Skocz do zawartości

Gra Potrzebuje Płyty W Napędzie


Spider_86

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam następujący problem. Mam obraz iso z grą. Zamontowałem go sobie takim poleceniem: mount -o loop obraz.iso /mnt/cdrom. Następnie przez wine zainstalowałem sobie tę gierkę. I teraz jest problem, bo jak próbuję odpalić grę to wyskakuje komunikat o braku płyty w napędzie i lipa. Na windowsie w takim wypadku montowałem przez Daemon tools jako napęd wirtualny i było ok, a jak to się robi pod fedorą(fedora 10)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tu może być głębszy i wymagać pobrania Cracka NOCD (tak, wiem, że to nielegalne). Mam też jedną grę, która właśnie tym sposobem (+ dodanie katalogu jako napęd CD) działała bez problemu, ale od którejś wersji WINE (od około pół roku) przestała działać. Jedynym wyjściem jakie znalazłem to pobranie Cracka NOCD.

 

Z ciekawości, jaka to gra? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tu może być głębszy i wymagać pobrania Cracka NOCD (tak, wiem, że to nielegalne).

Ciekawe co na to polskie prawo, niby w EULA jest coś o niemodyfikowaniu binarek, ale czy to na pewno zgodne z wszelkimi kanonami polskiego prawa no i pod jaki paragraf to podpada (piractwo chyba nie) ? I tak jakby Cię Policja odwiedziła to nie sądzę żeby się bawiła w sprawdzanie binarek programów na które masz licencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wine Configuration dodaj ten katalog jako dysk D. Nie wiem czy tam jest opcja żeby ustawić jako napęd

 

Zadziałało, dzięki. A mam jeszcze prośbę. Nie wiem jak zamontować obraz mdf, czy moze raczej mds(mam takie 2 pliki). Proszę o pomoc.

 

Z ciekawości, jaka to gra? ;)

 

Gra to fifa2007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej przekonwertuj mdf2iso (również mds konwertuje) → https://developer.berlios.de/project/showfi...p?group_id=2545

Wiem, że to "niekoszernie", ale możesz zainstalować RPM dla Mandrake Mandriva mdf2iso-0.3.0-1mdk.i586.rpm.

Edytowane przez WalDo
Poprawka nazwy distro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...