Skocz do zawartości

Instalacja Linuksa Fedory - Jak?


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sprobuje przegrac na plytke CD, jak ja znajde, bo na DVD sie nie da, nie wiem czemu. ;p ale mam takie pytania przed instalacja:

1. czy fedora obsluzy 2 GB RAMU?

2. obsluguje 2 rdzenie w procesorze?

3. da się ustawić, po jakim czasie ma sie wylaczac np. ekran kiedy laptop dziala na baterie, a kiedy dzieki zasilaczowi?

Wiem, że post ma kilka dni, ale muszę na niego odpowiedzieć:

 

Ad. 1. Architektura 32 bitowa obsłuży do 4 GB ramu odjąć przestrzeń adresowa innych zasobów systemowych. Wychodzi więc około 3,5 GB. Architektura 64 bitowa obsłuży tyle GB pamięci RAM, że ci się nawet nie śni, że kiedyś będziesz ją miał. Dokładnie to wychodzi 2^64 wariacji adresu więc ilość możliwej do zaalokowania pamięci to 16.8 millionów terabajtów, lub 16.8 miliardów gigabajtów jak wolisz :) Zwiększona przestrzeń adresowa jest również dostępna dla 32 bitów, wystarczy użyć jądra z obsługą PAE. Od Fedory 11 będzie to domyślne jądro dla 32 bitów.

Ad. 2. O ile dobrze pamiętam najnowsze jądro 2.6.29 obsługuje 4096 procesorów przy czym chyba nie ma rozróżnienia na procesory fizyczne i rdzenie, choć tego nie jestem pewien.

Ad. 3. Opcje zasilania są o niebo lepsze w Fedorze niż w Windows. Co do Fedory to środowisko GNOME jest lepsze pod tym względem, jednak wraz z wydaniem Fedory 11 znajdzie się w niej narzędzie do zarządzania zasilaniem dla KDE - PowerDevil (chyba tak się to nazywa).

 

Co do GRUB'a - zastosuj się do porady InIrudeBwoy'a. Dodam, że ^ przed nazwą klawisza zwyczajowo w Uniksach oznacza jakiś klawisz funkcyjny, a więc w naszych IBMowskich klawiaturach jest to Control - Ctrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...