Skocz do zawartości

Dlaczego Wybraliście Fedorę?


godzio89

Rekomendowane odpowiedzi

To jak tak krótko. Zainstalowałem Fedorę 11, ponieważ wyszła niedawno, Red Hat wspiera rozwój jądra i najważniejsze, muszę na czymś przeczekać do wersji openSUSE 11.2. Sorry koledzy, ale zielony jakoś bardziej mi leży tylko ostatnia wersja czasami ma problemy z nowym KDE i moja konfiguracją sprzętową.

W Fedorze podoba mi instalator (Anakonda - chyba dobrze). Jest kilka mankamentów, Qt nie jest w najnowszej wersji 4.5.2, Qt Creator to wersja 1.1, menadzer pakietow troche dziwnie dziala (graficzny), bo wyswietla 2 wersje paczek (nowsze i starsze) i nie pamięta jak mu zaznaczę "pokazuj najnowsze". Jak już tak wymieniam to nie ma YaST i bajerku One-Click-Install :D

 

Nie chce nikogo przekonywać, prowadzić krucjaty itp., ale wedlug mnie to openSUSE i Fedora powinny być liderami w świecie (_linuxa_ → Linuksa) ORT. Dużo nowości, dużo dają dla społeczności i firmy matki najbardziej rozwijają kernel. A Ubuntu tylko bierze, bierze ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

można powiedzieć że wychowałem się na Aurox'ie, który bazował chyba właśnie na Fedorze

Fedora w każdym bądź razie najbardziej mi przypomina Auroxa, który zakończył żywot na wersji 12 a szkoda

Zawsze chciałęm być Gentoo ale za miękki jestem więc jestem Fedora ;-)

Wszystkie wersje za wyjątkiem chyba 9 (która mnie trochę rozczarowała) były bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

jak w temacie.chce wiedziec, dlaczego wybraliscie fedore :), jaka byla Wasza przygoda z pingwinem (_wogole_ → w ogóle) ORT -zwlaszcza administratorzy i ludzie na poziomie pro.

czy to ze wzgledu na pokrewienstwo z rh, czy prostote, czy z sentymentu wybraliscie to distro ?

ja zakochany jestem w debianie , a na tym forum zawitalem, bo chce sie zapoznac ze spolecznoscia rh, celem zrobienia certyfikacji :)

goraco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego bo to kobitka jest :)

Jakas magia zadzialala, a moze dlatego ze jest najlepiej dopracowana (osobiste zdanie), bardzo duzo gotowego softu w repozytoriach. Bardzo szybko przesiadasz sie na serwery profesjonalne(centos,redhat), dosyc szybka reakcja spolecznosci na roznego rodzaju bugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chciałem zobaczyć coś innego niż win, nie czułem się na siłach walczyć z freebsd, a dodatkowo trafiła mi w ręce dystrybucja rh.

komp na którym stał rh doczekał się zmiennika i na nowym postawiłem fc (bo rh zrobił się komercyjny) - z lenistwa.

mimo, że podobno fc to poletko doświadczalne dla rh - dużo rzeczy w systemie jest tam, gdzie wiem, że powinny być - nie chciało mi się wszystkiego uczyć/szukać od nowa.

(podobno nt/2000 miały być strasznie podobne - może i są, ale szukanie dostępu do ustawień systemu gdzie się da, bo po optymalizacji np. zarządzanie usługami gdzieś wywędrowało - to było frustrujące; na szczęście to tylko w pracy).

w moim odczuciu dystrybucje to baza, na której robimy sobie to, co docelowo chcemy. różnią się managerami softu, jedne "lubią" gnome inne kde (a i tak można podnieść to, co się chce) i kilkoma drobiazgami.

no, może jeszcze gentoo - wyraźnie inna filozofia podnoszenia systemu (a czy lepsza, czy gorsza?)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Personifikacja distra i zakochiwanie się w nim jest niezdrowe psychicznie. :ph34r:

Sypiasz z nim? :lol:

no cóż.właśnie leżę w łóżku z laptopem na koanach :)

mam po prostu sentyment do tego distro, po tym jak zaczalem go uzywac (najpierw bylo mandrake-potem ubuntu-potem debian, bo usłyszałem że ubuntu stoi na nim właśnie :) )

ale do rzeczy : jutro stawiam f12 i pytanie z jakim x-em najlepiej współpracuje? ja osobiście preferuje fluxboxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem był fakt, że z Fedory wywodzi się Aurox, na którym trochę czasu spędziłem zanim projekt upadł. Swoją drogą szkoda bo projekt był (_na prawdę_ → naprawdę) ORT godny uwagi. Dalej, w Fedorze miałem najmniejszy problem ze zrozumieniem zasadności wykonywanych przez system działań i konieczności podejmowania określonych kroków. Jednym słowem działanie systemu było logiczne dla mnie. No i yum, o wiele lepszy niż powiedzmy APT czy YaST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, wy ... zamiast babę na kolana czy do łóżka, to się zasilaczem podgrzewają. To dlatego laptopy wciąż się grzeją. Producenci wiedzą, że chłodne by się nie sprzedały :P Za moich czasów tego nie było...

no wlasnie ja przedkomputer to czasami od zony uciekam :)

bo roczne dziecko i zona potrafia niezle dac w kosc :)

@exbros - to dobra wiadomosc -juz urzeduja na desktopie :)

@heros -dla mnie niekwestionowanym krolem jest apt,ale do yuma sie przekonuje :) faktycznie sporo sie popawili i zaczyna mi sie nawet podobac, bo na razie nie ze...ral mi sie zadnymi glupimi zaleznosciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heros -dla mnie niekwestionowanym krolem jest apt,ale do yuma sie przekonuje :) faktycznie sporo sie popawili i zaczyna mi sie nawet podobac, bo na razie nie ze...ral mi sie zadnymi glupimi zaleznosciami :)

>_> Heos. Ta, nigdzie nie ma "r".

Ale w czym apt jest niby lepszy? Mnie raczej irytowała jego nieporadność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>_> Heos. Ta, nigdzie nie ma "r".

Ale w czym apt jest niby lepszy? Mnie raczej irytowała jego nieporadność...

przepraszam za przekrecenie nicka.pisze , ze yum mnie przekonuje do siebie, aczkolwiek nie moge jeszcze mowic o wyzszosci jednego nad drugim, bo z yumem mam do czynienia od kilkudziesieciu godzin.jak poznam system i bede musial go podnosic po jakiejs aktualizacji, bo cos sie po prostu wykrzaczy, to powiem, z ktorym mialem mniej problemow :)poki dzialaja, nie mozna wylonic zwyciezcy .

pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam za przekrecenie nicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...