Skocz do zawartości

[f10] Instalacja Z Usb


gurus

Rekomendowane odpowiedzi

mam F9 Core i instalowalem sterowniki Nvidia na niej i wszyskot było w porządku ale potem cos sie stało i juz nie chcialy działać (na ekranie mozaika kolorów) takze musialem edytowac xorg.conf by odpalać system na sterownikach VESA.

Wszystko działa.

 

Teraz chce zainstalowac F10 z pendrivea. Problem w tym ze gdy daje BOOT system startuje i dostaje podobny ekran jak popsuły mi sie stery z Nvidii. I nic juz nie moge wtedy zrobic.

Edytowane przez WalDo
Dopisanie modelu laptopa w podtytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szukać zanim zadasz pytanie. Zgodziłeś się przestrzegać regulamin forum. Zajrzyj tam, rozdział II, pkt.2 a)-d).

 

a w skrócie xdriver=vesa lub video=vesa - jak tego będziesz szukał to raczej sobie poradzisz. Skorzystaj z wpisów w mojej sygnaturce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzie nad tym od wczoraj takze troche szukalem. i tak nie dziala. dobra przepraszam juz sie nie wysilajcie.

 

Jedyna zmiana to ze czasem dostaje zamiast kolorowego ekranu zrzut do konsoli ktora nie reaguje na polecenia.

 

Bug in initramfs /init detected. Dropping to schell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się da zrobić na pewno. Jak mnie się udalo na ATI x1200 to Tobie na Nvidia po prostu musi ruszyć.

Po raz trzeci rekomenduję przeszukanie forum. Najwięcej postów było na ten temat oczywiście zaraz po ukazaniu się stabilnej wersji, czyli pod koniec ubiegłego roku. Sporo czytania, ale na 99% znajdziesz rozwiązanie.

Nie piszesz co już wypróbowałeś, ale w skrajnym przypadku jest to instalacja w trybie tekstowym (bo graficzna anaconda też czasem strzeli focha) i na sterowniku vesa. Dodatkowo jeszcze przy trybie tekstowym możesz próbować wymusić niewielką rozdzielczość np. vga=0x301 - 8-bitowa grafika, 640x480

Sprzęt też ma znaczenie - laptopy mają swoją specyfikę.

Jak widzisz powodów jest sporo, wszystkie były (i są) szeroko omawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam laptopa ;] i to pewnei głowny powód. U kupla sprawdzalem i dziala z USB i plytka LiveCD a u mnie obie opcje kończą sie tak samo.

 

Przeszukalem to forum juz dość dokładnie i znalasłem nawet ten sam problem na którym gość dołancza screena i widzialem ze ma to samo co ja. ale nie dostal rozwiazania.

 

Probowałem linux vesa nofb, acpi=off, pnpacpi=off vesafb, xdriver=vesa video=vesa. i zadnych zmian jedynie dostaje ten bład o ktorym pisałem.

jedynie opcja z vga=792 dala jakis rezultat a własciewie to jedynie zmieniła mi rozdzielczość co i tak skończyło sie jak poprzednie próby.

Znalazłem rowiazanie typu aktualizacji przez yuma (preupgrade)no i to samo.

 

Definitywni to wina grafiki ale nie mam juz pomyslów. Ze da sie to zrobic to 100% ale poki co nie zblizyłem sie do odpowiedzi ani na krok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki to laptop. Widziałem na forum, że jest kilka osób, które wiedzą coś na temat laptopów ogólnie, a być może trafi się ktoś kto ma taki sam/podobny sprzęt.

Dopiszę model lapka w podtytule, żeby było widać o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz może jak to robisz, instaluję Fedorę / Redhata właściwie tylko z USB i nigdy nie było problemów. Robisz wg. jakiegoś Howto ?

Skoro masz problem z karta graficzną to kiedy pojawi się ekran startowy (pierwszy ekran z napisem Linux jaki zobaczysz po włączeniu komputera :) ) wpisz: linux text i instalacja uruchomi się w trybie tekstowym a jak Ci się już uda to będziemy męczyć się dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowalem instalacji tekstowej jeszcze.

A jezeli chodzi o temat to moze troche zle sformuowałem go bo w końcu wyglada to tak ze nie moge odpalić po prostu boota F10. A z CD też próbowałem. Ta sama plyta i USB odpalaja u kumpla (ma Desktopa).

To co u mnie jest na ekpranie to cos w tym typie: http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...l=bia%B3e+paski

 

Działam bez HOWTO cos tak czytam jak ale poki co zatrzymuję sie na etapie odpalenia LIVECD.

 

Wyglada to tak ze wkładam plyte/USB linux sie bootuje mam menu:

BOOT

Veryfy and BOOT

Memory Test

i cos jeszcze

 

jak daje boot albo veryfy and boot leci pasek postepu jakies napisy a potem dostaje ten zrzut różnokolorowych pasków i koniec. Czasem dostaje zrzut do konsoli bash ale nic nie moge z niej zrobic jest jakby zawiszona takze konczy sie to tak ze w obu przypadkach musze restartowac komputer.

 

Jezeli chodzi o te kolorowe paski to dostawalem jak w F9 zainstalowalem sterowniki Nvidia. Dzialaly jakies 2 tyg a potem nagle postarcie zaczynalem dostalac te pasy. Pokonalem to przez edycje xorga.conf zmieniajac na sterownik "vesa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam laptopa ;] i to pewnei głowny powód. U kupla sprawdzalem i dziala z USB i plytka LiveCD a u mnie obie opcje kończą sie tak samo.

 

Przeszukalem to forum juz dość dokładnie i znalasłem nawet ten sam problem na którym gość dołancza screena i widzialem ze ma to samo co ja. ale nie dostal rozwiazania.

 

Probowałem linux vesa nofb, acpi=off, pnpacpi=off vesafb, xdriver=vesa video=vesa. i zadnych zmian jedynie dostaje ten bład o ktorym pisałem.

jedynie opcja z vga=792 dala jakis rezultat a własciewie to jedynie zmieniła mi rozdzielczość co i tak skończyło sie jak poprzednie próby.

Znalazłem rowiazanie typu aktualizacji przez yuma (preupgrade)no i to samo.

 

Definitywni to wina grafiki ale nie mam juz pomyslów. Ze da sie to zrobic to 100% ale poki co nie zblizyłem sie do odpowiedzi ani na krok

jak juz pisalem robilem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...