Skocz do zawartości

Przejście Z Fedory 8 Na Fedorę 9


darekrocznik71

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest mozliwośc update poprzez konsolę i komendy przejście z Fedory 8 na fedorę 9, w razie takiej możliowości czy system taki będzie dobrze funkcjonowal,czy też trzeba będzie go ostro podretuszować, mój stopień zaawansowania nie jest za dobry,od jakiegoś czasu uzytkuje Fedorę 8, mam na plycie 9, ale system mi bardzo dobrze chodzi i nie chcę tego stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwyklym tarem. ale pomijasz foldery robione w czasie zycia systemu

13:27 [ uosiu @ samhain ] /home/uosiu/Wideo > ls /

bin/ boot/ dev/POMIN etc/ home/ lib/ lib64/ media/POMIN mnt/POMIN opt/ proc/POMIN root/ sbin/ selinux/POMIN srv/ sys/POMIN tmp/ usr/ var/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najpepiej zrobić taka kopię
Jak napisał uosiu wystarczy zwykły tar, ale poczytaj o opcji "-p".

Jeśli masz partycje na ext3 a nie na domyślnym LVM, to możesz wypróbować mój ulubiony dump (odtwarzanie: restore). Niedawno komuś opisałem dość szczegółowo jak to zrobić, więc jakbyś był zainteresowany to poszukaj.

 

Oba programy mają też opcje kompresujące, które w bardzo istotny sposób zmniejszają objętość backupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem preupgrade i nie było żadnych niespójność, tym bardziej, że teraz pakiety są nieco nowsze i mniej jest problemów z zależnościami. Po updacie radzę sprawdzić pliki w /etc/yum.repos.d , bo u mnie automatycznie włączony był rawhide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto taki upgrade robił z 8 na 9, czy dużo bylo niespójności, system ruszał bez problemu?

 

Ja robiilem na 4 serwerkach i tylko na jednym byl problem (z raidem software). Instalator nie widzial dyskow albo twierdzil ze sa na nich bledy. Rozpialem raida, zrobilem update, spialem raida i gitara. Na pozostalych bez problemu.

 

A co do kopii - ja zawsze robie partimage (jest na plytce SystemRescueCD). Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi niestety upragde nie poszedł wszystko wyglądało dobrze

ale po operacji upragde nie miałem środowiska KDE krzyczało,że mam je zainstalować,gnome chodziło bez problemu i tu był mój błąd,mimo,że chciałem być na gnomie z jego poziomu poprzez dodaj usuń oprogramowanie usunąłem srodowisko choć w dodaj usuń programy miałem je zaznaczone ale system krzyczał,że mam je zainstalować,usunęło mi KDE ale po restarcie wywalilo mi yuma oraz sieć system mi chodzi ale nie działa yum w konsoli,jak i komendy jak wpiszę yum update lub yum install jakiś program to wyskakuje,że zla komenda,czy jest na to rada,czy też muszę stawiać system od nowa? System rescue z plyty oraz upragde z plyty nic nie dał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze raz, na spokojnie i tak żeby można było cokolwiek z tego zrozumieć. Bo szczerze to ja nic z tego co napisałeś nie rozumiem.

Jedno co mogę wywnioskować to że najprawdopodobniej usunąłeś yuma. Jeśli

rpm -q yum

nic nie zwróci, tzn że musisz zainstalować yuma ponownie z płytki

 rpm -ivh yum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bin/ boot/ dev/POMIN etc/ home/ lib/ lib64/ media/POMIN mnt/POMIN opt/ proc/POMIN root/ sbin/ selinux/POMIN srv/ sys/POMIN tmp/ usr/ var/

 

Czy nie należałoby pominąć też

/tmp

/var

?

 

(tak mi się wydaje, ale nie jestem biegłym użytkownikiem)

 

PS. Przy okazji - czy przy upgrade z F7 do F9 mam się spodziewać jakichś niespodzianek? W F9 jest już pełne wsparcie dla nvidia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie należałoby pominąć też

/tmp

/var

?

 

(tak mi się wydaje, ale nie jestem biegłym użytkownikiem)

 

PS. Przy okazji - czy przy upgrade z F7 do F9 mam się spodziewać jakichś niespodzianek? W F9 jest już pełne wsparcie dla nvidia?

 

Witam

Nie jestem specem ale pragnę zauważyć, że w /var mogą być pliki www oraz poczta np. z cyrus-imap, w sumie z /var korzysta także postfix i amavis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...