Skocz do zawartości

Instalacja Linuksa Fedory - Jak?


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Możliwe. Nie korzystam z Nero (zajrzałem tylko na chwilę do komputera żony), ale to co widzę wygląda OK. Jeśli to robi dokładną kopię z wirtualnego dysku na płytę, to powinno sie udać.

Chociaż wg mnie ta opcja, którą podałem powyżej jest prostsza - nie trzeba żdanych wirtualnych napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje przegrac na plytke CD, jak ja znajde, bo na DVD sie nie da, nie wiem czemu. ;p ale mam takie pytania przed instalacja:

1. czy fedora obsluzy 2 GB RAMU?

2. obsluguje 2 rdzenie w procesorze?

3. da się ustawić, po jakim czasie ma sie wylaczac np. ekran kiedy laptop dziala na baterie, a kiedy dzieki zasilaczowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy fedora obsluzy 2 GB RAMU?

2. obsluguje 2 rdzenie w procesorze?

3. da się ustawić, po jakim czasie ma sie wylaczac np. ekran kiedy laptop dziala na baterie, a kiedy dzieki zasilaczowi?

Kolego, przypominam, że zapisując się na forum zobowiązałeś się do przestrzegania regulaminu. Zajrzyj do rozdz.II pkt.2 a)-d)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc spokojnie można sobie wszystkie sumy wyrzucić i w zasadzie nie wiadomo po co jacyś idioci to wymyślili, skoro jak widać ..::DAN::.. ma zawsze dobrze

laugh.gif

 

hehe ^^ no wiesz do czegoś to wymyślili bez powodu by nie było ;P

 

1. czy fedora obsluzy 2 GB RAMU?

 

tak obsłuży, ja mam 2 GB ram.

 

Masz cały pakiet nero? Czy tylko jakis jego składnik np nero Express? Jeżeli masz cały pakiet to na przykładzie mojego nero 7 ultra:

1. klikasz 2 razy na plik z obrazem, powinno się uruchomić Nero Burning Rom

2. postępujesz jak przy każdym innym pliku - wybierasz nagrywarkę, prędkość itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. da się ustawić, po jakim czasie ma sie wylaczac np. ekran kiedy laptop dziala na baterie, a kiedy dzieki zasilaczowi?

 

 

Co do 3 pytania to oczywiście. Kliknij prawym przyciskiem na ikonie baterii i wybierz właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F: to mój napęd wirtualny, w którym zamontowałem ten obraz .iso.
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nagraj płytę bezpośrednio z obrazu .iso bez kombinowania z wirtualnym montowaniem. W sumie to pierwszy raz się spotkałem z takim sposobem nagrywania płyt i trochę mnie to rozbawiło :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje przegrac na plytke CD, jak ja znajde, bo na DVD sie nie da
Zgadując z obrazka, który wkleiłeś: jeśli zmienisz napęd na taki, który w nawiasie na końcu ma (DVD-R/RW) zamiast (CD-R/RW) to pewnie i na DVD da się nagrać.

 

Odpowiedź na pytanie 1. (może nie wprost, ale myślenie nie kosztuje) → http://www.google.pl/search?hl=pl&q=si...mp;aq=f&oq=

Sądzę, że podobnie z odpowiedzią na pytanie 3.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie gdy wkładałem płytkę DVD, to się nie dało kopiować, tylko przeskakiwało na CD i nie można było tego zmienić.

 

ok, płyta bootuje, ale narazie tylko pooglądałem, jak się ma na moim lapku i muszę powiedzieć, że świetny jest. ;P ale mam pytanie: na waszym portalu pisze, ze mozna go zainstalowac z pulpitu i tam jest link na dole do strony, jednak ona jest po angielsku, a ja z angielskim nie mam zbyt dużo wspólnego i nie wiem jak rozpocząć instalację z pulpitu. moze to ktos jak najkrocej powiedziec? wybaczcie za klopoty. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo Wam wszystkim dziękuję. właśnie tą wiadomość piszę z linuksa już. ;P i o dziwo konfiguracja ekranu jest OK. ;p

 

edit: ale jest problem - po jakimś czasie pracy na laptopie, system po prostu zawiesza się, mam kartę ATI, ale nie wiem jak dodać coś do jądra systemu tak jak tu pisze: http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=20074, bo z pewnością dlatego mi się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pisze, ze nie ma odpowiedniego programu do tego grub.conf.
Gdzie Ci tak "pisze"?

 

[EDIT]

Uzyskałeś prawa roota tak jak to opisane w linku, który podalem wyżej?

[EDIT2]

Moja wina. Link byl niepoprawny, ale można było łatwo odnaleźć poprawny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...