Skocz do zawartości

Wine Zamazane


rekin

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie masz wersję kmod-nvidia-96xx-96.43.09 W następnym wydaniu (96.43.10) ten problem jest poprawiony. Z tego co widzę sterownik jest w repozytorium rpmfusion-development, czyli trzeba poczekać aż pojawi się w repozytorium z aktualizacjami. Na razie możesz włączyć antialiasing w nvidia-config-display - być może to pomoże. Można też wyłączyć efekty pulpitu (compiz). Oczywiście możesz też zaktualizować sterownik włączając repozytorium rpmfusion-development.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz wersję kmod-nvidia-96xx-96.43.09 W następnym wydaniu (96.43.10) ten problem jest poprawiony. Z tego co widzę sterownik jest w repozytorium rpmfusion-development, czyli trzeba poczekać aż pojawi się w repozytorium z aktualizacjami. Na razie możesz włączyć antialiasing w nvidia-config-display - być może to pomoże. Można też wyłączyć efekty pulpitu (compiz). Oczywiście możesz też zaktualizować sterownik włączając repozytorium rpmfusion-development.

 

Próbowałem z efektami pulpitu i antialiasing w nvidia-config-display bez zadawalających efektów.

Chyba poczekam na te nowe stry

Dzięki za pomoc.

 

Też mam FX5200 i z tego co pamiętam to chyba najlepszym wyborem dla kart FX jest sterownik kmod-nvidia-173xx.

 

Próbowałem z kmod-nvidia-173xx.

Te stery wyłączają mi monito lcd. przy niektórych grach.

Dzięki.

 

Hmm też miałem ten problem tyle że na Ubuntu 8.10 - Zastosuj się do tego i napisz czy pomogło:

http://forum.ubucentrum.net/showthread.php?tid=124

 

Ja mam fedore10. Próbowałem ale niepomogło,wywala coś takiego.

 

[root@10-138-101-00]# regedit wine.txt

wine: created the configuration directory '/root/.wine'

fixme:mixer:ALSA_MixerInit No master control found on MPU-401 UART, disabling mixer

Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.

wine: configuration in '/root/.wine' has been updated.

regedit: File not found "wine.txt" (2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piterv

http://forum.ubucentrum.net/showthread.php?tid=124

 

Wejdź w MIEJSCA>KATALOG DOMOWY i stwórz Nowy Dokument>Pusty Plik o nazwie wine.txt i z zawartością:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine\X11 Driver]

"ClientSideWithRender"="N"

 

I daj zapisz i zamknij.

Potem wchodzisz do konsoli i wpisujesz:

sudo regedit wine.txt

Wpisujesz hasło i tyle na ten temat - musi działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się nie precyzyjnie. Zmiany trzeba wprowadzić w xorg.conf
Section "ServerFlags"
Option "AIGLX" "off"
EndSection

Section "Extensions"
Option "Composite" "Disable"
EndSection

PS. Co pokazuje glxinfo

 

Nie wiem zabardzo jak się dobrać do tego xorg.conf jak i jakie tam zmiany wprowadzić.

A co do gego (Co pokazuje glxinfo) jak to sprawdzić.

Zgóry przepraszam za głupie pytania ale jestem w tym temacie dość surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.ubucentrum.net/showthread.php?tid=124

 

Wejdź w MIEJSCA>KATALOG DOMOWY i stwórz Nowy Dokument>Pusty Plik o nazwie wine.txt i z zawartością:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine\X11 Driver]

"ClientSideWithRender"="N"

 

I daj zapisz i zamknij.

Potem wchodzisz do konsoli i wpisujesz:

sudo regedit wine.txt

Wpisujesz hasło i tyle na ten temat - musi działać

 

Próbowałem ale coś nie chce gadać .

wywala coś takiego.

[test@10-138-101-61 ~]$ sudo regedit wine.txt

[sudo] password for test:

Sorry, try again.

[sudo] password for test:

test is not in the sudoers file. This incident will be reported.

 

Nie wiem jakie ta wpisać hasło ,próbowałem z hasłem roota i usera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test is not in the sudoers file.
:) Ot i wszystko :) "man sudo" jeśli chcesz wiedzieć więcej.

Generalnie w Fedorze - w przeciwieństwie do Ubunutu, które poszło tutaj w kierunku Windows - użytkownik nie jest automatycznie dodawany do /etc/sudoers i nie ma praw administratora systemu (roota).

Przechodź po prostu na konto roota "su -" a potem wykonuj polecenie, czyli tę część po "sudo". Tylko z tego co widziałem powyżej w tym wątku to już było.

 

No i przede wszystkim: po co robić cokolwiek z konta roota? Problem jest z wine, którego instancja jest uruchamiana z konta zwykłego użytkownika? Jeśli cokolwiek uda się poprawić to taki sam efekt (jesli nie lepszy) będzie z konta zwykłego usera a nie z roota. Jeśli ja coś pominąłem albo nie zrozumiałem, to proszę o wyjaśnienie :lammer:

 

Ogólnie to przychylałbym się chyba do pomysłów sokar620.

 

Nie wiem zabardzo jak się dobrać do tego xorg.conf
Z konta roota. Pełna ścieżka /etc/X11/xorg.conf.

jak i jakie tam zmiany wprowadzić.
Takie jak napisał sokar620.

A co do gego (Co pokazuje glxinfo) jak to sprawdzić.
glxinfo - polecenie takie. Wykonać z terminala, wynik wkleić na forum (co to terminal? → http://fedora.pl/poradnik)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glxifo pokazuje:

[root@10-138-101-61 test]# glxinfo
name of display: :0.0
display: :0  screen: 0
direct rendering: Yes

---- łączenie postów ----

 

Nie wiem jak edytować ( xorg.conf) odmawia mi dostępu.

 

______________

Nie pisz postów pod własnymi postami, korzystaj z przycisku "EDYTUJ".

Edytowane przez WalDo
Dodanie znaczników codebox, łączenie postów, dopisanie pouczenia. I jeszcze raz edycja... Trochę porządków w tym smietniku ;) Mam nadzieję, że jest czytelniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logujesz się jako root i dajesz polecenie

gedit /etc/X11/xorg.conf

PS. Z glxinfo chodziło tylko o 2 pierwsze linijki - resztę możesz usunąć z poprzedniego postu.

//Edycja

Nie wiem jakie ta wpisać hasło ,próbowałem z hasłem roota i usera.
Odpal to polecenie z konta zwykłego użytkownika i pomiń polecenie sudo (tylko regedit wine.txt). Jak zalogujesz się na konto roota to polecenie sudo też pomijasz. Jak masz w jakimś przykładzie użyte sudo to oznacza to, że trzeba posiadać uprawnienia roota, a w Fedorze osiągamy to poprzez su.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(dajesz polecenie

gedit /etc/X11/xorg.conf

)

 

Zmienilem xorg.conf jak pisales ale nie pomoglo :lammer:

W konsoli wyskakuje mi cos takiego.

 

Błąd GConfa: Nie można nawiązać połączenia z serwerem konfiguracji. Możliwe, że konieczne będzie uaktywnienie obsługi TCP/IP w konfiguracji ORBit. Może to też być spowodowane blokadami pozostałymi po awarii systemu. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.gnome.org/projects/gconf/ (szczegóły - 1: Failed to get connection to session: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.).

 

** (gedit:3088): WARNING **: Could not write gedit state file: Nie można utworzyć pliku "/root/.gnome2/gedit-2.XTPOPU": Nie ma takiego pliku ani katalogu

 

I/O error : No such file or directory

I/O error : No such file or directory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam gnome, więc nie bardzo z geditem Ci pomogę (spróbuj jako root dać polecenie touch /root/.gnome2/gedit-2.XTPOPU i jeszcze raz edytować xorg.conf). Inny sposób to otworzyć plik jako zwykły użytkownik - Alt+F2 i gedit /etc/X11/xorg.conf, zapisać go w katalogu domowym (zapisz jako: xorg.conf), wprowadzić zmiany, zapisać, odpalić konsolę i jako root dać:

 mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.bak
cp /home/TWOJA_NAZWA_UZYTKOWNIKA/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...