Skocz do zawartości

Fedora 10- Wifi Broadcom- Problem.


DonMarcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy. Zaczynam przygodę z Fedorą, z tego względu że jest ona kontynuacją RedHat'a, na której uczymy sie w szkole.

 

Mój problem polega, iż za żadne skarby nie umiem skonfigurować swojej karty bezprzewodowej firmy Broadcom.

 

Wcześniej pracowałem na Ubuntu 7 i nie przypominam sobie, abym miał takie problemy jak na Fedorce.

 

Podsumowanie:

SELinux powstrzymuje consoletype (consoletype_t) "read" do /var/lib/dhclient/dhclient-wlan0.leases (dhcpc_state_t).

 

Szczegółowy opis:

SELinux odmówił consoletype żądania dostępu. Ten dostęp nie jest konieczny dla consoletype i może sygnalizować próbę włamania. Jest także możliwe, że określona wersja lub konfiguracja aplikacji powoduje, że wymaga ona tego dostępu.

 

Zezwalanie na dostęp:

Problemy z nadawaniem etykiet mogą czasem powodować odmowy SELinuksa. Możesz spróbować przywrócić domyślny kontekst plikom systemowym dla /var/lib/dhclient/dhclient-wlan0.leases, restorecon -v "/var/lib/dhclient/dhclient-wlan0.leases" Jeśli nie działa, obecnie nie ma automatycznego sposobu na pozwolenie na ten dostęp. Zamiast tego możesz utworzyć lokalny moduł polityki, aby pozwolić na ten dostęp - zobacz FAQ Możesz też wyłączyć ochronę SELinuksa. Wyłączenie jej nie jest zalecane. Zgłoś raport błędu o tym pakiecie.

 

Dodatkowe informacjeKontekst źródłowy:

unconfined_u:system_r:consoletype_t:s0Kontekst docelowy:  unconfined_u:object_r:dhcpc_state_t:s0Obiekty docelowe:  /var/lib/dhclient/dhclient-wlan0.leases [ file ]Źródło:  consoletypeŚcieżka źródłowa:  /sbin/consoletypePort:  <Nieznane>Komputer:  compaqŹródłowe pakiety RPM:  initscripts-8.86-1Docelowe pakiety RPM:  RPM polityki:  selinux-policy-3.5.13-18.fc10SELinux jest włączony:  TrueTyp polityki:  targetedMLS jest włączone:  TrueTryb wymuszania:  EnforcingNazwa wtyczki:  catchall_fileNazwa komputera:  compaqPlatforma:  Linux compaq 2.6.27.5-117.fc10.i686 #1 SMP Tue Nov 18 12:19:59 EST 2008 i686 athlonLicznik alarmów:  10Po raz pierwszy:  czw, 5 mar 2009, 23:06:40Po raz ostatni:  pią, 6 mar 2009, 15:03:31Lokalny identyfikator:  34be9031-f01e-410a-a7a5-43777b1a92f7Liczba wierszy:  Surowe komunikaty audytu :node=compaq type=AVC msg=audit(1236348211.207:52): avc: denied { read } for pid=4494 comm="consoletype" path="/var/lib/dhclient/dhclient-wlan0.leases" dev=dm-0 ino=491521 scontext=unconfined_u:system_r:consoletype_t:s0 tcontext=unconfined_u:object_r:dhcpc_state_t:s0 tclass=file node=compaq type=SYSCALL msg=audit(1236348211.207:52): arch=40000003 syscall=11 success=yes exit=0 a0=9238260 a1=923b5d0 a2=9237fe8 a3=0 items=0 ppid=4493 pid=4494 auid=500 uid=0 gid=0 euid=0 suid=0 fsuid=0 egid=0 sgid=0 fsgid=0 tty=(none) ses=1 comm="consoletype" exe="/sbin/consoletype" subj=unconfined_u:system_r:consoletype_t:s0 key=(null)

 

Proszę o pomoc, gdyż sam nie potrafię się uporać. Wyłączam tryb wymuszania, wszytko ustawione jest na to, iż zezwalam na jaki kolwiek ruch. Jednak cały czas to samo.

 

P.S- Próbowałem jeszcze w konsoli, ale też nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

restorecon -v "/var/lib/dhclient/dhclient-wlan0.leases"
Wykonałeś zgodnie z sugestią w komunikacie?

 

Druga rzecz: pokaż konfigurację SElinux

cat /etc/selinux/config

Może wcale nie wyłączyłeś SElinux?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wykonałem wszystko wraz z podpowiedzią.

 

SELinux jest na 100% wyłączony, sam ustawiłem go w konsoli na disabled.

 

Jestem nie miło zaskoczony, przygodą z F10.

 

No nic, walcze dalej....

 

Kolejny komunikat, który ukazuje się po próbie aktywacji:

Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :

 

SET failed on device wlan0 ; Invalid argument.

 

Error for wireless request "Set Frequency" (8B04) :

 

invalid argument "Automatycznie".

 

 

Ustalanie informacji IP dla wlan0...Nothing to flush.

 

Widzę, że problem chyba leży po stronie sterów, F10 wykrywa moje wifi, jednak manualnie nie potrafię go włączyć, dioda sygnalizująca nie świeci jakby urządzenia nie było w moim laptopie. Dlatego sama aktywacją karty bezprzewodowej nic niezdziałam, chyba...

 

Co o tym sądzicie??

 

Koniecznie muszę mieć internet w F10, może ktoś ma inny pomysł jak tego dokonać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam broadcoma i miałem bez przerwy te komunikaty. W końcu mnie zaczęły denerwować i wyłączyłem demona od powiadamiania, w każdym razie te błędy nie mają żadnego wpływu na połączenie. Działa, pomimo, że ciągle wyskakują.

 

Skąd masz sterowniki do broadcoma? Z RPMFusion, czy kompilowałeś? I jaki dokładnie to jest broadcom?

lspci | grep Broadcom

albo samo lspci, bez parametrów wyjaśni tę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broadcom BCM4303 (widzi go jako b43legacy).

 

SeeM jeżeli mógłbyś zapodaj mi twoje stery spakowane rarem.

 

Naprawde walcze z tym od wczoraj i... bez większych skutków, na razie same niepowodzenia.

 

Tobie udało się z tym uporać, może kopsnołbyś mały tutorlial step by step, bo ja już wysiadam, po dzisiejszym dniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem ze swą kartą bezprzewodową w swym laptopie. Po starcie systemu czasami nie chce się połączyć z siecią, pomaga dopiero restart i próba ponownego połączenia, jednak laptopa muszę postawić tuż przy samym punkcie dostępowym. Z tego co czytałem problem jest znany i nierozwiązany, nie tylko w Fedorze.

 

10:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection (rev 02)
18:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express (rev 02)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z tym b43-fwcutterem, jednak problem mam z tym:

 

tar xjf broadcom-wl-4.150.10.5.tar.bz2

 

i uruchamiamy b43-fwcutter używając komend

 

export FIRMWARE_INSTALL_DIR="/lib/firmware"

b43-fwcutter -w "$FIRMWARE_INSTALL_DIR" wl_apsta_mimo.o

Po ponownym włączeniu systemu karta wifi powinna być widoczna w programie NetworkManager. Jeśli ktos nie lubi takich zabiegów trzeba wyłączyć moduł b43 i ssb a potem włączyć na nowo.

 

Nie potrafi wypakowac i dalej, lipa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafi wypakowac i dalej, lipa....
Tak po prostu wypisuje na ekran "nie potrafię wypakować, lipa" czy jakiś może sensowniejszy komunikat?

I czego nie chce wypakować: *.tar.bz2? Robisz to jako root? Jesteś pewien, że ściągnięty plik *.tar.bz2 jest nieuszkodzony? Porównałeś sumę kontrolną albo spróbowałeś przynajmniej ściągnąć jeszcze raz i porównać sumy obu pobrań?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik nie jest uszkodzony, po użyciu komendy po mino iż wszystko jest na swoim miejscu, pojawia się w konsoli komunikat. Niepotrafi coś tam.. bla bla bla. Wybrany plik bądź katalog nie istnieje, i tak w kółko.

 

Tak, jestem na roocie... byłem i będę (przepraszam z dowcip :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ruszyło, a mianowić:

 

1. Jak wspomniałem wcześniej uporałem się z tym b43-fwcutterem.

 

2. Wypakowałem firmware, jak było to pokazane w tym poradniku (z małą korektą tar -xvjf )

 

Teraz mam problem z tym:

i uruchamiamy b43-fwcutter używając komend

 

export FIRMWARE_INSTALL_DIR="/lib/firmware"

b43-fwcutter -w "$FIRMWARE_INSTALL_DIR" wl_apsta_mimo.o

 

Teraz nie umiem się tu połapać, czy mam mu podać ścieżkę instalacji, czy katalog do miejsca gdzie go eksportuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz inny model niż ja, u mnie działają pakiety z RPMFusion. A co do tych komend powyżej, to procedura wymaga zainstalowanego b43-fwcuttera i pliku firmware od Broadcoma.

 

Najpierw pobierz sterowniki od Broadcoma, w przytoczonym przez ciebie poradniku jest to łącze "wystarczą te". Rozpakuj je gdzieś, w katalogu /broadcom-wl-4.150.10.5/driver jest ważny dla ciebie plik wl_apsta_mimo.o.

 

Teraz dodatkowe pytanie, bo zapewne w jakiś sposób ściągnąłeś pakiet b43-fwcutter. Skąd dokładnie? W tamtym poradniku jest link do wersji dla system 64-bitowego, jaką płytę z Fedorą ściągnąłeś? i386, czy x86_64? Dla obydwu są różne wersje b43-fwcuttera, jak zresztą i wszystkich innych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b43-fwcuttera mam z sieci, po kablu w fedorce, sam go pobrał.

 

Nadal mam problem z tym:

export FIRMWARE_INSTALL_DIR="/lib/firmware"

b43-fwcutter -w "$FIRMWARE_INSTALL_DIR" wl_apsta_mimo.o

 

Czy mógł by ktoś podać składnie w/w by prawidłowo się zaimplementowała, od razu z prawidłową ścieżką??

 

Wypakowywuje tar'a do:

broadcom-wl-4.150.10.5\

 

Sam próbuje wykonac polecenia ale, w terminalu widnieje:

not a valid indetivier

lub

cannot open file itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...