Skocz do zawartości

F10 -> F11 Przez Preupgrade


Wywern

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używałem dotychczas preupgrade'u ale tak się zastanawiam, czy z fedory 10 na 11 nie przejść właśnie przez preupgrade

Pytanie tylko czy jeśli to zrobię to teraz, to system zapdejtuje mi się do pełnej wersji 11, czy też utknie w gałęzi 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie utknie, bo cala kompletna struktura repozytoriow dla 11tki jest juz gotowa i dostepna...

 

U mnie przejscie na F11 nastapilo automatycznie, ale z tego co widze (po przejrzeniu repozytoriow) w FX wystarczy wlaczyc na chwile repozytorium rawhide, zapuscic aktualizacje tylko fedora-release [yum update fedora-release <- prawdopodobnie pociagnie kilka-kilkanascie dodatkowych pakietow], wylaczyc rawhide a pozniej juz tylko update calego systemu i powinno byc pozamiatane... lub jesli ktos woli to moze pobawic sie z localinstall i http://download.fedora.redhat.com/pub/fedo...11-1.noarch.rpm

... ale uwaga - w przypadku rozwalenia systemu reklamacje nie beda uwzgledniane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plugin dla presto ma być zainstalowany? :>
hymmm, tak na chłopski rozum. Presto służy do ściągania "minimalnych zmian w paczce" zamiast całych paczek. Coś pokręciłem? No jeśli tak, to przejście 10 na 11 od razu samo przez się tłumaczy że większość paczek i tak będzie cała do wymiany. A jest jeszcze taki kruczek, że mamy nowszy model rpm i wszystko przeszło kompilację pod gcc 4.4 bo trochę inne. Do samego upgrade się nie przyda, potem do aktualizacji tak, jak najbardziej.

Eh znowu się mądrzę o czymś czego nie wiem, ale w tym kraju wszyscy tak robią :lol:

 

ale przy tej okazji zapytam, co to za wersja paczek VirtualBox jest w RPMFusion rawhide?

 

 VirtualBox.x86_64 : Powerful PC virtualization solution
VirtualBox-OSE.x86_64 : A general-purpose full virtualizer for PC hardware
VirtualBox-OSE-devel.i586 : VirtualBox-OSE SDK
VirtualBox-OSE-devel.x86_64 : VirtualBox-OSE SDK
VirtualBox-OSE-guest.x86_64 : VirtualBox-OSE Guest Additions
VirtualBox-OSE-kmodsrc.x86_64 : VirtualBox-OSE kernel module source code
akmod-VirtualBox-OSE.i686 : Akmod package for VirtualBox-OSE kernel module(s)
akmod-VirtualBox-OSE.x86_64 : Akmod package for VirtualBox-OSE kernel module(s)
kBuild.x86_64 : A cross-platform build environment
kmod-VirtualBox-OSE.x86_64 : Metapackage which tracks in VirtualBox-OSE kernel module for newest kernel
kmod-VirtualBox-OSE-2.6.29.1-102.fc11.x86_64.x86_64 : VirtualBox-OSE kernel module(s) for 2.6.29.1-102.fc11.x86_64
kmod-VirtualBox-OSE-2.6.29.1-111.fc11.x86_64.x86_64 : VirtualBox-OSE kernel module(s) for 2.6.29.1-111.fc11.x86_64
kmod-VirtualBox-OSE-2.6.29.2-126.fc11.x86_64.x86_64 : VirtualBox-OSE kernel module(s) for 2.6.29.2-126.fc11.x86_64
kmod-VirtualBox-OSE-2.6.29.3-140.fc11.x86_64.x86_64 : VirtualBox-OSE kernel module(s) for 2.6.29.3-140.fc11.x86_64
xorg-x11-drv-VirtualBox-OSE.x86_64 : X.org X11 VirtualBox-OSE video and mouse driver

 

czy to może ta wersja okrojona jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy tej okazji zapytam, co to za wersja paczek VirtualBox jest w RPMFusion rawhide?
Poza gotowymi binarkami VB możesz sobie ściągnąć i samodzielnie przekompilować wersję VB Open Source. Paczki służą do tego, żebyś nie musiał za każdym razem po zmianie jajka rekompilować modułów vboxdrv, tylko żeby to się wykonało automagicznie przy restarcie. Tak mi się wydaje, chociaż głowy uciąć sobie nie dam - moja ci ona jest jedyna jaką mam :P

 

Z VB OSE przeprowadziłem kompilację na F11 (nie było wtedy rpm dla F11, wersja alfa albo beta a binarki od preview się pojawiły dopiero). Przy każdej zmianie jajka musiałem wejść do odpowiedniego katalogu i wykonać make && make install - nie wiedziałem wtedy, że są takie paczki właśnie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masz, ale skucha

 Zainstalowane pakiety
Nazwa              : VirtualBox
Architektura       : x86_64
Wersja             : 2.2.2_46594_fedora11
Wydanie            : 2
Rozmiar            : 87 M
Repozytorium       : installed
Podsumowanie       : Powerful PC virtualization solution
URL                : <a style="border-bottom: 1px solid orange;" class="autolink autolink-plain-text-link" title="Link added by AutoLink filter: Plain text link" href="http://www.virtualbox.org/">http://www.virtualbox.org/</a>

Dostępne pakiety
Nazwa              : VirtualBox-OSE
Architektura       : x86_64
Wersja             : 2.2.2
Wydanie            : 1.fc11
Rozmiar            : 36 M
Repozytorium       : rpmfusion-free-rawhide
Podsumowanie       : A general-purpose full virtualizer for PC hardware
URL                : <a style="border-bottom: 1px solid orange;" class="autolink autolink-plain-text-link" title="Link added by AutoLink filter: Plain text link" href="http://www.virtualbox.org/wiki/VirtualBox">http://www.virtualbox.org/wiki/VirtualBox</a>

to pierwsze to sam zainstalowałem :lol: nie wiedziałem, że ręcznie instalowane rpmki są widziane przez yuma. Drugie to już WalDo widzę wyjaśnił - edycja open source.

 

@WalDo do rekompilacji modułów służy paczka dkms też mnie dopiero nie dawno ktoś uświadomił.

 

ps. ale temat zjechał na bok :ph34r: może odczepić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WalDo do rekompilacji modułów służy paczka dkms też mnie dopiero nie dawno ktoś uświadomił.
No tak, że dkms jest potrzebny to wiem, ale dkms też musi wiedzieć co i gdzie przekompilować. Jak miałem źródła vboxdrv w jakimś tam podkatalogu mojego "domku", to musiałbym jakoś wskazać skąd brać źródła do przebudowania, a tego niestety nie umiem. A pakiety kmod i akmod załatwiają to bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem upgrade przez preupgrade z fedory 10 do 11 i x'sy nie startują ,tzn. pojawia się nowy styl plymoutha po wczytaniu czarny ekran i nic więcej się nie dzieje,nie ma okna logowania ,jedynie mogę za pomocą kombinacji ctrl+alt+f2 w trybie tekstowym działać ;/ trochę lipa ,bo na obśmiewanym przez userów ubuntu po zrobieniu upgrade'a do wersji beta wszystko mi się uruchamiało bez żadnych kłopotów, przyjdzie mi trochę powalczyć z systemem.Dodam jeszcze ,że gdy chciałem zrobić update przez (_yum'a_ → yuma) ORT to wywalało błąd

 file /var/cache/yum/updates/metalink.xml does exist

 

przy próbie uruchomienia x

 startx

wynik

 xinit: no such file or directory (errno 2): unable to connect to X sever
xinit: no process (errno3): server error.

 

jakieś rady /pomysły jak poradzić sobie z tą sytuacją mile widziane :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam, że mam kolejne dwa problemy:

- co któreś logowanie system zatrzymuje się przy starcie po uruchomieniu usługi smart (bozie, byle nie dysk :lammer: )

- SELinux oszalał, zabrania mi wszędzie wszystkiego, nie wiem czy to moja wina czy w F10 było prościej. Jak to obejdę to mam wszystko na błysk.

Także mam co robić na następne parę dni i chyba wreszcie będę musiał tego SELinuxa ugryźć.

 

+ ale zaskoczył mnie bezproblemowy dźwięk, zawsze był problem, a teraz niemalże "out of the box"

+ ext4 mam na całym dysku od dziś (no, bez /boot), przemieliłem na wszelki wypadek partycje w lewo w prawo, czy umiem się tym systemem bawić. Pewnie mało wiem, ale tyle co wiem pozwoli mi sobie poradzić w razie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem upgrade przez preupgrade z fedory 10 do 11 i x'sy nie startują...
Z jakiego repozytorium skorzystałeś? Może pub/linux/fedora/linux/updates/11/? Edytowałeś pliki konfiguracyjne preupgrade'a? Bo oficjalnie to chyba jeszcze nie ma opcji przejścia na f11.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego repozytorium skorzystałeś? Może pub/linux/fedora/linux/updates/11/? Edytowałeś pliki konfiguracyjne preupgrade'a? Bo oficjalnie to chyba jeszcze nie ma opcji przejścia na f11.

Jest. Najzwyklejszy update wersji beta (czyli tak naprawde preview / RC / jednym slowem jakikolwiek rawhide) konczy sie Leonidasem :)

... czyli F10 + update do rawhide (zmiana release) + update = F11 ;)

 

@pitcarn - prawdopodobnie nie ma jeszcze sterow dla F11... jaka karta graficzna? Jesli nie dzialaja tylko Xsy - to pol problemu ;)

W najgorszym wypadku przestaw na sterownik dystrybucyjny (nv, vga, cokolwiek ;) ) i poczekaj kilka dni. Fusion chyba nie nadazyl za fedora-release ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fusion chyba nie nadazyl za fedora-release ;)

ja tam dałem fusion raw... ten no "niewyprawioną skórkę", tam wszystko jest. Sorki, ale ja bez muzyki wytrzymać nie potrafię :) musiałem je dodać.

Wyłączę to repo za 1-2 tygodnie, trzeba się tylko przy updacie pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...