzilli nie przeglądam (na razie) pod kątem F9 bo mam tylko z boku, testowo zainstalowaną. W każdym razie dzięki za info.

Do screenów mam:

403 - forbidden :)

Hmm... Sprawdzałem po napisaniu posta i było OK a teraz też mam błąd 403. Chodzilo mi o obrazki 9. i 10. od góry (jeśli dobrze policzyłem) z tej strony → http://howtoforge.net/the-perfect-desktop-fedora9-gnome-p2

Ale w sumie Amos wyjaśnił - jeśli zainstalowany jest jeden desktop, to nie ma opcji wyboru, bo po co?

[EDIT]Po powtórnym klepnięciu na pasku adresu z wklejonym linkiem do obrazka pokazuje się poprawnie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doinstalowałem KDE i nie mogłem wybrać sesji KDE; okazało się, ze nie doinstalowałem pewnego istotnego elementu KDE i dlatego opcja wyboru sesji się nie pojawiła. Dlatego najpierw trzeba się upewnić czy zainstalowaliśmy 100% KDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...