Skocz do zawartości

Dekoder Mpeg-1 Layer 3 (mp3)


matowy

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przez jakikolwiek odtwarzacz (może być Amarok) otworzyć plik mp3. W sieci nie znalazłem informacji oprócz:

MP3 i Flash

Z powodu problemów patentowych Fedora nie może dostarczać dekodera MP3, jednakże jeśli nie możesz przekonwertować swojej muzyki do formatów wolnych od patentów, takich jak Ogg Vorbis, firma Fluendo oferuje dekoder MP3, który spełnia wszystkie prawne wymagania ustanowione przez właściciela patentu. Odwiedź stronę WWW firmy Fluendo (http://www.fluendo.com/), aby dowiedzieć się więcej.

Byłem na tej stronie ale nie umiem pobrać wtyczki mimo że jest darmowa. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

niezupełnie, ponieważ chcesz ciąć mp3 to potrzebna będzie wersja z RPMfussion

 yum remove audacity
yum install audacity-freeworld

maniakalna dbałość o legalność fedory spowodowała, że domyślny audacious jest kompilowany bez obsługi mp3 i dlatego musiała powstać wersja "freeworld" :lammer:

 

co do kodeków, to nie wiem czego używa audacity, ale pewnie się ściągną w zależnościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A ja nie moge zainstalowac wersji freeworld w konsoli pisze ze nie ma takiego pakietu...!!!! I dalej nie moge odczytywac mp3! Instalowalem juz wszystkie mozliwe kodeki i dalej nie dziala! Nie wiem co z ta fedora...:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moge zainstalowac wersji freeworld w konsoli pisze ze nie ma takiego pakietu...!!!!

 

sprawdźmy to:

[lucas@jedral temp]$ yum -q search audacity
  ================ Matched: audacity ================
  audacity.x86_64 : Multitrack audio editor
  audacity-freeworld.x86_64 : Multitrack audio editor

czyli jest.

 

Sprawdźmy w którym repo:

[lucas@jedral temp]$ yum -q info audacity-freeworld
  Dostępne pakiety
  Nazwa              : audacity-freeworld
  Architektura       : x86_64
  Wersja             : 1.3.7
  Wydanie            : 0.6.1.beta.fc11
  Rozmiar            : 3.7 M
  Repozytorium       : rpmfusion-free
  Podsumowanie       : Multitrack audio editor
  Adres URL          : <a style="border-bottom: 1px solid orange;" class="autolink autolink-plain-text-link" title="Link added by AutoLink filter: Plain text link" href="http://audacity.sourceforge.net">http://audacity.sourceforge.net</a>

czyli

Repozytorium : rpmfusion-free

 

to teraz sprawdź czy masz to repo i czy jest włączone (jako root):

[lucas@jedral temp]$ su -c 'yum repolist'
  ...
  fedora                         Fedora 12 - x86_64                               włączone: 19122
  rpmfusion-free                 RPM Fusion for Fedora 12 - Free                  włączone:   432
  rpmfusion-free-updates         RPM Fusion for Fedora 12 - Free - Updates        włączone:   176
  rpmfusion-nonfree              RPM Fusion for Fedora 12 - Nonfree               włączone:   139
  rpmfusion-nonfree-updates      RPM Fusion for Fedora 12 - Nonfree - Updates     włączone:    71
  updates                        Fedora 12 - x86_64 - Updates                     włączone:  3429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie moge zainstalowac wersji freeworld w konsoli pisze ze nie ma takiego pakietu...!!!!
Drogi Gościu, przeczytaj sobie → poradnik - najlepiej w całości.

A pakietu nie ma, bo nie zainstalowałeś sobie repozytoriów RPMfusion - opis jak to zrobić również jest w poradniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...